Skocz do zawartości

T-34/85


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm czyli mocowania do poprawy , się poprawi. Przyznam szczerze że dużo zdrowia mnie to kosztowało, ale tak tego nie zostawię. Faktycznie wzornikiem było to mocowanie zvezdy. Oczywiście dodam te wszystkie uchwyty, hak, i podniszczę koła.

Reasumując, będę miał co przez weekhend robic

Wielkie dzieki za pomoc, bo jak bym tak zrobił resztę to już by mi sie chyba nie chciało tego zmieniac

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Z braku weny i czasu, apdejtu nie będzie bo i postępów brak

Ale przecież zbliżają się święta, i z tej okazji chciałbym wszystkim życzyc zdrowych, wesołych, twórczych, i płodnych w czas na modelarstwo świąt .

Masy prezentów, znaczy się modeli pod choinką. Wiadomo, jako prezenty powinno się dostawac tylko te najdroższe modele, bo tańsze to sobie sami kupimy

I tu jeszcze dam takie: ....................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

............................,

żeby każdy sobie wpisał wedle własnego uznania, co mu do głowy wpadnie, albo tkwi tam już długo

Noo, i to by było tyle na dziś. Idę sprzątac bo mama mi zagroziła masakrą wśród modeli, jak sie będę opieprzał .

Serdecznie wszystkich pozdrawiam!!!

Bartek Małyszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!!!

Heh jakoś mi umknął post maszynisty. Oczywiście że nic sie z modelem nie działo . Jakoś tak w szkole miałem trochę nauki, i w ogóle, i niesamowity leń mnie dopadł, i nic sie mi robic nie chiało, o .

Ale wczoraj się przełamałem i zrobiłem w końcu te zbiorniki, pospawałem haki z przodu, zrobiłem próbę faktury odlewu na osłonie ckm-u, dorobiłem ten uchwyt holowniczy, i dorobiłem te poręcze które sa zamontowane na siatce:). Teraz parę zdjęc:

zb2.jpg

zb1.jpg

zb4.jpg

 

Troszkę nie mogłem uchwycic spawów przy hakach za co sorki. Z drógiej strony jest dany jeden zbiornik na paliwo.

I teraz zdjęcie holu, wiem że jest źle umieszczony, bo powinien byc wyżej, ale już mi się go nie chce zmieniac. Zwłaszcza że go obspawałem

zb3.jpg

 

Na razie tyle. Teraz prace będą bardzo nie systematyczne bo się koniec semestru zbliża i będzie sporo nauki.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

hehehe maszynisto jak się dowiesz ile zrobiłem, to najprawdopodobniej zawisnę na jakiejś gałęzi

Kłopot miałem taki że ostatnio straciłem całkowicie zapał do modelarstwa. Komputer i narty skutecznie pozbawiły mnie chęci do pracy przy teciaku. Od ostatniej aktualizacji, zdążyłem psiknąć model podkładem samochodowym, podgiąć błotniki i jeszcze ten ....... no tyle

Wydaje mi się że model już powoli będzie zmierzał do malowanka, chyba że coś jeszcze wyłapiecie. Ferie są więc coś będę działał.

Z tym malowaniem to też ciekawa sprawa, ponieważ posiadam kompresor, ale taki duuuuży, w garażu. A teraz mróz taki i w garażu zimno i nie wiem czy z malowaniem nie będę musiał poczekć aż zrobie sobie "lodówkowca".

Co do malowania podkładem to wiem że się zbytnio nie popisałem, ale było to psikane z puchywięc.....

Ale tam, co będzie to będzie na razie dodaje zdięcia:

 

IMG_0560CR2.jpg

IMG_0561CR2.jpg

IMG_0564CR2.jpg

IMG_0565CR2.jpg

IMG_0566CR2.jpg

IMG_0568CR2.jpg

IMG_0569CR2.jpg

IMG_0570CR2.jpg

IMG_0571CR2.jpg

IMG_0574CR2.jpg

IMG_0575CR2.jpg

IMG_0576CR2.jpg

Nio, jedna strona wieży jeszcze do poprawy podkładu, jakoś ją chyba przegapiłem, oraz spawy przy tylnych hakach do zrobienia. Próbowałem je robić lutownicą ale to była pomyłka.

Mam tutaj wielką proźbę, proszę, piszcie co wam nie pasuje, co się nie zgadza, bo chciałbym już powoli montaż zakończyć i przejść do malowania.

Kurcze jeszcze się okazało że sklep modelarski w Żywcu został zamknięty i będę musiał sobie zamówić jakąś farbę. Bo coś mi się wydaje że mam tylko resztkę pactry Russian Green, a to stanowczo za mało

No i na dziś tyle.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, a maszyniście dziękuje za odgrzanie tematu, bo bym o nim całkiem zapomnial

Pozdrawiam

Leń Bartek Małyszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie ładnie

 

nie zapomnij jednak o zawiasach do osłony transmisji ( pokrywa z siatką), o wspomnianych już przez ciebie spawach,gnieździe antenowym, uchwycie na tylnej klapie silnika, lampie oraz kablu do niej

na tylnej płycie lekko widoczne są też znaczniki do mocowań świec oraz przewodów, w D5-T ich nie ma

zapomniałeś chyba obspawać osłony podstawy wieży na bokach albo spawy są za delikatne

zbiornik paliwa na lewej burcie w powinien być bliżej wieży

47c016ff6f05.jpg

w miejscy gdzie u ciebie jest zbiornik powinny być uchwyty na tzw. bambetle

było by ciekawiej gdybyś dodał też numer odlewu wieży

 

i taka mała uwaga techniczna - chyba niepotrzebnie pomalowałeś sobie te "sztyle" od łopat bo były przecież drewniane

 

dobra, dosyć uwag czas na pochwałę

muszę przyznać że ładnie wyszły Ci te spawy, koła też ładnie podniszczone

 

można wiedzieć jaka decyzja z gąsienicami ?

 

czekam na kolor bo nieźle się zapowiada

pozdrawiam Damian - a teraz idę popracować nad moim D5-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz idę popracować nad moim D5-T

A co z leosiem ? Przepadł czy czeka?

w naturze nic nie ginie, po prostu musiał CHWILOWO ustąpić miejsca komuś ładniejszemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiem co poprawić, dzięki Damian

Z gąsienicami to mam nadal nie rozwiązaną sprawę, bo z jednej strony gąski bilka (niewiem jak z jakością i składalnością), a z drugiej gumowe gąski od afv clubu (podobno całkiem niezłe). Sam nie wiem.

Kurcze miałem dodać ten nr na wieży, bo mi już o tym kolega maszynista pisał, a zpomniałem. Postaram się to zrobić.

Jeśli chodzi o ten spaw na wiezy o którym pisałes to chodzi o to miejsce?? :

spawnawiey.jpg

Bo jeśli o to, to tam jest spaw, a jeśli nie to proszę o naprowadzenie

A na malunki to znając życie trza będzie jeszcz trochę poczekać ......

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

 

P.S.

Maszynisto a tobie z tymi osłonami podstawy wieży to chodziło o te trójkątne wystające na burtach bocznycz elementy???? jeśli tak to już czaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodziło o elementy na kadłubie

150decbd9bbe.jpg

oraz ten z drugiej strony

 

co do gąsienic - jeśli jesteś w stanie poświęcić na nie nieco więcej pieniędzy to zdecydowanie AFV Club , Bilkowe wymagają znacznie więcej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś mały updejcik, skromnie ale zawsze to do przodu.

-ospawałem boczne osłony wieży

-ospawałem tylne haki

-podjąłem próbę wyskrobania numerów wieży

-oraz usunąłem te znaczki do montażu tylnych zbiorników, i tego przewodu, czym on by nie był

IMG_0556.jpg

IMG_0555.jpg

IMG_0554CR2.jpg

IMG_0559.jpg

IMG_0557.jpg

No i na razie wsio. Wiem że te spawy przy osłonie wieży nie są jakieś super, ale dostęp do nich był trudny i tak wyszły jak wyszły.

 

Maszynisto a ty piszesz o tych gumowych taśmach od afv????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj sorki nie doczytałem (myślałem o plastikach)

te gumowe z AFV są OK (tyle że nie są ruchome ale to ci przecież nie potrzebne) jeśli masz takie na składzie lub możesz mieć to nie ma się co zastanawiać

ja też mam je założone i dobrze pomalowane ładnie się prezentują mimo iż stoją obok friueli

zdecydowanie dawaj te

 

spawy ładne tylko troszkę szerokie (głównie na prawej osłonie) jak na takie elementy, chociaż...

 

Coraz ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak mi się uda to postaram się załatwic te gumiaczki i powinny byc ok

Kurcze myślałem że ten podkład samochodowy sie nada, ale jest raczej średni. Bardzo łatwo go złuszczyc i marnie sie trzyma, ale co tam.....

dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

jak już kiedyś tam pisałem mój warsztat będzie dla naprawdę wytrwałych. Po wieeeelkiej przerwie (choc miewałem już większe ), i po ciężkim boju stoczonym z moim aerografem , udało mi się położyc bazowy kolorek na moim teciaku. Chciałem spróbowac modulacji kolorów, jednak po uno - malarz ze mnie mierny jak na razie, i secondo - aero się zacinał pluł farbą i tym podobne.

Ale po kolei. Najpierw aero, jako taka nędzna okolicznośc łagodząca. Kiedyś w porywie radości zakupiłem sobie aerograf, i jak zawsze nie posłuchałem kolegów doświadczonych z foruma, i nie kupiłem aerka ze zbiornikiem grawitacyjnym, tylko z bocznym zbiorniczkiem. Ogólnie nie polecam .

Co do samego malowania, to znów zrobiłem dziurę w płocie, i zamiast russian green, użyłem olive green od gunze, a rozjaśnienia robiłem tą samą farbą z dodatkiem białej pactry. Wszystko rozcieńczane wodą. Troszkę żałuje że wcześniej nie zrobiłem preeshadingu, ale cóż ...........

No ale czas na zdjęcia:

 

IMG_0048CR2.jpg

IMG_0037CR2.jpg

IMG_0038CR2.jpg

IMG_0039CR2.jpg

IMG_0040CR2.jpg

IMG_0041CR2.jpg

IMG_0042CR2.jpg

IMG_0044CR2.jpg

IMG_0045CR2.jpg

IMG_0046CR2.jpg

IMG_0047CR2.jpg

 

 

 

Pisac, oceniac, bic, kopac,....... a może komuś sie spodoba

Teraz detale do malowania........ potem kalki, chyba jednak pozostanę przy zestawowych kalkach i będzie rusek (koszty). No i washe, płukanki, i może co z tego będzie. A jak nie to do kreta i znów rok do tyłu :D:D:D::D.

Jak na razie to tyle. Gratuluję wytrwałości bo ja bym sobie juz dał spokój

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Bartek Leń Małyszko alias Mongoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no całkiem ładnie jak na takie trudności techniczne. Rzekłbym nawet bardzo ładnie. Generalnie to zauważyłem przy swoich modelach, ze czasami wygląd ostateczny tak bardzo różni się od początkowego, że nie ma co za bardzo się przejmować jak na początku coś jest nie tak. Jest dobrze.

 

A teraz w sprawie aero. Mam z bocznym zbiorniczkiem, który jest przykręcany i nigdy nie miałem z nim problemu. Może to konsystencja farby? Ją maluje Tamiya, bo Vallejo mi zapach aero. Próbowałem już wielu rzeczy i nie dwie z nimi rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wydaje mi się że mój problem polega na dobieraniu konsystencji farby. Raz za gęsta raz zbyt rozcieńczona. A czasem aero malowało pięknie. Hmmm to jest kwestia doświadczenia. Aerografem pomalowałem dopiero 5 modeli, i widocznie to jeszcze dużo za mało.

Co do farb Tamki to przyznam sie że jeszcze nigdy z nimi nie pracowałem . Trzeba będzie spróbowac.

Mam w planie dośc mocno styrac teciaka, więc możliwe że uda sie troszkę ukryc niektóre błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.