Skocz do zawartości

TIGERSHARK F-20


msegen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym uzytkownikeim na forum .

 

chciałbym spytać czy ktoś z was kleił już model samolotu odrzutowego TIGERSHARK F-20. i prosiłbym o plany tego modelu ponieważ te co są w pudełku ciężko je rozczytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

W sprawie F-20, sprawdz sobie, co maja do powiedzenia Google na ten temat. Mysle, ze szybko znajdziesz to, co Cie interesuje... Nie zrozum mnie zle, pisze to bez zlosliwosci. Nie mam teraz za wiele czasu, ale wipsalem sobie w googlach "F-20" i wyskoczylo mi kilka ciekawych wynikow na pierwszej stronie. Przejrzyj sobie je i zobacz, moze znajdziej te informacje, ktore Cie interesuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sklejałem model Tigersharka z zestawu Revell w podziałce 1/100. sam model bardzo fajny i sympatyczny ale niestety był pozbawiony osłony kabiny (w zestawie błędnie wrzucono osłonę z... F ale 21 czyli Liona będącego izraelskim Kfirem), którą wykonałem samodzielnie z osłony Jaguara z NOVO w skali 1/72. Jeśli tylko znajdę chwilkę czasu to postaram sie zamieścić kilka jego fotek na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam jesze jedno pytanko.

 

czy mogę model plastikowy pomalować farbami plakatowymi ??

niechciałbym kupywać żadnych modelarkich farb bo nie wiem jak dłuho będę się interesował modelarstwem plastikowym. ponieważ prawdę mówiąc moje hobby to :

 

modelarstwo lotnicze RC

modelarstwo kartonowe

helikoptery RC

madelarstwo plastikowe

wędkarstwo

żeglarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakatowki to nie jest to. Przynajmniej nie do plastikowych modeli.

Do kartonowek chyba tak (brak u mnie doswiadczenia w tym wzgledzie)

No ale to w koncu Twoj modelik i skoro jeszcze nie wiesz gdzie Ci cieplo...RC czy plastiki.

Przypuszczam, ze takie farby nie beda chcialy trzymac sie podloza, chyba ze pomalujesz model szpachelka.

No, zawsze mozesz je potem zmyc woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby plakatowe inaczej zwane gwaszami lub temperami nie nadają się do malowania powierzchni modeli plastikowych już choćby ze względu na to, że taka farba jest nie trwała bądź ze gwasz nie pokryje odpowiednio polistyrenowej powierzchni. Tym samym kup porządne farby akrylowe bądź emalie olejne np marki Pactra lub te wymienione przez przedmówcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pomalowałem już messerschmitt BF-109F-4 farbami plakatowymi

Jak mawia stare przyslowie pszczół: czort sobie, pop sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wczoraj pomalowałem już messerschmitt BF-109F-4 farbami plakatowymi i nawet ładnie wygląda.

 

 

Ps. później dam zdjęcia do galerii.

Ps2. kto wie jak na fotoisk dodawać album ?? .

 

Drogi kolego początkujący modelarzu. Skoro masz swoją wizję malowania modelu, masz swoją wizję użycia do tego celu farb plakatowych to nie zadawaj pytań na forum bo tylko go zaśmiecasz (niepotrzebnie). Przez takie pytania osoby chcące pomóc mogą się zniechęcić (oby nie) do udzielania rad następnym przychodzącym tu "początkującym" adeptom modelarstwa.

Przeprasza jeżeli poczułeś się urażony. Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doswiadczeni Modelarze,

chyba zniecheciliscie naszego nowego kolege.

Moim zdaniem to zle.

Skoro koniecznie msegen chce, na razie malowac plakatowkami, niech tak bedzie. My doradzamy, zeby tego nie robil.

Wkrotce i tak rozpozna kto mial racje.

 

msegen badz dalej modelarzem plastikowym i zbieraj doswiadczenia. Nastepnym razem pomaluj model odpowiednimim farbami i zobacz czy nie mielismy racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koniecznie msegen chce, na razie malowac plakatowkami, niech tak bedzie.
No jasne, przeciez nikt mu tego nie zabroni. Ale skoro zalozyl sobie od poczatku, ze bedzie malowal plakatowkami, to w zasadzie niepotrzebnie pytal o rodzaj farb, bo i tak zrobil po swojemu. Chyba o to Markowi chodzilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podobnie.

starszy brat ( cioteczny ) kupił mi F-15 w skali 1: 40 .

skleić jakoś skleiłem ale malowanie wyglądało tak

 

siadłem na łużko otworzyłem farbki i zaczołem mazać po modelu .

 

a co wyszło to każdy powinien wiedzieć .

 

 

aha przyznam się że na meserschmitta naniosłem kalkomanie , nie jest tak trudno jak myślałem tylko trzeba uważać żeby dobrze od wody odsączyś na modelu .

 

 

a dziś maluje tigersharka F-20 sami wiecie czym tylko rzadszymi i dam kroplę płynu do mycia naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale proponuje bys darował nam opisywanie techniki malowania plakatówkami modeli plastikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i nie wierze własnym oczom

Przecież akwarelki w ogule nie trzymają się plastiku. Jeśli się już chce tym malować to farba musi być bardzo gęsta a to na modelu będzie wyglądać tragicznie. Taka farba odpada po pierwszym dotknięciu, nie wspominając sytuacji kiedy mamy troszkę wilgotne łapki. Zastanawiam się też jak pomalowałeś te paski - od ręki ? bo nie wyobrażam sobie maskowania w tym przypadku.

Kalki na to ? lakier ?

Nie no - pokazuj to najszybciej jak się da bo też nie wierze że to może przypominać model

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.