Skocz do zawartości

Al-Fallujah 1:35


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mała dioramka przedstawiająca pojmanie podejrzanych na jednej z ulic miasta Al-Fallujach w Iraq'u. Już poznałem błędy wytknięte na innym forum. Mianowicie chociażby brązowe plamy na mundurach US są za małe i powinienem troszkę inaczej zamontować pomarańczowy panel na masce. Jeszcze muszę dodać resztki ram okiennych i jakieś wyrwane drzwi. Pozostawiam Wam do oceny. Pozdrawiam.

 

HPIM4029.jpg

HPIM4030.jpg

HPIM4031.jpg

HPIM4032.jpg

HPIM4033.jpg

HPIM4034.jpg

HPIM4037.jpg

HPIM4038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocolate Chip używany był w Desert Storm, oporządzenie i broń figurek jest z Desert Storm, tyle że w 91'wszym USMC nie było w Falludży. Mundur ten został wycofany w USMC w okolicach 94tego roku, obecnie w Iraku używany był przez policje i wojsko Irackie (stąd Michalw na zdjęciach 6 color) jednakże został zastąpiony przez mundury z wzorem pixelowych, gdyż bardzo łatwo te mundury zdobywali terroryści.

 

Ludzie jeżeli bierzecie się za "Dioramy" w które umieszczacie np. w "Fallujah" a w niej występują "Marinesi", zadajcie sobie kapkę trudu i poczytajcie, pooglądajcie więcej niż jedno dwa zdjęcia, bo później powstają takie potworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci żołdacy są zdecydowanie z ''Pustynnej Burzy " mają oporządzenie Alice i kamizelki PSGT . A poza tym to co wymalowałeś to wcale nie jest "czekoladowe ciastko'' ale raczej jakiś mix z tym późniejszym pustynnym. Musisz dokładniej oglądać zdjęcia.A co do merytoryczności to nie sądzę że US Army lub USMC wiąże aresztantów sznurem, są na to za leniwi a zresztą logistyka u nich o niebo lepiej działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do merytoryczności to nie sądzę że US Army lub USMC wiąże aresztantów sznurem, są na to za leniwi

 

Nie chodzi o lenistwo, ale o bezpieczeństwo i wygodę. Szybciej skuć kogoś czymś takim

Plastic_Handcuffs.jpg

Niż pitolić się z liną, poza tym z plastikowych kajdanek ciężko się uwolnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babol jest zapamiętany. A może coś o samej scence? Jak ogólnie się podoba. Z dioramami dopiero zaczynam to jest moja druga. Mam nadzieje że 3 i 4 która jest w trakcie roboty będzie lepsza. Dzięki za wytknięte błędy chłopaki, mobilizują do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież że logistykę mają najlepszą na świecie/już od IIWŚ/ Pozdrawiam
p

 

Och no już nie przesadzajmy, pokazali jak u nich świetnie jest z logistyką kiedy np Korpus jechał na OIF bez baterii do NVG lub musieli wcinać humanitarne MRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sciana: babol jest zapamiętany. A może coś o samej scence? Jak ogólnie się podoba. Z dioramami dopiero zaczynam to jest moja druga. Mam nadzieje że 3 i 4 która jest w trakcie roboty będzie lepsza. Dzięki za wytknięte błędy chłopaki, mobilizują do poprawy.

 

Scenka trochę dziwna , a mianowicie dlaczego nikt nie trzyma tych podejrzanych na muszce? Dwóch podejrzanych jeden żołnierz a reszta odwrócona plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, ale jestem zdecydowanie na NIE.

Dlaczego?

Scenka nie przemyślana merytorycznie, figurki delikatnie mówiąc nieprzekonywujące, ruiny także (cegła typ europejski, kolor również) i wszystko jakoś kupy się nie trzyma.

Jedyny plus to ewentualnie pojazd.

Sorry, ale za dużo błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdół się czepiacie, fajna scenka, fajny pomysł. Gratulacje.

 

Diabeł tkwi w szczegółach, znasz to powiedzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdół się czepiacie, fajna scenka, fajny pomysł. Gratulacje.

Sama koncepcja może i owszem,ale skoro robiąc dioramkę warto by trzymać się mniej lub bardziej realiów.Pewnie przesadzam,ale idąc dalej tym tokiem rozumowania można by było umieścić SAEL-ów w płetwach i wcisnąć im w łapy Garandy...

Zmiana tytułu dioramy i już będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.