Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Podwozie bylo zrobione na oko, przyznaje.

Tylko ze ja nie mam dokladnej dokumentacji.

Gdybym obliczal z tego co mam co by wyszlo tak jak mialem poprzednio.

 

Elementy kabiny i reszta tez juz byly malowane i juz sie udalo dobrze pomalowac.

Zdjecia beda morze po poludniu bo teraz jestem za granica i nie moglem przy nim pracowac ani robic zdjec.

 

Truckerek93, co ci sie nie podoba w tym modelu, jeszcze jest w czesciach i w ogule nie ma wygladu xD

a znowu przypominam ze taki model istnieje w 1:1, i nawet z tym grillem morze istniec bez problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dan720, moje wszystkie modele byly robione "na oko", ale chyba tak zle nie wygladaja. Uwazam, ze nie powinienes brac pod uwage pewnych komentarzy szczegolnie takich ludzi, ktorzy sami nie potrafia zrobic tego o czym pisza. Czy taka Scania isnieje? Oczywiscie, ze tak, a nawet jesli nie to nie znaczy, ze nie mozesz jej zrobic. Ja popieram Twoj projekt na calej linii, bo po ukonczeniu napewno bedzie na co popatrzec, tylko prosze - nie spiesz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co zrobiłem przez ten krótki czas

 

grill zrobiony i pomalowany

DSC01746.jpg

DSC01743.jpg

DSC01761.jpg

 

i pomalowałem deskę rozdzielcza

DSC01763.jpg

 

resztę części które do tej pory pomalowałem pokarze jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody na silniku są zrobione, jest tylko jeden przewód który chciałbym zrobić, zaczyna się od turbiny ale na żadnym zdjęciu nie widać gdzie sie kończy:

recycling_engine_01_tcm173-82848-1.jpg

570689a964f54cb1-1.jpg

DSC01767.jpg

DSC01765.jpg

 

Jeszcze nie skończyłem malować karoserii ale chciałbym zapytać o to;

Mam bezbarwny podkład motipa którego prawie nie użyłem, a jest tam 400 ml.

Pomyślałem ze może go użyje jako warstwę bezbarwnego lakieru na koniec, ale nie wiem czy jest on do tego dobry (wiem ze jest stworzony do czego innego ale może i do tego będzie się dało go użyć).

DSC01779.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jeżeli chodzi o Motip-a to uważam, że nie spełni swojej roli bo poprostu będzie matowy. I radzę uważać na sam sprey. 3 z 4 puszek jakie miałem lubiły się przyciąć w czasie malowania. Gdy zaniosłem do reklamacji, nawet nie musiałem zbytnio tłumaczyć o co chodzi tylko wymienili. Tylko juz jakoś nie mam ochoty nimi malować.

 

Mianowiście przewód ktoś rozwiązał tak (nie wiem na ile to zgodne rozwiązanie, ale wygląda ok):

IMG_5836.jpg

IMG_5825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach oryginału grill wygląda inaczej tzn. Tam gdzie w modelu była siatka i to zostawiłeś wydaje się to równe, i mogłeś to zeszlifować na płaskie. Zaznaczony przewód jest od smarowania Turbosprężarki możne wychodzić gdzieś od tego filtra z przodu. Ale tak macie racje nie ma to jak zły komentarz. Najlepiej słodzić....

 

dan-720 2 razy pisałem jak zrobić ramę. Ale no cóż twój model. Ja się nie mam prawa odzywać bo mój się nie udał... Myślenie godne mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93, widze ze sarkazm to jedyna rzecz na ktora Cie stac. Napisalem Ci juz w moim temacie w galerii - zrob model na miare swoich komentarzy, wykarz sie, pokaz klase, pokaz wszystkim jak sie powinno robic modele i wtedy cos komentuj. A tak w ogole to nie zasmiecaj koledze tematu swoim mizernym gownem, bo jeszcze modelu nie skonczyl, a ty juz ujadasz jak ten pierdolony piesek pinczerek. Ludzie jak Tornado, Copycat, Czy Mark666 oraz wielu innych tutaj, wykazuja klase za kazdym razem jak zagladam do ich tematow, a poza tym nie obrzyguja idiotycznymi komentarzami innych modelarzy, poniewaz maja dobrze poukladane w glowach nie tak jak ty pajacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach oryginału grill wygląda inaczej tzn. Tam gdzie w modelu była siatka i to zostawiłeś wydaje się to równe, i mogłeś to zeszlifować na płaskie

morze i wygląda prawie płasko, ale w modelu nie chcialem tego robić bo by nie było widać tego efektu siatki

mały detal

189173_highres_10094-010.jpg

 

Zaznaczony przewód jest od smarowania Turbosprężarki możne wychodzić gdzieś od tego filtra z przodu

Dzięki za info, tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 Powiedz mi dlaczego mnie obrażasz? Czy to już wracają czasy PRL'u? Czy nic nie wolno powiedzieć? Zobacz autora to guzik obchodzi tylko ty się spinasz jak nasterydowany kark ;-) Mam prawo do swojej własnej wypowiedzi i będę pisał co mi się podoba. I naprawdę to nic nie możesz poza wyzywaniem mnie , co mogło by się skończyć szybkim wylotem z forum dla Ciebie. Nie wiem co masz na myśli pod zaśmiecaniem tematu i "mizernym gównem" ale gdybyś tematu nie ciągnął było by wszystko ok. Wiec spuść parę z gwizdka, bo się tylko spocisz ;-) A może i nie składam modeli jak na obecny czas ale jednak szkoła tutaj nie pozwala, to wiedza teoretyczną staram się pomóc jak najlepiej potrafię. A nie staram się wyzywać innych użytkowników. Jak masz jeszcze coś napisz na PW.

 

Paweł216 zwracam honor ładne magnum muszę przyznać ;-)

 

dan-720 A no to ok. Z daleka na fotkach inaczej to wyglądało. Chodź w sumie to nie wiem czy nie lepsze było by płaskie. Po przeliczeniu siatki z 1:1 na 1:24 zrobiła by się tak drobna że aż plaska zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

popracowałem przy mojej Lady Croft i mam w końcu pomalowana kabinę.

Tak to się prezentuje na podwoziu 'starej' scanii

DSC01788.jpg

 

Jest jedno pytanie co chodzi o przednia maske, musialaby sie otwierac bardziej a ma tylko taki maly zakres otwierania.

DSC01790.jpg

631407028_d612a1b49e.jpg

Wiecie może jak to przerobić? przedłożyć te zaczepy może?

 

Wnetrze prawie pomalowane, zostalo kilka detali.

Podwozie tez mi zostało do zrobienia ale czekam jeszcze na kola które maja jeszcze dojść, bo nie było ich w KFS kiedy zamawiałem części.

 

Zderzak z tyłu nie będzie raczej tak jak miał być w planach. Ale popracuje jeszcze przy tym i zobaczę co da się zrobić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to pomoże rozwiązać problem.

http://www.wettringer-modellbauforum.de ... 9&pageNo=2

Dzieki ci bardzo, wiem teraz o co chodzi. Zapomniałem o realnych zawiasach. Ale to będzie trzeba całkiem nowe zawiasy robić w takim razie, od podstaw. myślałem ze zrobić otwory w grilu ale to nie to przeszkadza tylko przód maski.

 

W każdym razie jeszcze raz dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może o co tu chodzi, tal mi pisze w instrukcji;

 

the aluminium tube supplied should be used to sleeve the shortened plastic kit prop shaft.

 

Próbowałem to przetłumaczyć na kilku translatorach ale nic z tego nie rozumiem.

Chodzi o tą aluminiową rurkę którą dostałem razem z podwoziem.

DSC01796.jpg

 

kilka części już pomalowałem na srebrno, dopiero pierwsza warstwa, dzisiaj popracuje dalej przy kolorkach

DSC01794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałeś znaczy nie mniej nie więcej niż "aluminiowa rurka zawarta w zestawie ma posłużyć do połączenia skróconego wału"

Aha, to tak jak myślałem, dzięki.

Użyłem czegoś innego do przydłużenia walu napędowego bo ta rurka byłaby i tak za krótka.

 

Mam już kilka zdjęć od części które pomalowałem ostatnio.

DSC01797.jpg

dodam tylko głośniki na obicia drzwi

DSC01800.jpg

Wał już jest sklejony i pasuje, teraz tylko zaszpachlowany i pomalować.

DSC01799.jpg

i wnetrze

DSC01798.jpg

DSC01801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być podpora do niego. Ale co tam jakoś te boczki taki smutne, mam nadzieje ze będą ciekawsze, reszta bez zastrzeżeń. No chyba ze wał nie jest idealnie równy .

Podpora, to do wału tak? Coś takiego?

3-004.jpg

 

Wał nie jest idealnie równy ale jest dobry, jak nim pokręcam to nie leci na boki tylko trzyma się prosto.

 

Boczki tak zostaną, tylko te głośniki, jak pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek to bardziej mi wygląda na reduktor. Jak jeszcze nie założyłeś wału to zrób go w całości np z rurki aluminiowej 4-5mm średnicy zewnętrznej. Wtedy obcinasz same przeguby po obu stronach i wklejasz je w tę jednolitą rurkę (wał).

6af8d79bf69a1295.jpg tak jak tu

 

Celowo dałem ten rozmiar żeby było dobrze widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek to bardziej mi wygląda na reduktor. Jak jeszcze nie założyłeś wału to zrób go w całości np z rurki aluminiowej 4-5mm średnicy zewnętrznej. Wtedy obcinasz same przeguby po obu stronach i wklejasz je w tę jednolitą rurkę (wał).

Aha, no tak wyszlo, wpisałem w google i pokazalo mi to, dzięki za rade.

 

 

Mam teraz mniej ważne, ale jednak bardzo ważne dla mnie pytanie:

Jaka konfiguracja pasków bardziej pasuje:

bez

DSC01806.jpg

z

DSC01805.jpg

DSC01804.jpg

albo tak jak miałem w poprzedniej scanii (oryginalnie)

DSC01570.jpg

 

Wiem ze to moja ciężarówka i ja mam decydować o tym jak ma być ale właśnie gdy się pyta o takie rzeczy to wtedy się najlepiej wie co się chce

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.