Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Tunel silnika z kabiny chyba usuniesz?

Jak mam usunąć coś co już jest przymocowane i pomalowane xD

Wiem ze podłoga jest równo z podłogą siedzeń ale nie chciałem tego przerabiać.

 

Bez wygląda najlepiej.

dzięki za twoje zdanie, miałem takie przeczucie ze tak właśnie powiecie, czekam na następne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tunel silnika z kabiny chyba usuniesz?

Jak mam usunąć coś co już jest przymocowane i pomalowane xD

Wiem ze podłoga jest równo z podłogą siedzeń ale nie chciałem tego przerabiać.

 

A właśnie ze nie. Tunel powinien być od 4 serii a oryginale wygląda mniej więcej tak :

 

http://picturepush.com/public/1241015

http://picturepush.com/public/1241016

http://picturepush.com/public/1241017

http://picturepush.com/public/1241018

Albo tak wersja po tuningu:

longlineddh15ri2.jpg

longlineddh16hu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel miedzy siedzeniami jest, ale podloga z tylu jest na tym samym poziomie co fotele, dlatego sa schodki. Tylko dla mnie nie bylo sensu tego przerabiac, bo i tak dobrze wyglada i nie przeszkadzaloby nikomu.

 

Gdy inny forumowicz bedzie to czytal to moze o tym pomysli wiec dobrze ze o tym piszemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze już po "ptokach" ale gwoli ścisłości w T nie ma tunelu bo jest nie potrzebny przecież silnik jest z przodu a te fotki to się raczej tyczą zwykłej Longline z silnikiem pod kabiną gdzie tunel musi być aby się silnik zmieścił.

 

T580_Opbyg_183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem przy podwoziu i silniku

 

DSC01834.jpg

DSC01836.jpg

DSC01837.jpg

DSC01833.jpg

DSC01840.jpg

DSC01841.jpg

 

Tak wygląda wnętrze (włożone na sucho)

 

DSC01867.jpg

DSC01856.jpg

 

 

zainstalowałem tv nad polka z tylu,

 

DSC01849.jpg

DSC01870.jpg

DSC01877.jpg

 

myszka i klawiatura

 

DSC01875.jpg

 

no i taka liana na długości kabiny trochę żeby było w temacie Tomb Raider(mozliwe ze zrobie z czego innego bo nie wygląda to aż tak bardzo jak roślina

 

 

Mam nadzieje ze wam będzie się podobało

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty jeszcze nie przyklejone, mam wyrównać bo zauważyłem to.

Al e dziękuje za spostrzegawczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał właściwie to macie może jakieś zdjęcia jak wygląda właśnie taki hamulec (tarcza i zaciski) bo raczej zaciski nie będą czerwone jak w aucie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem przy mojej Lady i oto co jest zrobione:

Gazetki

DSC01888.jpg

Plakat i pilot do telewizora

DSC01892.jpg

Wnętrze

DSC01889.jpg

DSC01890.jpg

Radio zrobiłem bo nie miałem naklejki jak w innych modelach R-ki

DSC01912.jpg

DSC01913.jpg

Podwozie

DSC01920.jpg

Kola

DSC01918.jpg

DSC01917.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

otóż chcę zrobić boczne błotniki, ale oryginalne są za krótkie a nie chcę robić prostych skrzyń.

I nie wiem czy poświęcić poprzedni model żeby odzyskać brakujące części żeby przedłużyć te boki.

Musiałem odciąć te część gdzie były schodki i otwór od rury wydechowej

DSC01975.jpg

DSC01971.jpg

 

A sememu takie zrobić nie chodzi w grę, bo to nie jest moja dobra strona tworzenie od podstaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, masz tu linki do innego forum ze zdjeciami Scanii T. Ostatnio natrafilem na ta stronke i pomyslalem, ze moze Ci sie przydadza.

http://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=33119

http://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=31266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze administratora o usuniecie tego postu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, masz tu linki do innego forum ze zdjeciami Scanii T. Ostatnio natrafilem na ta stronke i pomyslalem, ze moze Ci sie przydadza.

http://www.wettringer-modellbauforum.de ... adID=33119

http://www.wettringer-modellbauforum.de ... adID=31266

 

Dzieki za linki, na pewno pomogą

 

szkoda tylko ze żaden z nich nie robił okablowania i przewodów. Jakos to u mnie idzie ale powoli...

 

Mam tu kilka zdjec Mojej scanii złożonej na sucho

DSC01935.jpg

DSC01929.jpg

DSC01925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o usuniecie tego postu, nie dało mi się wysłać i jak załadowałem później to wysłało mi to 3 razy, przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Obserwuję Twoją relację z budowy 'Lady Croft' od samego początki i powiem szczerze, że jak zobaczyłem Twoje zdolności plastyczne to wiedziałem, że będzie to świetny model. Nie pisałem nic wcześniej bo i tak nic sensownego bym nie wniósł do Twojej relacji ale teraz nie mogę wytrzymać i muszę coś napisać. Otóż chodzi mi o stopnie, a właściwie ich brak, które w modelu Scanii z silnikiem pod kabiną umożliwiają wejście kierowcy do kabiny a w wersji z silnikiem przed kabiną umożliwiały by dotarcie mechanikowi do serca Twojej maszynki. Osobiści myślę, że lepiej wyglądało by gdyby jednak nie znikały. Ale to tylko moje skromne zdanie :P

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowie 'Lady Croft'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Obserwuję Twoją relację z budowy 'Lady Croft' od samego początki i powiem szczerze, że jak zobaczyłem Twoje zdolności plastyczne to wiedziałem, że będzie to świetny model. Nie pisałem nic wcześniej bo i tak nic sensownego bym nie wniósł do Twojej relacji ale teraz nie mogę wytrzymać i muszę coś napisać. Otóż chodzi mi o stopnie, a właściwie ich brak, które w modelu Scanii z silnikiem pod kabiną umożliwiają wejście kierowcy do kabiny a w wersji z silnikiem przed kabiną umożliwiały by dotarcie mechanikowi do serca Twojej maszynki. Osobiści myślę, że lepiej wyglądało by gdyby jednak nie znikały. Ale to tylko moje skromne zdanie :P

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowie 'Lady Croft'.

Niektore Scanie T serii 4/R maja te stopnie zabudowane na rozne sposoby (jak widac na przykladzie tej Scanii).

Chociaz rozumien Lukasz Twoj punkt widzenia - Dan720 - uwazam, ze powinny byc w tym miejscu jakies linie podzialu, na znak ze jednak mozna sie dostac do stopni.

ebbekjensenscaniat580.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Obserwuję Twoją relację z budowy 'Lady Croft' od samego początki i powiem szczerze, że jak zobaczyłem Twoje zdolności plastyczne to wiedziałem, że będzie to świetny model. Nie pisałem nic wcześniej bo i tak nic sensownego bym nie wniósł do Twojej relacji ale teraz nie mogę wytrzymać i muszę coś napisać. Otóż chodzi mi o stopnie, a właściwie ich brak, które w modelu Scanii z silnikiem pod kabiną umożliwiają wejście kierowcy do kabiny a w wersji z silnikiem przed kabiną umożliwiały by dotarcie mechanikowi do serca Twojej maszynki. Osobiści myślę, że lepiej wyglądało by gdyby jednak nie znikały. Ale to tylko moje skromne zdanie :P

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowie 'Lady Croft'.

Niektore Scanie T serii 4/R maja te stopnie zabudowane na rozne sposoby (jak widac na przykladzie tej Scanii).

Chociaz rozumien Lukasz Twoj punkt widzenia - Dan720 - uwazam, ze powinny byc w tym miejscu jakies linie podzialu, na znak ze jednak mozna sie dostac do stopni.

ebbekjensenscaniat580.png

 

Dziękuje za bardzo miły komentarz Lukasz.

 

A co chodzi o schodki to właśnie się zgadzam z Tomkiem ze są rożne zabudowy tych schodków.

W starszych modelach scanii z kabina nad silnikiem tez były zabudowane schodki, i te osłony chyba były otwierane z drzwiami.

Mam zamiar jeszcze dokleić mala listwę wzdłuż schodków i żeby to przechodziło do tylu ciężarówki, tak jak to pokazałem na tym rysunku.

numrisation0002.jpg

wtedy schowam trochę źle zaszpachlowane szpary i zaznaczę jakby miejsce gdzie były schody

Na tym zdjęciu całkowicie zasłonił schodki, ale chyba to są takie drzwiczki i sa one wtedy normalnie użytkowane.

DSC00012.jpg

Ale jeszcze się wstrzymuje z tym bo nie mam zrobionych bocznych paneli.

 

Dzieki za komentarze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.