Skocz do zawartości

[STANDARD] MasterCraft - P-51B Mustang


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zapowiedziałem kiedyś że wytaruje w konkursie, głosowałem 1XTAK, więc nie wypadało nie dołączyć się do zabawy Zmieniły się jedynie nieco plany co do modelu z którym wystartuję, na początku planowałem zrobienie czegoś w open, ale liczba rozgrzebanych już projektów i tempo prac nad nimi, oraz wyczyny konkurencji skutecznie mnie od tego odciągnęły. Trzeba było więc sięgnąć po coś w standardzie, wybór nie mógł być oczywiście inny niż mój ukochany Mustang (chociaż nie wiem czy mogę się nazwać fanem, skoro sięgnąłem po ten mustangopodobny wyrób)

Wystarczy może tego gadania, czas przejść do modelu:

dscf0746x.jpg

Obowiązkowy in-box, po dokładniejsze fotki można zajrzeć do in-boxa kolegi nicponia:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=28688

dscf0706d.jpg

dscf0707m.jpg

Kalkomanie, tu niestety ktoś pomylił zestawy i wrzucił "biały" arkusik z "Hurry Home Honey", tak więc nie ma możliwości skompletowania żadnego malowania.

Gdyby ktoś mógł wesprzeć jakimiś kalkami byłbym bardzo wdzięczny

Zestaw bardzo słaby, wady to minimalnie zupełnie skopany spód, zły obrys skrzydeł (z wersji D) czy mający niewiele wspólnego z rzeczywistością przebieg linii podziału, oczywiście pomijam już tragiczne spasowanie i straszliwe zużycie form.

Nie polecam nikomu, zwłaszcza że już za mniej niż 20zł możemy kupić bardzo ładnego Revella, którego zresztą też mam, więc przerabianie tego modelu również jest bezsensu. Ja jednak spróbuje się troche z nim pobawić

 

Z góry przepraszam za jakość fotek, wykonywałem je na bieżąco i dopiero po zrzuceniu na kompa okazało się że tak żle wyszły :/ Wiem że to nie najlepszy początek, ale obiecuje że przy następnych aktualizacjach będą już lepsze.

 

Tak więc postępując zgodnie z instrukcją zacząłem od zmontowania wnętrza.

dscf0736s.jpg

dscf0731e.jpg

Użyłem tablicy przyrządów z modelu revella, o ile się orientuje jest to dozwolone.

Niedokłądnie wytarta szpachla utworzyła całkiem ładną "poduszkę" ;)

 

dscf0726cz.jpg

dscf0728o.jpg

Ścianki boczne kokpitu raziły bardzo ubogim wyposażeniem, jako że regulamin zabrania dorabiania jakichkolwiek elementów w klasie standard, postanowiłem je domalować

Na tych zdjęciach nie wygląda to może najlepiej, ale po zamknięciu kadłuba:

dscf0737y.jpg

dscf0738o.jpg

i założeniu niezbyt przezroczystej kabinki:

dscf0744zw.jpg

wygląda to nawet satysfakcjonująco na pewno lepiej niż zostawienie gołych ścian planowanych przez producenta.

Pasy z kalkomanii z zestawu.

Na dzisiaj tyle, w następnym odcinku montaż głównych elementów, rozwarstwiający się plastik i zaawansowane metody szpachlowania

Jeszcze raz przepraszam za fotki i czekam na jakieś propozycje wsparcia w sprawie kakomanii

pozdraiwam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tablicy przyrządów z modelu revella, o ile się orientuje jest to dozwolone.

Chyba to już przechodzi w open bo używasz części waloryzującej model ale decyzja należy do organizatorów.

Jak na razie ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to już przechodzi w open bo używasz części waloryzującej model ale decyzja należy do organizatorów.

Jak na razie ładnie się prezentuje.

Pamiętam że w pierwszej wersji regulaminu była mowa o możliwości użycia kalek innych producentów, myślę że dotyczy to też tablicy myślę że ktoś z organizatorów rozwieje nasze wątpliwości.

Messer spróbuje ją przepolerować, myślisz że pastą polerską mogę spokojnie wypolerować kabinkę bez uszkodzenia ramek?

Cieszę się że się wam podoba, nawet mimo kiepskich zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś jeszcze zaczął kleić tego mustanga. Z tą tablicą i domalowanym wyposażeniem wygląda jak nie ten model. Jakbyś chciał skan instrukcji do kalek "hurry home honey" to mogę podesłać, są tam jeszcze dwie inne wersje malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Ostrowski - zacznij czytać ze zrozumieniem....

Nhyba inny monitprapisałem " przynajmniej tak się wydaje po fotkach"...

 

Pozdrawiam

Messer

 

Messer czytam ze zrozumieniem i nie bardzo rozumiem dlaczego zarzucasz mi ,że tego nie robię ale po mimo przygladaniu sie obrazkom dalej jest mi trudno/nie możliwe/ ocenić prace autora tematu ,ale Ty masz chyba inny monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! - nie róbmy offtopa przez kłótnie na temat czytania ze zrozumieniem - reasumując : kalkę akceptujemy, polerowanie również, -powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Ostrowski - nie chodzi mi by Ciebie teraz oskarżać - z tych bardzo kiepskich zdjęć widać, że elementy pomalowane są dość równo, nie ma zalań ( było by widać plamy ) - stąd komentarz o estetyce.

Po prostu staram się dostrzec w tych fotkach tyle ile sie da. Będą lepsze to zobaczymy na ile się przeliczyłem - lub tez nie

Z mojej strony koniec offtopu.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego tematu chyba nie uda się wyjaśnić, kadłub już zamknięty i nie dam rady tam podejść aparatem żeby zrobić lepsze fotki.

Myśle że jest w miarę równo, a nawet przez wypolerowaną kabinkę niewiele będzie widać.

W każdym razie jestem zadowolony z efektu

klaymen dobre skany są na mojehobby, ale dzięki za dobre chęci

Zresztą możliwe że zrobię całkiem inne malowanie, ale o tym później.

Na razie dwudniowa przerwa w pracach nad mustangiem, może uda mi się coś pokazać w czwartek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.