Skocz do zawartości

* VOLVO FH-16 GLOBETROTTER XL + NACZEPA TRAILOR ( BIEDRONKA)


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

A tu już kolejne fotki modelu, model dosyć nie dawno klejony bo w tym roku w styczniu 2007r. a teraz już fotki, miłego oglądania życzę:

 

724ee9e3e6ebe561m.jpg 33de5e207db7bab1m.jpg 640b45b47d243320m.jpg ea7a19e021114fb6m.jpg f902520af4e1f536m.jpg

748aa086ab124c71m.jpg a8650f1744b63ab0m.jpg 4e619ce55810190dm.jpg 26caa1919e957543m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w Bytomiu, model wiele jeszcze przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba. Szkoda że kolor nalepki i plandeki dosyć wyraźnie odcinają się od siebie. Może mogłeś się pokusić żeby ten napis na plandece namalować z jakiegoś szablonu ??

 

Bardzo mi się podoba pomysł z paletami. I tu moje pytanie: czy sam je wykonywałeś, czy one są z jakiegoś zestawu z dodatkami?? Jeżeli sam to czy mógłbyś dać jakiegoś tutoriala jak to zrobić, jakie wymiary i z czego??

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafko odpowiadam na pytanko palety zrobiłem z listewek z sosny, a jeżeli chodzi Ci o wymiary palety to robiłem w własnym zakresie dopasowójąc do drzwi tylnych naczepy.

P.s Kat to stara wersja naczepy więc nie ma kosza na palety tylko na zapasówki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiony modelik .. Mam pytanie co to za naczepa?? I jak zrobiłeś otwierane burty??..??.. Oby tak dalej z następnymi modelami

 

 

Pozatym ten znaczek (czerwono- biały) na osłonie chłodnicy to chyba jest do przewozu materialów łatwo palnych.. Wiec czemu dałeś na konia do naczepy przewożącej żywność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: Wypasiony modelik .. Mam pytanie co to za naczepa?? I jak zrobiłeś otwierane burty??..??.. Oby tak dalej z następnymi modelami

 

 

Pozatym ten znaczek (czerwono- biały) na osłonie chłodnicy to chyba jest do przewozu materialów łatwo palnych.. Wiec czemu dałeś na konia do naczepy przewożącej żywność...

 

Ale jaki przewoz materiałów łatwo palnych, przecież to biedronka.

Model jest z Hellera i burty były w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność ogladać model w realu Fajny zestaw

 

Jak to w realu tym realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z jednym się nie zgodze w tym modelu a mianowicie że "BIEDRONKA"NIE POSIDA BÓRTÓWEK TYLKO IZOTERMY ORAZ CHŁODNIE.Chodzi mi o naczepe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADMIN mam pytanko czy pod koniec tygodnia ten oto model, by zasłużył na pierwszą stronę forum fotka Admina co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś ty się tak ostatnio czepił tej fotki Admina ?

P.S

Modelik fajny i wykonanie też spoko, ale kurde faktycznie palnąłeś na przodzie ciągnika znak, że przewozi matriały łatwopalne :/ Bierdonka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADMIN mam pytanko czy pod koniec tygodnia ten oto model, by zasłużył na pierwszą stronę forum fotka Admina co ???

 

Tego typu posty odnosza raczej odwrotny skutek od zamierzonego. Fotka Admina pomimo nazwy jest wybierana przez wszystkich Modratorow. Niedawno zwrocilem Ci uwage abys robil lepsze fotki. Widac poprawe ale w/g mnie to jeszcze nie to. Wojtek poprawisz sie jeszcze co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę odmienne zdanie niż poprzednicy. W tym modelu wszystkiego jest za dużo. Logo biedronka na naczepie jest zrobione od biedy. Więcej kalkomanii się na model nakleić nie dało ? Pewnie miejsca już nie było. Model wydaje mi się czysto sklejony, ale z dodatkami trochę przesadziłeś.

 

PS. Moim zdaniem na "Fotkę Admina" powinny trafiać tylko najładniejsze modele. To nie jest jakaś aluzja, bo to nie ja decyduje o tym co ma się tam znaleźć.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nie podoba Ci się SmalTraku model , ale mnie się podoba i to bardzo nie musi Ci się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

wrzuć Wojtku na luz. Nie ma sensu budować niezdrowego napięcia. Jeżeli prezentujemy coś i czekamy na opinię musimy się liczyć ze zdaniem, które może nie być dla nas przyjemne (szczególnie jeśli chodzi o coś, w co włożyliśmy dużo pracy i serca). Warto poznać opinię innych i nauczyć się może czegoś przy tym.

 

Twoje FH jest tego bardzo dobrym przykładem. Włożyłeś dużo serca w ten model, to widać, dużo pracy wymagało doprowadzenie do tego jak ten model się prezentuje. Model robi wrażenie ... i może się podobać. Wrażenie to podstawa, a to Twoje FH robi wrażenie Jednak jest kilka miejsc, które wymagają komentarza.

 

Dżentelmeni nie powinni rozmwiać o gustach, więc pominę kwestię reklamówek. Postaram się skupić na niedociągnięciach.

1. Nie wiem czy to wina światła (mam nadzieję) ale model wygląda na niepomalowany - np. prześwitują elementy tapicerki drzwi. Problemy ze spasowaniem elementów kabiny po prawej stronie.

2. Osłona przeciwsłoneczna, na czerwono pomalowana jest górna jej część, przezroczystą zostawiłeś natomiat część, która powinna być przydymiona - brak w tym sensu.

3. Komin do filtru powietrza, może wina światła - ale świeci się - jakby był niepomalowany. Materiał, z którego jest zrobiony w rzeczywistości jest matowy. Zwracam honor jeśli przyjmiemy, że jest produktem z otwartego rynku, a nie produktem Volvo Parts (chociaż zewnętrzni producenci starają się robić części, które są podobne do tych produkowanych przez Volvo).

4. Lusterko obrysowe montowane na drzwiach po stronie pasażera - wygląda jak z Iveco lub z Mercedesa z końcówki lat 80-tych. Nie wiem czy to część z zestawu ale wygląda jakby oryginalne lusterko ktoś ukradł, a kierowca zamontował to co miał pod ręką. Wojtku - po prostu lipa, jeżeli tak wygląda element zestawu mogłeś go dorobić własnoręcznie wiem, że potrafisz, udowodniłeś to już na tym forum.

5. Tylni błotnik na ciągniku, wystaje za mocno lub koła są za mocno wpuszczone do środka, problem z osłoną międzyosiową, nie pokrywa się z linią zbiornika paliwa.

6. Zawieszony łańcuch na końcówce ramy ciągnika - jako odgromnik - OK, ale jako ewentualna pomoc w nagłej potrzebie troche nie na miejscu, a raczej nie w tym miejscu i nie w taki sposób. Podobnie łańcuch na przedniej ścianie naczepy, pomyśl sobie jak zachowuje się tak powieszone ciało o dosyć pokaźnej masie np. podczas hamowania.

 

Kontrowersyjna jest wg. mnie tabliczka "TIR", podobnie jak znak ładunku niebezpiecznego (na cysternach - OK, na burtówkach - mocno dyskusyjne) nawet jeżeli przyjąć, że na naczepie jest coś niebezpiecznego to - brak konsekwencji (!!!), na tyle naczepy nie ma znaku nt. niebezpiecznego ładunku.

 

Co jest OK. Model bo to Volvo, model jako całość (mimo problemów z detalami) - pomysł na model oraz kilka detali: palety, odblaski na lusterkach, proste wycieraczki, podobają mi się osłony na szpilki na przednich kołach.

 

Czekam na kolejne Twoje projekty, bo wiem, że mogę liczyć na pokaźny wkład pracy, serca i pomysłowość. Życzę dobrej zabawy. Tak trzymać!!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze

Z całym szacunkiem Wojtku, ale wydaje mi się że tak sformułowane zdanie zawiera w sobie nutę sarkazmu, złośliwości i wyrzutu, że ktoś Ci zwrócił uwagę na to że coś może być źle w modelu.

 

Forum jest po to żebyśmy przedstawiali swoje prace i poddawali je ocenie i krytyce innych członków formu. Owszem, dobre słowo jest zawsze miłe i podnosi na duchu, ale jeżeli każdy każdemu by tak słodził to żaden członek forum nie poprawiałby swojego warsztatu. Bo to właśnie krytyka innych osób sprawia, że ciągle dążymy do perfekcji, ciągle coś poprawiamy w modelu i chcemy żeby wyglądał jak najlepiej. Bez niej czasem nie dojrzelibyśmy błędów które popełniamy.

 

Wojtku, krytyka modelu nie ma na celu wbicie Cie w ziemię ani zdołowanie ani cokolwiek innego. Ona jest po to żeby w przyszłości przy klejeniu kolejnych modeli nie popełniać błędów, żeby każdy następny model był lepszy od poprzedniego.

 

Nie bierz uwag dotyczących modelu osobiście, bo to "nie jest zdrowe"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

On myśli że ma najlepsze modele ale wcale tak nie jest,masz za dużo dodatków,a ty się nie obrażaj i nie dawaj głupich wykrzykników to i tak nie zmieni opini twojego modelu.Moim zdaniem jesteś troche amatorskim modelarzem TRUCKÓW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Witam ponownie

 

On myśli że ma najlepsze modele ale wcale tak nie jest,masz za dużo dodatków,a ty się nie obrażaj i nie dawaj głupich wykrzykników to i tak nie zmieni opini twojego modelu.Moim zdaniem jesteś troche amatorskim modelarzem TRUCKÓW.

 

Pozdrawiam

 

 

wrzućcie proszę na luz i przestańmy tworzyć chorą sytuację poprzez pisanie słów, które mogą kogoś obrazić.

ScaniaV8 - masz coś do Wojtka - PRV proszę, masz coś do powiedzenia nt. modelu wal śmiało tutaj (Twój post na temat naczepy ostał się bez komentarza ze strony autora wątku, mój zresztą też, może Wojtek nie ma w zwyczaju dyskutować na temat swoich modeli - szkoda).

 

Wojtek, jeśli nie masz pewności co do tego po co są i do czego służą znaki interpuncyjnych w zdaniu - postaraj się nadrobić braki, nie będzie wtedy wywoływania niepotrzebnych emocji i głupich sytuacji.

Btw. ściąga (pierwszy link od góry):

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=znaki+interpunkcyjne&btnG=Szukaj&lr=

 

Wojtku, jeszcze dwa słowa do Ciebie ...

pokazujesz coś -> licz się, że ktoś oceni Twoją pracę;

słyszysz opinię -> wyciągnij z niej wnioski;

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.