Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Cześć wszystkim i wesołych świat wielkanocnych!!

 

Dawno mnie tu już nie było, to tylko 4 miesiące no ale ja się czuje jakbym wracał po latach.

 

Nie oczekujcie ze dużo przez ten czas zrobiłem, bo czasu właściwie to miałem mało i ochoty tez mi zabrakło.

Ostatnio (w tym tygodniu) zacząłem trochę robić przy mojej 'Lady' i zrobiłem to co jest pokazane poniżej:

 

Lusterka maja po literze T (tomb) i R (raider)

Wiem ze nie jest to pierwsza klasa malowanie, ale jak dla mnie jest to po prostu za małe.

 

DSC02575.jpg

DSC02579.jpg

 

Zrobiłem tez tylny zderzak, bardzo się ciesze z rezultatu.

Zawsze chciałem żeby ciężarówka miała tak samo zderzak jak i auta.

 

Teraz wystarczy ze przykleję światła i plaki.

 

DSC02601.jpg

DSC02576.jpg

DSC02582.jpg

DSC02581.jpg

 

Zrobiłem tez okablowanie, wzorowałem się na zdjęciach i na ciężarówce ojca.

 

1 przewód hamulcowe

2 przewód do zawieszenia

3 kabel który dochodzi do zaczepu od naczepy, jak go przykleję to kabel zamontuje.

Teraz po prostu wystaje

 

DSC02609.jpg

DSC02608.jpg

DSC02588.jpg

DSC02606.jpg

DSC02605.jpg

 

 

Jest jeszcze dużo roboty a przede wszystkim malowanie i lakierowania.

Tylko ze u mnie znowu zaczęło padać i nie mam teraz gdzie. A lakier tez muszę kupić bo mi zabrakło.

 

Mam nadzieje ze nie zapomnieliście o Lady Croft i ze wam się podoba tak samo, jak na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sie w koncu odezwales. Podoba mi sie pomysl z tylnym zderzakiem, kable tez wygladaja dosc dobrze, jednak poprawilbym w kilku miejscach bo gdzie niegdzie wygladaja na bardzo naciagniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszą wyżej zderzak ładnie pasuje do reszty świetna robota , chyba nie zostawisz nie oszlifowanych zbiorniczków na ramie tych małych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam, ten zderzak był jednym z pierwszych pomysłów których miałem dla tej ciężarówki.

To jest jakby znak rozpoznawczy ;)

 

chyba nie zostawisz nie oszlifowanych zbiorniczków na ramie tych małych?

 

Chodzi ci o te zbiorniczki? One były szlifowane i malowane, są bez zarzutu.

DSC02605.jpg

 

zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie

 

DSC02611.jpg

 

Ale krytyka jest zawsze dobra, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że kolega uległ tylko złudzeniu, w pierwszej chwili odbijajace sie światło wygląda jak linia łączenia połówek

 

Możliwe, i nie mam mu tego za złe.

Wszyscy mogą zauważyć coś co moglem przeoczyć, wtedy bym poprawił i byłby bliższy perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze mój gril, ten z maski, ma jakby takie wgłębienie u góry.

 

DSC02575.jpg

 

Postanowiłem to poprawić bo było to bardzo widoczne, nie wiem jak moglem to przeoczyć.

 

DSC02613.jpg

 

Dzisiaj kupie czarny lakier to pomaluje ten gril i jeszcze kilka części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nikt nie pisze? No na pewno nie przez to ze wszystko jest ładne i piękne.

 

Zacząłem nareszcie coś robić przy bocznych błotnikach i myślę ze coś z tego wyjdzie.

Użyłem do tego szablonów z których wycinałem części do ramy na dodatkowa os.

Kształt jest prawie identyczny jak na blotniku i myślę ze będzie łatwiej to przerobic.

 

WP_000032.jpg

WP_000039.jpg

 

Poprawiłem już gril, jest równiutki

 

WP_000041.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacznie obserwuje budowę Twojego modelu bo sam bym z chęcią czymś takim zajął, ale nie mam co siebie oszukiwać i jestem przekonany że nie podołał bym temu zadaniu. Czekam na dalszy przebieg prac z niecierpliwością.

 

P.S.

Mam też od razu głupie pytanie. W skali od jeden do dziesięciu na ile oceniasz trudność w przebudowie Scanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Sprytnie wymyśliłeś z osłonami międzyosiowymi Ale jak przyglądam się się jeszcze masce to zauważam, że w narożnikach jest większa szczelina niż na środku. W ogóle linia cięcia na masce pod nowy gril nie jest prosta. Ostatnie zdjęcie jest odpowiednio zrobione bo można sobie "strzelić" czy linia cięcia jest prosta. Może trochę wymyślam ale takie jest moje spostrzeżenie. Ogółem rzecz biorąc powstaje bardzo ładny model

 

P.S. lauda86 nic nie przychodzi samo, musisz sklejać modele żeby robić je coraz lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacznie obserwuje budowę Twojego modelu bo sam bym z chęcią czymś takim zajął, ale nie mam co siebie oszukiwać i jestem przekonany że nie podołał bym temu zadaniu. Czekam na dalszy przebieg prac z niecierpliwością.

 

P.S.

Mam też od razu głupie pytanie. W skali od jeden do dziesięciu na ile oceniasz trudność w przebudowie Scanii?

 

Nie wiem ile już modeli masz zrobionych albo ile masz doświadczenia.

"Lady Croft" jest moim drugim modelem (albo trzecim, jeśli doliczyć przebudowę pierwszego) i tez miałem wątpliwości co do jego realizacji, ale trzeba próbować.

Męczyłem się z nim przez długi czas , potem mi czasu brakowało i chęci bo dyzo roboty do szkoły (tez coś w stylu klejenia modeli, tylko ze budynków i domów).

 

Jeśli mam ocenić dla mnie trudność, to z moim doświadczeniem jednak 5/10.

Bo są rzeczy bardzo łatwe do zrobienia, a niektóre wymagają pracy i cierpliwości.

 

Niektóre rzeczy próbuje nawet robić z niczego, przykład właśnie te błotniki boczne.

Można to streścić tak: na 10 trzeba 8 razy myśleć, a 2 razy robić Wtedy bedziesz mial moze i nie prefekcyjny, ale dobry efekt swojej pracy.

 

Najgorsze jest obklejanie taśmą, mam z tym problem.

Nawet gdy kilka razy przykleję te taśmę o stół żeby nie kleiła się za mocno jednak zawsze lakier mi zerwie. Wnętrze musiałem na nowo malować a to tez demotywuje do dalszej pracy...

Ale jednak się nie poddaje ;)

 

Ale jak przyglądam się się jeszcze masce to zauważam, że w narożnikach jest większa szczelina niż na środku. W ogóle linia cięcia na masce pod nowy gril nie jest prosta. Ostatnie zdjęcie jest odpowiednio zrobione bo można sobie "strzelić" czy linia cięcia jest prosta. Może trochę wymyślam ale takie jest moje spostrzeżenie.

 

Masz racje, nie jest do końca tak jak być powinno, nie jest to tez bardzo widoczne (pod pewnym kontem tak, jak na zdjęciu), ale muszę przyznać ze w grubym do nawet 4 mm żywicy (to z czego to odlewali) jest bardzo trudne do wycinania.

Mam chyba nawet kilka zdjec w trakcie pracy przy nim. Ale dzięki za komentarze.

 

pozdrawiam

Daniel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywice najlepiej przecina się żyletką z ząbkami (np. http://www.ww-model.pl/index.php?p7769,cmk-h1004-ultra-smooth-and-extra-smooth-saw-5pcs) a do ścinania krawędzi ja używam normalnej żyletki, lepiej sobie radzi niż noże, skalpele etc.

 

 

Dokladnie jak napisal Voseba.

 

A tak na marginesie to po zabiegu ciecia, wez sobie najlepiej np. jakis plaski fragment dobrze obrobionego i wypolerowanego na frezarce aluminium o wymiarach powiedzmy 2 cm x 5 cm, naklej na jedna ze stron (mozesz na obie strony jak chcesz np. z jednej strony papier 400, a z drugiej 600 czy tam 800 w zaleznosci od przeznaczenia) tasme dwustronnie przylepna, a potem naklej na to papier scierny i o wiele latwiej bedzie Ci uzyskac idealnie wyszlifowana, rowna powierzchnie, bez zadnych pofalowan, czy innych szpetnych efektow. Odradzam uzywanie pilniczkow do paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wiedział na następny raz, jeśli taki będzie ;)

 

Na początku w moich szkicach pokazałem ze chciałbym mieć światła coś w rodzaju Audi RS6, tzn ledy i matowy pasek u góry. Przyznacie ze ogólnie Scania R i Audi A6 maja bardzo podobne światła, albo identyczny schemat świateł.

 

simply__always_fast_by_borny.jpg

DSC00012.jpg

numrisation0004.jpg

WP_000058.jpg

WP_000057.jpg

 

Jest to amatorska robota, taśma i skalpel. Ale nie wiem jak bym mógł to inaczej zrobić.

Poprawie to jeszcze papierem ściernym żeby tych rys nie było widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiec wracam z kabina...

 

Pomalowałem wnętrze na dwa kolory (a był cały w brązie).

Góra tez była pomalowana ale lakier mi zszedł znowu w jednym rogu wiec będę musiał na nowo malować

 

WP_000068.jpg

WP_000070.jpg

 

Mialem tez pomysł żeby położyć kawałek podłogi właśnie tym drewnem który jest na zdjęciu, oczywiście wymiary wezmę i utnę tyle ile trzeba.

Mam więcej tego bo potrzebne mi było do budowy makiet do szkoły na obicie ścian na zewnątrz "domku" ;)

 

WP_000073.jpg

DSC02071.jpg

DSC02084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolorek ładnie położony, chociaż chyba za ciemny jak dla mnie (kwestia gustu). Według mnie powinieneś położyć drewno na podłogę, będzie się fajnie prezentowało, skąd jak można wiedzieć te listwy? No a domek pierwsza klasa jaka ocena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na podłogę super pomysł! Ale u ciebie nie ma podłogi a do tego tunel silnika, może zrób ciemne wnętrze i zasłoń tylną część kabiny firanką , to wnętrze nie będzie się rzucać w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolorek ładnie położony, chociaż chyba za ciemny jak dla mnie (kwestia gustu). Według mnie powinieneś położyć drewno na podłogę, będzie się fajnie prezentowało, skąd jak można wiedzieć te listwy? No a domek pierwsza klasa jaka ocena?

 

Co chodzi o kolor to chciałem mieć takie same jak na zewnątrz, brąz i czerń przypominają dżungle którą odwzoruje trochę robiąc liany (zobaczę jeszcze z czego, ale mam taki drucik który ma zielona osłonę, wystarczy ze doczepie kilka listków i myślę ze będzie to na tyle)

 

Drewno będzie na podłodze tak jak na zdjęciu (jeszcze nie przyklejona)

 

WP_000084.jpg

WP_000082.jpg

 

Trochę jak w jachcie

 

Ten 'Parkiet' jest ze sklepiku z przed szkoły która się zajmuje właśnie takimi rzeczami, tylko ze to w Belgii bo tam mieszkam Znajdziesz tam kartki, ołówki, specjalne narzędzia do klejenia, budowania, takie właśnie drewienka, plastiki, sztuczna trawę,itp. naprawdę fajny sklepik. Myślę ze się skusze na mala dioramę jak już skończę Scanie...

 

Drewno na podłogę super pomysł! Ale u ciebie nie ma podłogi a do tego tunel silnika, może zrób ciemne wnętrze i zasłoń tylną część kabiny firanką , to wnętrze nie będzie się rzucać w oczy

 

Właśnie o to chodzi żeby było widać, dlatego tez nie będę przyklejał dachu żeby było można go wyciągnąć i podziwiać co jest w środku.

Tam będzie telewizor z takimi detalami jak myszka i klawiatura która wcześniej już pokazywałem. To jest jakby kluczowy punkt 'Lady Croft'.

Jedyne duże wyzwanie które mi zostało to kalkomanie, kupiłem papier do drukarki laserowej której nie mam (nie pytajcie dlaczego, sam nie wiem dlaczego właśnie to kupiłem ) no i teraz mógłbym znalesc drukarkę u znajomego czy jak, ale nie wiem czy będzie dobrze bo to kalki przezroczyste, a z tego co pamiętam to drukarki nie maja białego tuszu a będzie ono potrzebne do tego co chcę, a laserowe nie wiem jak działają, ktoś może ma albo używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan, wnetrze jest zdecydowanie za ciemne (bynajmniej dla mnie) - czern nie wyglada dobrze na duzych powierzchniach, co najwyzej jako dodatek kontrastujacy. Podloga to fajny pomysl, ale te deski sa zdecydowanie za grube, nie lepiej byloby dac tam balse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.