Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

A mi to wygląda na źle odtłuszczone. Jakiego podkładu używasz, są takie specjalnie dedykowane do żywicy. Kup Mr.surfacer 1000 on na pewno załatwi sprawę bez potrzebnych ceregieli. Co do ramy to w tym miejscu należy ciąć. Teraz tak wstrzymasz się z klejeniem utnij gdzie trzeba i ją przedłóż odpowiednio dopiero wtedy wklej końcówkę ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mozliwe ze to i przez to, nie wiem. Używam podkładu motipa i kolory tez są tej marki.

 

A co do ramy to już sklejona

DSC01702.jpg

Takim sposobem skleiłem

DSC01701.jpg

DSC01705.jpg

I tak to wygląda

DSC01706-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, masz calkowita racje. Dopiero to zauwazylem ze na kazdym zdjeciu i nawet na kazdym moim rysunku tak jest a tu wlasnie nie.

Moglem sie spodziewac ze cos spieprze.

To jest tak sklejone ze naprawde bedzie cieszko to przerobic i skrocic.

Co mam robic, zostawic czy probowac skrocic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel z tym przedłużeniem ramy to troszeczkę przesadziłeś bo tak jak wyżej ktoś napisał tylnie koła zaczynają się zaraz za ścianką zobacz nawet te zdjęcie białej torpedo co wkleiłeś na forum jak tam jest. Myślę że nie potrzebnie przedłużałeś tą ramę, starczyła by Ci chyba nawet ta oryginalna z doklejoną z tą od KFS'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wytnij tę samoróbkę którą przedłużałeś ramę. Poszukaj gdzieś wymiarów ramy 1:1 longline a potem odpowiednio przelicz w skali. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale z pierwotnej ramy powinieneś odciąć kawałek tuż przed ostatnią poprzeczką i wkleić przedłużkę z KFS. Ale 100% pewności nie mam więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odciąć ramę i wyjąc ta samoróbkę. Myślę ze jak przykleję ramę italeri do ramy KFS, to będzie długość dobra.

Jak przymierzałem kabinę to po prostu się zakochałem w tym modelu. To jest najlepsza ciężarówka którą znam.

 

A co chodzi o wymiary to gdybym miał długość ramy longline to bym miał zrobiony dobrze za pierwszym razem, bo rama longline jest ta sama co torpedo.

Wiec musiałbym dodać 2x różnice miedzy np. longline od 'normalnej' ramy.

Ale już jest ok i teraz nie morze być źle xD

Oto rama jaką mam (jeszcze zamiar) skleić.

DSC01712.jpg

 

tu różnica jaka jest miedzy tym co moglem zrobić a co mam zrobić.

DSC01709.jpg

DSC01710.jpg

A no i mam właściwie jeszcze jeden powód dlaczego mam być zły na siebie, bo mam taką scanie w German truck simulator i tez się nie skapnąłem ze jest za długa rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodziło, dzięki chłopaki za spostrzegawczość. Jednak taki forum morze dużo pomóc, bo słyszałem a to ze nie potrzebnie o tym piszesz na forum, a to ze wyśmieją.

A ja po prostu się ciesze ze mogę wam pokazać co zrobiłem, co mam i co mam zamiar jeszcze zrobić. Dzięki

 

Dobra, koniec czułych slow i wziasc się do pracy trzeba Zacząłem z okablowaniem silnika. wzoruje się na kilku zdjęciach

recycling_engine_01_tcm173-82848.jpg

570689a964f54cb1.jpg

9484f176b9dd4a68.jpg

3002ca552b831aa4.jpg

 

A to już zrobiłem, nie dyzo ale już widać jak będzie wyglądać

DSC01725.jpg

DSC01726.jpg

 

Mam tylko jedno pytanie; na obu silnikach są przewody które idą do skrzynki, ale jedynie w tym czarnym silniku są jeszcze przewodu łączące każde 2 cylindry miedzy sobą. Jest to potrzebne czy można to zrobić bez tego, a morze to lepiej będzie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, ale mam dwa rożne zdania teraz.

Wiec robić czy nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze robisz na oko . Ciekawe dlaczego masz dokładne wymiary...

 

Też byłeś taki mądry przy swojej Longline ? Też w swojej też miałeś dokładne wymiary a jednak ci nie wyszła i nie pokazałeś klasy.

 

Co do modelu to ciekawy projekt ;) Już widziałem kilka Scanii T z nowym grillem ale jeszcze Longline nigdy ;)

Powodzenia przy projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze robisz na oko . Ciekawe dlaczego masz dokładne wymiary...

 

Truckerek93, cala widownia placze z politowaniem na widok Twoich komentarzy .

 

Dan720, fajnie ze robisz przewody na silniku, napewno bedzie to wygladalo super . Mam pytanie - czy probowales moze pomalowac elementy kabiny raz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wy Coś robicie. Brzydki model i tyle nic mi się tutaj nie podoba i ma prawo.

 

Pawle a ty wgl jakiś model zrobiłeś? Czy wy ludzie nie możecie zrozumieć ze np. chce aby nie popełniał mojego błędu. Fakt lepiej powiedzieć "siedź cicho" tylko dlatego ze mój model nie był udany. Tylko wam mogę pogratulować myślenia. I naprawdę mogę tutaj nie wchodzić bo to forum się po prostu stacza, przez takich jak wy! nie można wyrazić swojego zdania pod pretekstem ze twój model. Czepie sie dalej. Model T jak i Longline produkowany był tylko do Serii 4 i jest to model fikcyjny . Niech was zaboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan sory , że ci zaśmiecam temat ale pokaże mu fotki bo to taki niedowiarek ;)

 

Skończyłem model i ci nawet fotki wstawię ;) Co prawda 99 % jest ale to przez brak czasu.

41.jpg

28.jpg

 

Jeśli chcesz mu pomóc to podpowiedz albo daj jakąś dokumentacje a nie walisz głupie komentarze... Ty też nie robiłeś świetnie na początku wyśmienitych modeli. Mnie nic nie boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.