Skocz do zawartości

[STANDARD] Plastyk, Su-22UM-3K


Rafalik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś tam ruszyło. Pilnik aż czerwony był od szlifowania.

Oczywiście jak na "standard" przystało - obyło się bez szaleństwa, bo by mnie do otwartej wykopano. W międzyczasie model spadł ze 2 razy i się połamał, więc było całkiem miło.

 

Od początku - ubzdurałem sobie, że skrzydła pomaluje najpierw, a następnie zamknę w drugiej części. Oczywiście później jako gapa zamalowałem je surfacerem...

su22305rafalikrbozek2.jpg

 

Doklejanie kolejnych elementów:

su22305rafalikrbozek1.jpg

su22305rafalikrbozek3.jpg

 

No i szpachlowanie - po raz kolejny doceniam wynalazki skośnookich kolegów, czyli szpachlówkę w płynie. Idealnie zalewa wszelkie zagłębienia/szpary (oczywiście nie jakieś przesadnie duże):

su22305rafalikrbozek4.jpg

 

Ciąg dalszy szpachlowania i szlifowania:

su22305rafalikrbozek5.jpg

su22305rafalikrbozek6.jpg

 

Następnie moje "ulubione", czyli pół dnia zabawy z taśmą maskującą:

su22305rafalikrbozek9.jpg

su22305rafalikrbozek10.jpg

 

Po doprowadzeniu modelu do jako takiego stanu, psiknąłem go surfacerem:

su22305rafalikrbozek11.jpg

 

I machnąłem niby-preszajdinga:

su22305rafalikrbozek12.jpg

 

Jak starczy mi nerwów, to postaram się go dziś na czarno (NATO Black, jak to było w pewnym wątku) i zobaczymy co z tego wyjdzie - najwyżej będzie części roboty w błoto.

Tak, czy siak - tyle w dzisiejszym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.airliners.net/photo/Poland-- ... 1592682/L/

 

Lufa działka w lewym skrzydle do usunięcia a ewentualne linie podziałowe oddzielające osłonę ogniową na burcie do zaszpachlowania - Su-22UM3K ma tylko jedno działko, w prawym skrzydle.

 

Druga sprawa, nie rozumiem, czemu najpierw malowałeś zewnętrzne części skrzydeł na gotowo, a później potraktowałeś je surfercerem i przygotowujesz z powrotem do malowania razem z całym płatowcem. (ok, już doczytałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, nie rozumiem, czemu najpierw malowałeś zewnętrzne części skrzydeł na gotowo, a później potraktowałeś je surfercerem i przygotowujesz z powrotem do malowania razem z całym płatowcem. (ok, już doczytałem )

 

 

Od początku - ubzdurałem sobie, że skrzydła pomaluje najpierw, a następnie zamknę w drugiej części. Oczywiście później jako gapa zamalowałem je surfacerem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz braku jednego z działek, szparka, z widocznych różnic między bojówką, nie posiada peryskopu wstecznego na ramie pierwszej kabiny (chyba dlatego, żeby piloci sobie w oczy nie patrzyli ). Do tego posiada fotokarabin w lewym skrzydle (krawędź natarcia), klapki przeciwpompażowe wpustowo-upustowe; tylko 2 bloki ASO. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale czy zeszlifowanie np.peryskopu to już OPEN?nie wydaje mi sie ,przecież nie dorabiasz elementu tylko likwidujesz nie potrzebny .Podobna jest historia w Iskrze,wszyscy wiedza ,że kształt koncówek płatów jest do dupy /kanciasty/ i co zostawić tak ?jak wystarczy kilka ruchów papierem i sprawa załatwiona i to samo z peryskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada fotokarabin w lewym skrzydle (krawędź natarcia)

 

Pomyłeczka Miało być "w prawym".

 

Ja nie namawiam do żadnych zmian, po prostu wymieniłem to, co UM3 posiada lub nie. Tutaj konkurs rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać - nie widać, tzn, coś tam jest, ale jak na pierwszy raz, to nie mogłem oczekiwać, że wyjdzie jakiś kosmos.

 

su22rafalbozek.jpg

 

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie ten matowy kolor. Do tej pory używałem Pactry, ale matowa patra jest przy tej farbie lśniąca i świecąca jak brokat. Tutaj aż czuje się papier ścierny na oczach.

 

Dalsze malowanie:

 

su22rafalbozek1.jpg

 

su22rafalbozek2.jpg

 

su22rafalbozek3.jpg

 

Teraz zrobiłem kilka poprawek lakierniczych w miejscach, gdzie mi farba odlazła lub obdrapałem przypadkiem. Reszta jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym matem, to akurat nie tak źle, bo gdy 305 widzieliśmy z Leszkiem była przed zmatowieniem całego płatowca, o czym wspominał kolega Sawicz. No i zawsze z matu można w drugą stronę, nakładając dowolny lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie "305" miała być matowa, farba okazała się taka, że w płatowcu można się przejrzeć. W tym roku samolot, jak już było wspomniane, przeszedł całościowe matowienie w WZL-2 przy okazji prac okresowych. W obecnym wariancie malowania, nie ma szachownic na kadłubie a także niewidoczne są nazwiska wykonawców malowania. Te ostatnie miały być poprawione (rozmawiałem w Radomiu ze znajomym, który również widnieje na pokrywie podwozia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie kolor raczej nietrafiony. Na modelu wygląda na czarnoszary głęboki mat.

 

Leszku ale Kolega maluje wzorując się na tym http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=18613&start=120

świetnym warsztacie i tam właśnie użyty jest kolor nato black który nie jest czarny ,ja bym jeszcze poleciał po liniach czarnym/prawdziwym / wydaje mi się ,że to najlepsza droga /zresztąinnej nie widziałem/do cieniowania czarnego bo czarny bez cieniowania w/g mnie będzie wyglądała jak czarna masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie idzie mi z tą Suką.

 

Obecnie tak: model pomalowany, posiduluxowany (trudne słowo) i niby pobrudzony. Obecnie czeka na kalki i zbiorniki, co będzie oznaczało zakończenie prac (dojdą oczywiście ewentualnie drobne poprawki malowania, czy coś w tym stylu).

 

2 zdjęcia dokumentujące powyższe słowa:

su22305rafalik.jpg

 

su22305rafalik1.jpg

 

Tutaj wraz z modelem, który powstaje w ramach odstressingu od Su-22 i Iskry - prawie na ukończeniu.

su22305rafalik2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.