Skocz do zawartości

Grumman F4F-4 Wildcat 1:48 Hobby Boss


Zdravko

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie miał być to szybki projekt prosto z pudła, doszło kilka elementów z Zooma do Tamiyi oraz lufy z igieł. Kilka razy model mało co nie lądował w koszu i tak wykonywał patrole wokół tego obiektu o strategicznym znaczeniu w kilku momentach:

1. Po raz pierwszy znalazł się tam na rozpoznaniu w sprawie z całkowicie niespasowaną wanną kadłuba

2. Sam montaż podwozia był dość skomplikowany i miałem wtedy już dość tego modelu

3. Czarę goryczy przelać miała, złamana łopata śmigła (kilkukrotnie wklejana) jak i ułamane kółko ogonowe, ale tak naprawdę to było nic jeśli się weźmie pod uwagę, że podczas wstępnego montażu pękł wiatrochron (widoczne na zdjęciach). Do tego dołożyć by należało sporo szpachli, 2 krotne zmywanie do gołego plastiku i to powinno wam drodzy forumowicze dać do zrozumienia jakie to męczarnie przeszedłem z tym modelem.

Ostatecznie nie poddałem się, za co los mnie wynagrodził samolotem o niepowtarzalnej urodzie i rzadko spotykanym na forach modelarskich.

 

Po tym jak już uznałem, że model pójdzie na straty, ćwiczyłem na nim różne nowe nie znane mi techniki takie jak odtwarzanie linii podziału, rozjaśnianie powłoki lakierniczej i mały eksperyment co prawda nie udokumentowany przeze mnie, ale inspiracją jego było życie. Chodzi o ukazanie wycieków oleju na modelu (wyszło moim zdaniem fajnie, ale mało realistycznie)

 

Po tym przydługawym wstępie czas na prezentacje Wildcata (o tym, że nadal przy nim towarzyszył mi pech niech świadczy to iż podczas sesji padły mi baterie w aparacie i zdjęcia są nie najlepsze)

 

W modelu na pochwałę zasługują moim zdaniem kalki, które mimo swojej grubości w sposób przewidywalny reagowały na płyny i ładnie siadały (wyjątkiem jest jedna z "2" na osłonie kabiny, która znalazła się zbyt wysoko a potem nie można było jej poprawić)

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

p6050056.jpg

p6050042.jpg

p6050046.jpg

p6050047.jpg

p6050049.jpg

p6050051m.jpg

p6050053p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravko, każdy miewa pechowe modele... Ale efekt koncowy jest całkiem fajny i wcale nie widać tego że zestaw powstawał w "męczarniach". Podobają mi się przebarwienia na płatowcu. Osmalenia od wydechów chyba nazbyt niesmiałe i nie widze ich na osłonach kół. Nie podoba mi się mocna czerń na oponach, użytkowana guma ma raczej kolor ciemnoszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się skrzydła i ogólny efekt także. Kleks niestety zupełnie mi nie leży. Czy spód jest biały? To dosyć poważny błąd. Znamy kilka zdjęć tego samolotu, chociaż wiadomo o nim niewiele. Może następnym razem zamiast trenować efekty malarskie w ciemno oprzyj się na fotkach oryginału - ten Wildcat ma kilka ciekawych detali, których odtworzenie dodałoby autentyzmu Twojemu modelowi.

A myślałem, że łamanie masztów i innych wystających części, rysowanie szkieł i poprawianie spartolonego malowania w nieskończoność to tylko moja przypadłość - łączę się w bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gorące przyjęcie modelu, jak i uwagi.

 

Kleks niestety zupełnie mi nie leży.

 

To była część eksperymentu na dodatkowych zbiornikach też wykonałem takie kleksy tylko je przytarłem, ale dla porównania zrobiłem bez tego i też mi się nie podoba ale musiałem się o tym przekonać po werniksie, który go uwydatnił.

 

Czy spód jest biały?

 

Tak można by to ująć, jest to biały semi gloss MM łamany kilkoma kroplami szarej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak? Hobby Boss tak podaje w instrukcji, czy to Twoja receptura na Non Specular Light Grey?

 

O ile pamiętam to HB podaje biały spód, a dlaczego tak? otóż modele jak i akcesoria kupuje na necie i przeoczyłem brakujący kolor i jak się dopiero porządnie rozejrzałem w temacie to nie miałem w planach żadnych zakupów, więc zostało jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pozwolicie że wtrącę swoje trzy grosze:). Model z tego okresu był malowany d góry Blue Gray FS 35189

a od dołu FS26440 Satin US Gull Gray . Górny kolor produkuje firma Gunze w zestawie na samoloty US Navy

W innym przypadku nalezy ten kolor mixować .

Wygląd tych kolorów na modelu przedstawiam na fotkach (kiedyś już pokazywałem ten modelik ,jest to Tamiya 1:48 .Malowanie Bitwa o Midway)

 

100_0586.jpg

PB300238.jpg

PB300239.jpg

PB300240.jpg

PB300241.jpg

PB300242.jpg

PB300243.jpg

PB300244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.