Skocz do zawartości

Alfa Romeo "Alfetta" 1950 SMER


PieciaDoriDori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy warsztat i pierwszy model tego typu Jest to tytułowa Alfetta z 1950 roku w skali 1/24 produkcji SMER'a. O jakości tego modelu napewno dużo się na czytaliście, więc powiem tylko tyle ze czeka mnie dużo roboty ;)

 

Producent mimo jakości miło mnie zaskoczył, bowiem dostałem instrukcję w dwóch egzemplarzach i dwa woreczki z kalkomaniami i elementami przeźroczystymi taki mały świąteczny bonus :P

Niestety in-box'a z ramkami nie będzie, bo nie wiele myśląc od razu posegregowałem części...

p1040577z.jpg

 

p1040580c.jpg

 

Mam już zrobioną odpowiednią dokumentację na pulpicie ;) Będę starał się wiernie wykonać "Alfettkę" ;)

 

Nawet mam już "plan" na zrobienie felg, bo niestety producent trochę sobie zakpił. Dając kołpaki, które maja symulować szprychy ;) Znalazłem książkę o modelach samolotów i tam natknąłem się na interesujący rysunek:

p1040581a.jpg

 

Co prawda pomysł dedykowany jest dla lotników, ale myślę, że się i w tej dziedzinie sprawdzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więc zapowiadana Alfa, nie udało Ci się jednak mnie zaskoczyć, mam ten model aktualnir rozgrzebany, nawet założyliśmy z kilkoma kolegami projekt grupowy, ale chyba czechosłowacki wyrób położył wszystkich.

Będe musiał ruszyć ze swoją, nie wiem czy mogę o tym pisać,ale testuje obecnie zestaw abera przygotowywany do tego modelu

Dużo masz tej dokumentacji? Może byśmy się wymienili materiałami, zawsze może znajdzie sie coś nowego.

Wiesz oczywiście o różnicach między modelem 158 a 159? Jest pare detali na któré trzeba zwrócić uwagę, ale większość jest raczej taka sama.

Czekam teraz na dalsze up'y, napewno będe śledził warsztat.

Ps. nie wsparłbyś dodatkowym arkuszem kalek? Ja miałem stary zestaw bez kalek, mam co prawda dorabiane,ale brakuje zegarów, nawet tyle by mi wystarczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem jednym z (nie)szczęśliwców, którzy z Alfettą walczyli.

159 miała trochę inny kształt z przodu, i "coś" za przednimi kołami. Dobrze to widać na tym zdjęciu:

images?q=tbn:ANd9GcT9qOUY2N7qzsLo1pFs-rjU0CuF7IlhG3_4nJ3EOInLWfI_bah8

Poza tym inne rury wydechowe.

 

Czy wiadomo już, jaka będzie cena tych blaszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

159 miała trochę inny kształt z przodu, i "coś" za przednimi kołami. ?

Oraz inne "mocowanie" silnika ;)

 

Przemek co do kalkomanii to na razie nie chcę się pozbywać nadmiaru, a nuż widelec coś mi pójdzie nie tak... A z tymi blaszkami to jak gra będzie warta świeczki to daj znać ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzuce fotki ;)

ale powiem, że dodałem parę małych zmian. Pierwszą jest delikatna zmiana kompresora, a drugą dostrzeżecie na zdjęciach Kombinuję nad kablami wysokiego napięcia, już opanowałem metodę rozciągania ramek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniony UP

Obiecane zdjęcia:

 

alfetta2.jpg

 

alfetta1.jpg

 

alfettay.jpg

 

 

 

Jak widać na fotkach, zmieniłem położenie kompresoru, dodałem kilka szczegółów i tyle. W planach mam wyżej wymienione kable, tylko musze się do brata ciotecznego wybrać po jakąś starą wypraskę w odpowiednio stonowanym kolorze ;) i modyfikacja koloru wydechu

 

Pozdrawiam

 

PS. na fotkach kompresor trochę opadł, oczywiście będzie prosto. Na razie jest na sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie. Czekam na waloryzację kabelkami i modyfikację kolorów. Mam nadzieję, że podkreślisz motorek jakimś łoszem. Interesuje mnie również jak wyjdą Ci te plastikowe koła. No i karoseria, trzymam kciuki za idealną powłokę lakierniczą. Fajnie będzie porównać Twój model z niedawno prezentowanym na tym forum.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to wychodzi, ale chłodnica do poprawki. Powyjeżdżałeś czarną poza obręb siatki. Mam też mieszane uczucia co do fotela. Może i był taki w realu, ale ten mi się nie widzi - wygląda, jakby go z błota wyjęli. Mimo wszystko kibicuję dalej .

"159 miała inne zawieszenie z tyłu".

Ma ktoś może jakieś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumapolski, przybrudzenia dojdą na silnik i jego elementy, to moja niedokładność będzie przyćmiona. Poza tym dolny element chłodnicy jest schowany ;) a co do fotela to może w późniejszych etapach nieco go poprawię

 

przed chwilą znalazłem album z boską Alfettę: http://s5.photobucket.com/albums/y168/alpkop/Exoto-Alfa-Romeo-Alfetta-159M-1951/?action=view&current=Exoto-Alfa-Romeo-Alfetta-159M-19517.jpg&currenttag=diecast#!oZZ24QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs5.photobucket.com%2Falbums%2Fy168%2Falpkop%2FExoto-Alfa-Romeo-Alfetta-159M-1951%2F%3Faction%3Dview%26current%3DExoto-Alfa-Romeo-Alfetta-159M-195159.jpg%26currenttag%3Ddiecast

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Die-cast firmy Exoto w skali 1/18, jeden z ich nowszych, do tego flagowych modeli:

 

Alfa-Exoto

 

Jak widać cena 845$ powala, choć model jest zbudowany w zasadzie tak jak oryginał, ze wszystkimi detalami. Exoto stworzyło nawet kampanię reklamową tego modelu, z filmem reklamowym, który można znaleźć w sieci. Jeśli dla kogoś model Exoto jest za drogi, to jest jeszcze równie doskonały żywiczno-metalowy model firmy Model Factory Hiro , do tego w Formułowej skali 1/20, za ok. 700-900zł w zależności od sklepu

 

Alfa-MFH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

obraziłem się na Alfę... ale przełamałem strach i zabrałem się do roboty. Dziś przysiadłem i to co mi się udało zrobić:

-kable wysokiego napięcia (żyłka wędkarska)

-nałożenie 2 koloru na układ wydechowy

-przyklejenie kompresora

-pomalowanie paru elementów podkładem

-oraz pocieniłem ścianki kokpitu

 

Zdjęcia:

alfa3m.jpg

 

alfa2tk.jpg

 

alfa1.jpg

 

alfaq.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A ja się cieszę, że dałeś instrukcję wykonania kół ze szprychami. Jak znalazł do mojego skraczowego projektu. Silnik fajnie wygląda.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.