Skocz do zawartości

King Tiger production turret Tamiya 1:35


lukass1613

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wracam na forum po prawie 2 letniej przerwie i postanowiłem wykonać drugi model czołgu tym razem King tiger production turret Ba01_45.jpg

 

Czyli w wersji z wieżą jak mniemam Henschel. Jako, że to mój drugi model i będe uczył się w trakcie jego budowy mam pare pytań. Tak jak przy poprzednim modelu chce użyć najlepszych dostępnych dodatków. Tygrysa chce wykonać w wersji z zimmeritem najlepszy bedzie najprawdopodobnie ten

ATK35002_MED.jpg

Poszukuję blaszek, lin holowniczych, metalowej lufy i gąsek friulmodel ( tutaj też nie wiem jakie ? ). Czy mógłby ktoś doradzić co kupić ?

[Edit]

Po rozmowie z Reggym ustaliliśmy, że najlepsze będą gąski ATL-16, lufa RBM model, szukam jeszcze blach z tym największy problem bedzie.

 

[Edit2]

Wkońcu staneło na blachach voyagera nr PE35233 dedykowane co prawda dla Dragona ale czytałem,że do mojego modelu też powinny pasować, czekam na paczkę i zabieram się do sklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też robię tego królewicza tyle że dragonowskiego

Co do lin bez wahania mogę polecić Ci liny: EUREKA XXL ER-3518 - 1:35 Liny holownicze do Pz.Kpfw VI Kingtiger

Zaś co do malowania to proponuje zapoznać się z monografią tygrysa Waldemara Trojcy ma tam kilka konkretnych kamo

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade już je zamówiłem także tygrys będzie wyposażony jak najbardziej królewsko ;D Właśnie rozglądam się za tą publikacją, to malowanie wygląda jak malowanie z Arden lecz pozbawione kropek na poszczególnych plamach hmm... Jest może jakaś ciekawa strona z kamuflażami ? Ciężko mi się na coś zdecydować ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z arden miało bardziej grubsze te plamy (zielony i brązowy) a na lufie całkowicie inaczej to wyglądało.

Co do doboru kamuflażu to jak pisałem wcześniej u Trojcy jest kilka naprawdę świetnych malowań.

A jeśli coś to napisz do Pankot (Piotrek) kiedyś mi podesłał link do strony z różnymi kamo... tylko ja teraz nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc Wygląda na to, że wybiore ten ostani kamuflaż czołgu Fritza Stamm'a. Nie podoba mi się, że jest on taki "wtopiony" i niewyraźny. Postaram się go odwzorować ale z wyraźniejszymi plamami bardziej odcinającymi się od siebie. jescze raz dzięki chłopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam przymierzam się do 008 z Arden. Dla kolegi lukassa ta opcja odpada - brak zimmeritu. Dobrze obfotografowane są pojazdy o numerach 300 i 301 z 503 batalionu czołgów ciężkich walczącego we Francji. Jest też całkiem sporo zdjęć 503 batalionu z Budapesztu. Sam planuję zrobić swojego Dragonowskiego Tygryska w malowaniu z Węgier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jeszcze patrze szukam i się zastanawiam jeśli nie znajde to wybiore coś z dwójki Francja/ Węgry Czekam na paczki jedna z Polski druga ze Stanów także sobie poczekam... No ale w tym czasie może zdecyduje się na jakieś malowanie wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam za podwójny post:D Prace nad modelem ruszyły. Wciąż czekam na zimmerit, liny i gąski niestety ;/ Zabrałem się za klejenie foto trawionek abera i musze stwierdzić, że w porównaniu z eduardowskimi są dokładniejsze. Oto co zrobiłem na dzień dzisiejszy. Za dużo tego nie ma ale prace ruszyły

 

79135398.jpg

76199706.jpg

87266450.jpg

Zdjęcia nie są zbyt wyraźne bo mam nowy aparat i jeszcze musze go wyczuć

No i na koniec zdjęcie mojego nowego nabytku. Wreszcie będzie czym malować

Niedługo nowy update ;D

20675743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wyłącznik w nim masz ustawiony na 3-4 bary.Tego już nie zmienisz.

Będzie Ci się trochę rzadziej włączał i załączał.

Myślę,że źle dobrali ta granicę działania wyłącznika właśnie.

Jeden bar różnicy w załączaniu i wyłączaniu to o wiele za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.