Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Voseba -może dla ciebie szkoda czasu... ale jak jesteś taki precyzyjny to wiedz,że jest to jego drugi model ,więc chyba od razu modeli na poziomie czołówki nie będzie robił.Nie jest źle,przyłóż się bardziej do czyszczenie i będzie git ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Problem w tym, że przez 6 stron relacji nikt z widzów nie zwrócił koledze uwagi, że szpachla jest po to by zaklejać dziury, a papier ścierny służy do szlifowania. Ale masz racje, stwierdzenie "szkoda czasu" było niegrzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze,

ale nie rozumiem za bardzo stwierdzenia ze rama idzie w luk. U mnie jest równiutka.

Dlaczego ceowniki wyglądają dziwnie?

Szpachli używam, ale przyznaje ze może za mało, albo źle po prostu.

A wszystkie części były szlifowane, ale sprecyzuj co nie oszlifowałem, albo za mało oszlifowałem bo może coś przeoczyłem...

Wolałbym żebyście pokazywali co dokładnie źle zrobiłem, może na zdjęciu? Bo to była bardzo ogólna krytyka i nie da sie takiego czgos zrozumiec i poprawic od tak.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze zrozumieliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan720 - rama jest jakby troche wygieta, nie wiem czy to pod ciezarem kabiny, czy krzywo skleiles, a moze po prostu tak widac tylko na zdjeciu. W kazdym badz razie wez sobie np. linijke i przyloz rantem wzdluz ramy (bez kabiny) i wtedy zobaczysz czy jest wygieta, czy nie. Co do szpachli to mysle, ze szkoda sobie zawracac glowe, dlatego ze bez wzgledu na to czy jest to Revell, Humbrol czy inne dziadostwo to zawsze po oszlifowaniu i umyciu przed malowaniem wychodza paskudne pory. Szpachla wiec nie jest dobrym wynalazkiem w modelarstwie i moim zdaniem powinienes ja wywalic do kosza. Jak dla mnie polistyren lekko rozpuszczony w acetonie dziala sto razy lepiej.

 

Co do szlifowania to Voseba slusznie zwrocil Ci uwage, ale nie odbieraj tego jako atak, czy negatywna krytyke bo nie mial niczego zlego na mysli. Wiele elementow ramy jest nieoszlifowana, most tylny i przedni tez sa nieoszlifowane. Jak to sie mowi "diabel tkwi w szczegolach", wiec mysle, ze powinienes poswiecic troche wiecej czasu na dopracowanie detali, aby wygladaly jak w skali, a nie jak z polki z zabawkami. Poza tym wydaje mi sie, ze powinienes sobie zakupic jakies dobre narzedzia do prac precyzyjnych, nie ograniczac sie tylko do linijki.

 

Czekam na dalsze aktualizacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach zaznaczylem Ci to o czym pisałem wczesniej.

 

DSC01840.jpg

DSC01920.jpg

 

Jeżeli chodzi o miejsce łączenia ceownikow ramy (bialy plastik z czarnym) popatrz sobie na forum, ten temat byl czesto wałkowany ale tak jak Ty to zrobiłes to jeszcze nie było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz widzę dobrze o co ci chodzi.

 

Pierwsze zdjęcie:

nie oszlifowałem i nie szpachlowałem krawędzi, przyznaje.

Ale rama jest równa, 3,2 cm szerokości przez cala długość aż do poszerzenia na silnik. Wzdłuż tez jest ok.

 

A to co oznaczyłeś na drugim to były krawędzie które musiałem odciąć i nie jest do końca oszlifowane, było bardzo trudne do usunięcia. Ale się postaram to skorygować jak już poruszyliście ten temat o detale.

Zobaczę co mogę zrobić jeszcze, ale nie będzie to w najbliższym czasie bo mam bardzo mało czasu ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim.

 

Juz prawie skończyłem tylny zderzak. Bedzie on jeszcze pomalowany w kolor nadwozia

 

DSC02041.jpg

DSC02045.jpg

DSC02057.jpg

DSC02121.jpg

Jestem dużym fanem australii i ich Road Train, i dlatego postanowiłem zrobić te/n oto zderzak/orurowanie

 

DSC02112.jpg

Jeśli chodzi o bok ciężarówki, chciałbym go zrobić w ten sposób (bak odsłonięty i tył zakryty) Nie wiem czy to dobry pomysl ale dla mnie pasuje

 

DSC02119.jpg

Przetarłem papierem ściernym ramę tam gdzie wcześniej były mocowania na zaczep do naczepy bo za bardzo jeszcze było widać, teraz jest gładkie. Ale czekam z malowaniem bo robię okablowanie. Dla poruwnania daje tez zdjecie przed

 

DSC01920.jpg

DSC02098.jpg

DSC02097.jpg

 

To by bylo na tyle, niedlugo pokaze co juz zrobilem z okablowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko kwestia gustu, ale fajnie dla mnie wyglądają te orurowania

3687330628_0b92d9a40a_z.jpg

848lz4.jpg

4780078778_c88aa3b613_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna mieszanka stylów australijskich, norweskich, holenderskich i może coś jeszcze by się znalazło

Nie zabardzo rozumiem tych stylów które wymieniłeś?

Australijski chodzi o ten zderzak z przodu, ale reszty nie mogę sobie skojarzyć.

Moja scania ma wszystko oryginalnie zrobione oprócz tylnego zderzaka w którym chciałem go zabudować,

ale prubowalem unikać tego skrzyniowatego stylu jak to, ale mi sie to nie udało (i to jest chyba ten norweski styl)

ab00edfe65a70240.jpg

A holenderskiego stylu jakos nie kojarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gdzie kupiłeś? Jak ktoś wie gdzie proszę o wiadomość!!

 

Potop Twoich bezsensownych postów już jest nudny. Kupił pewnie w sklepie w Belgii, albo w sklepie internetowym, czy to tak ciężko pomyśleć? Popatrz sobie na zdjęcia na pierwszej stronie, na opakowaniach znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Tak przy okazji, więcej w podpisie nie mogłeś wymienić modeli? 14lini podpisu, jedna linia postu i to jeszcze bez żadnej wartości. Czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś? Jak ktoś wie gdzie proszę o wiadomość!!

 

Potop Twoich bezsensownych postów już jest nudny. Kupił pewnie w sklepie w Belgii, albo w sklepie internetowym, czy to tak ciężko pomyśleć? Popatrz sobie na zdjęcia na pierwszej stronie, na opakowaniach znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Tak przy okazji, więcej w podpisie nie mogłeś wymienić modeli? 14lini podpisu, jedna linia postu i to jeszcze bez żadnej wartości. Czad.

 

Ja nigdzie nie mogę znaleźć a jak jesteś taki mądry to myślisz, że twój post ma wartość. Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie potrafisz znaleźć? Pierwszej strony? Zdjęć na pierwszej stronie? Czy informacji na zdjęciach na pierwszej stronie?

 

Nie mogę znaleźć żadnej strony gdzie mogę ją kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.