Skocz do zawartości

T-34/85


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Pełen podziw za wkład pracy.

Z zębami może być ciężko, możesz ew. spróbować wyciąć ostrze piły z cieniutkiego polistyrenu i w nim ponacinać ząbki. Jak nie masz polistyrenu to rozejrzyj się za opakowaniami plastikowymi, np. po jogurtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh spróbuję jeszcze skalpelem te ząbki zrobic. Tak to jest jak człowiek grosza skąpi i sobie blaszek nie kupi A ja nigdy z blachami, takimi z prawdziwego zdarzenia , nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh spróbuję jeszcze skalpelem te ząbki zrobic. Tak to jest jak człowiek grosza skąpi i sobie blaszek nie kupi A ja nigdy z blachami, takimi z prawdziwego zdarzenia , nie robiłem

bo jak się ma takie zdolności jak ty to i po co

fototrawionki są dla tych mniej cierpliwych

no popróbuj jeszcze - może trójkątnym pilniczkiem

a jak tych małych ząbków nie będzie to i też może nikt nie zauważy w natłoku reszty pięknej pracy

zawsze można przykryć jakąś szmatką

 

popraw lekko łopaty bo ostry czubek wykałaczki wychodzi Ci na szpadel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło że się podoba:) piła już dostała ząbki , skalpel dał rady, i już jest na modelu.

Łopaty oczywiście poprawię.

Właśnie, fototrawionki są dla leszczy!!!

A tak na serio, to jak sie widzi niektóre modele przed malowaniem. Gdy na nich jest więcej blaszek niż plastiku, to normalnie zatyka (mnie przynajmniej). A już nie wspomnę o Konradzie C który zrobił Tks-a całego z PE w skali 1:72.

To co ja tu robię to taka amatorszczyzna jest. Ale się staram, i chyba się podoba, więc wszystko jest ok

Jak będą jakieś postępy to wrzucę zdjęcia.

Aha, wymieniłem te liny od zvezdy na miedziany zwijany przewód. Ale to już następnym razem.

Pozdrawiam, z tym razem wietrznej Twardorzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już nie wspomnę o Konradzie C który zrobił Tks-a całego z PE w skali 1:72.

To co ja tu robię to taka amatorszczyzna jest. Ale się staram, i chyba się podoba, więc wszystko jest ok

 

Oj tam ,oj tam.

Mnie się Twa robota podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no wszyscy się zgodzą że ten tks to było mistrzostwo

Co do mojej pracy to tak:

-ZROBIŁEM ZĄBKI W PILE:lajkonik:

-tuninguje reflektor

-poprawiłem łopaty

-i poprawiłem liny

Wsio:

IMG_0209.jpg

IMG_0215.jpg

IMG_0210.jpg

 

Mało ale zawsze:)

Nawet nie wiecie jak ciężko było zrobic fotę tej piły:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor w środku wymalowałem srebrną farba, a potem zalałem go klejem bezbarwnym, hermolem. Ale klej ten jest marny bo, bardzo się kurczy po wyschnięciu. Trzeba by znaleźc jakiś o małej kurczliwości, i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, sie zrobi. A mam takie troszkę głupie pytanko. Gdzie powinny byc umieszczone te łopaty? Bo zrobiłem już klamry do mocowania, i kiedy miałem je kleic postanowiłem sprawdzic gdzie to ma byc. W instrukcji ni hu hu. A na zdjęciach tez ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie powinny byc umieszczone te łopaty?

oj trudne pytanie - po prostu tam gdzie było miejsce

w przypadku wojennych teciaków (jakim jest twój) najczęściej występowały wraz z innymi bambetlami poutykane za skrzynki, zbiorniki lub po prostu za uchwyty na pancerzu.

mocowane klamrami występowały też w różnych miejscach (zależnie od fabryki, okresu) może to być np. zamiast piły, nad piłą lub tuż za nią tam gdzie był słynny napis RUDY

w przypadku twojego teta najlepiej chyba jednak będą prezentowały się zamocowane na prawej burcie nad "grzebieniami"

1f2aebeb92e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

model prezentuje sie jak do tej pory super! Gratulacje!

Tak sobie myśle już od dłuższego czasu na temat reflektorów, że może po zamalowaniu srebrną farbką zalać kropelką lub dwoma płynnego szkła? Nie wiem, czy ktoś już próbował tej metody, ale myśle że mogłaby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle już od dłuższego czasu na temat reflektorów, że może po zamalowaniu srebrną farbką zalać kropelką lub dwoma płynnego szkła? Nie wiem, czy ktoś już próbował tej metody, ale myśle że mogłaby się sprawdzić.

owszem, ktoś próbował - można tak zrobić

trzeba jednak pamiętać że szkło wodne odparowuje i lekko "siada", aby uzyskać poprawną krzywiznę trzeba dać kilka warstw - nie widać jednak łączeń warstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Mam pytanko, to płynne szkło to co to jest? Gdzie to można kupic?

To co ja robię jest raczej marnym pomysłem gdyż klej ten po wyschnięciu pozostawia tylko cienką warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło wodne można dostać w sklepach przemysłowych (np. bricomarche), stoi na półce z rozpuszczalnikami

cena - ok. 4,5 - 5 zł za 500ml

 

jest to opłacalne biorąc pod uwagę że modelarskie (tzn. tak się nazywają ) specyfiki kosztują po kilkanaście złotych za kilkadziesiąt ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

wwwwwww piątek wieczorem:D, jak ja kocham piątkowe wieczory .

Bez zbędnego gadania, chciałbym pokazac stan obecny:

-dorobiłem poręcze desantowe z drutu

-zamontowałem piłę i łopaty

-poczyniłem jakieś kroki w kierunku zrobienia stelażu dodatkowych zbiorników paliwa, oczywiście z blaszki piwnej:)

-no i zrobiłem coś co by miało za zadanie imitowac montaż reflektora.

 

IMG_0230CR2.jpg

IMG_0226.jpg

IMG_0223CR2.jpg

IMG_0220CR2.jpg

IMG_0219CR2.jpg

IMG_0228.jpg

IMG_0224CR2.jpg

 

Na razie tyle. Jestem bardzo ciekaw waszych komentarzy na temat tego mocowania zbiornika. Jeśli będzie ok to zabieram się za budowę kolejnych.

Zdaje sobie sprawę z tego że nie jest to jakieś cudo, ale wydaje mi sie że wygląda dużo lepiej niż to zvezdovskie, plastikowe.

Mam w planach z drugiej strony nie montowac jednego zbiornika i zostawic pusty stelaż.

No i wsio

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale muszę Cię zmartwić - powiem szczerze że nie podoba mi się to mocowanie zbiornika

wzorowałeś się pewnie na zvezdzie i zrobiłeś ten sam błąd, ten sposób mocowania pasował by do 76mm twój natomiast powinien mieć już nowsze mocowania

5b8955e18488.jpg

c45874850b77.jpg

obejma przytrzymująca zbiornik skręcana na środku a nie przy podstawie

47c016ff6f05.jpg

poza tym zbiornik jest chyba lekko ubrudzony klejem, a to niestety widać po pomalowaniu

 

musisz jeszcze dodać hol do armat - taki jak tutaj

203d34488817.jpg

oraz gniazdo anteny

6d532e484d98.jpg

 

i jeszcze jedno - obspawaj osłony pierścienia wieży i haki zanim zapomnisz

dla lepszego efektu całości podniszcz nieco błotniki oraz ogumienie kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.