Jump to content

Al-Fallujah 1:35


Michalw
 Share

Recommended Posts

Witam. Mała dioramka przedstawiająca pojmanie podejrzanych na jednej z ulic miasta Al-Fallujach w Iraq'u. Już poznałem błędy wytknięte na innym forum. Mianowicie chociażby brązowe plamy na mundurach US są za małe i powinienem troszkę inaczej zamontować pomarańczowy panel na masce. Jeszcze muszę dodać resztki ram okiennych i jakieś wyrwane drzwi. Pozostawiam Wam do oceny. Pozdrawiam.

 

HPIM4029.jpg

HPIM4030.jpg

HPIM4031.jpg

HPIM4032.jpg

HPIM4033.jpg

HPIM4034.jpg

HPIM4037.jpg

HPIM4038.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chocolate Chip używany był w Desert Storm, oporządzenie i broń figurek jest z Desert Storm, tyle że w 91'wszym USMC nie było w Falludży. Mundur ten został wycofany w USMC w okolicach 94tego roku, obecnie w Iraku używany był przez policje i wojsko Irackie (stąd Michalw na zdjęciach 6 color) jednakże został zastąpiony przez mundury z wzorem pixelowych, gdyż bardzo łatwo te mundury zdobywali terroryści.

 

Ludzie jeżeli bierzecie się za "Dioramy" w które umieszczacie np. w "Fallujah" a w niej występują "Marinesi", zadajcie sobie kapkę trudu i poczytajcie, pooglądajcie więcej niż jedno dwa zdjęcia, bo później powstają takie potworki.

Link to comment
Share on other sites

Ci żołdacy są zdecydowanie z ''Pustynnej Burzy " mają oporządzenie Alice i kamizelki PSGT . A poza tym to co wymalowałeś to wcale nie jest "czekoladowe ciastko'' ale raczej jakiś mix z tym późniejszym pustynnym. Musisz dokładniej oglądać zdjęcia.A co do merytoryczności to nie sądzę że US Army lub USMC wiąże aresztantów sznurem, są na to za leniwi a zresztą logistyka u nich o niebo lepiej działa. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A co do merytoryczności to nie sądzę że US Army lub USMC wiąże aresztantów sznurem, są na to za leniwi

 

Nie chodzi o lenistwo, ale o bezpieczeństwo i wygodę. Szybciej skuć kogoś czymś takim

Plastic_Handcuffs.jpg

Niż pitolić się z liną, poza tym z plastikowych kajdanek ciężko się uwolnić

Link to comment
Share on other sites

babol jest zapamiętany. A może coś o samej scence? Jak ogólnie się podoba. Z dioramami dopiero zaczynam to jest moja druga. Mam nadzieje że 3 i 4 która jest w trakcie roboty będzie lepsza. Dzięki za wytknięte błędy chłopaki, mobilizują do poprawy.

Link to comment
Share on other sites

napisałem przecież że logistykę mają najlepszą na świecie/już od IIWŚ/ Pozdrawiam
p

 

Och no już nie przesadzajmy, pokazali jak u nich świetnie jest z logistyką kiedy np Korpus jechał na OIF bez baterii do NVG lub musieli wcinać humanitarne MRE

Link to comment
Share on other sites

:sciana: babol jest zapamiętany. A może coś o samej scence? Jak ogólnie się podoba. Z dioramami dopiero zaczynam to jest moja druga. Mam nadzieje że 3 i 4 która jest w trakcie roboty będzie lepsza. Dzięki za wytknięte błędy chłopaki, mobilizują do poprawy.

 

Scenka trochę dziwna , a mianowicie dlaczego nikt nie trzyma tych podejrzanych na muszce? Dwóch podejrzanych jeden żołnierz a reszta odwrócona plecami.

Link to comment
Share on other sites

Trudno, ale jestem zdecydowanie na NIE.

Dlaczego?

Scenka nie przemyślana merytorycznie, figurki delikatnie mówiąc nieprzekonywujące, ruiny także (cegła typ europejski, kolor również) i wszystko jakoś kupy się nie trzyma.

Jedyny plus to ewentualnie pojazd.

Sorry, ale za dużo błędów.

Link to comment
Share on other sites

Pierdół się czepiacie, fajna scenka, fajny pomysł. Gratulacje.

 

Diabeł tkwi w szczegółach, znasz to powiedzenie?

Link to comment
Share on other sites

Pierdół się czepiacie, fajna scenka, fajny pomysł. Gratulacje.

Sama koncepcja może i owszem,ale skoro robiąc dioramkę warto by trzymać się mniej lub bardziej realiów.Pewnie przesadzam,ale idąc dalej tym tokiem rozumowania można by było umieścić SAEL-ów w płetwach i wcisnąć im w łapy Garandy...

Zmiana tytułu dioramy i już będzie lepiej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.