Skocz do zawartości

[OPEN] Plastyk BELL AH-1G HUEY COBRA


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie wiem czy będzie to standard czy open ale na razie startuje w standard bo zawsze można przejść wyżej. Wszystko zależy czy się wyrobię i czy będę miał na to chęci.

Malowanie przewiduje play boya -jest to dla mnie zaskoczenie bo myślałem że takie malowanie przewiduje tylko MasterCard.

Cobra#5691657877106648706

model%252520012.JPG?gl=PL

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam kolejna Cobra... kolejny konkurent jak miło

Życze powodzenia i wytrwałości, mi już zostało tylko maskowanie,malowanie i kosmetyka...

Powiem ci tak ,nie zastanawiaj się tylko od razu na Open wskakuj ,bo te modele są to tego stworzone teraz juz wiem że organizatorom oto w tym chodziło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też skłaniam się do open ale właśnie się boje konkurencji z twojej strony

 

 

Właśnie zacząłem sklejać i przeraził mnie to coś co śmie nazywać się "modelem" więc żeby wyglądał lepiej( nieważne z jakimi przeróbkami nie może wyglądać gorzej) przechodzę w open.

PS mógł by ktoś podrzucić jakieś plany AH-1G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie wyda wam się głupie, ale po której stronie w tym śmigłowcu znajduję się śmigło ogonowe?

 

według modelu -po prawej

modele%252520007.JPG?gl=PL

według instrukcji -po prawej

modele%252520009.JPG?gl=PL

według schematu malowania -po lewej

modele%252520006.JPG?gl=PL

nie robiłbym zamieszania przez to ale zdjęcia nie odpowiadają na to pytanie

Vietnam_War_AH-1G_Huey_Cobra.jpg?gl=PL

ah-1_005.jpg?gl=PL

po lewej i po prawej ktoś to mógł by mi wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście mogę to wyjaśnić. Odpowiedź jest bardzo prosta. Prototyp jak i wczesne serie wersji Golf miały śmigło ogonowe po lewej stronie (patrząc z góry na śmigłowiec), serie późniejsze, jak i wersje póxniejsze Cobry miały już śmigło ogonowe po stronie prawej

 

podaj adres na PW to ci wyśle to co sam dostałem od kolegi Moses

( co ja robię przecież to konkurent )

 

Dak najważniejsza jest zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli trzeb się wzorować na zdjęciu robiąc wersję g? A propo ktoś ma zdjęcie w malowaniu playboya? Mam schemat malowania ale szukając zdjęć znalazłem tylko z czarnym nosem a a na schemacie mam z czerwonym. Mam na razie tylko takie zdjęcie

l-002185247749.jpg?gl=PL

 

Taki cytat z opisu cobry plastyka "Kabina załogi jest w układzie tandem, ze stanowiskiem operatora uzbrojenia z tyłu." myślałem iż "operator uzbrojenia siedzi z przodu a nie z tyłu. Czy to też uległo zmianie z wersją czy ja się mylę czy piszący ten opis się pomylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest błąd autora. Pilot zawsze siedział z tyłu a strzelec z przodu. Czerwony też jest błędem, powinien być czarny. Poza tym jest duża szansa że maszyny z 334 AHC były wczesną wersją, więc ze śmigłem po stronie prawej. Ale to potwierdzę później, bo póki co farba mi zasycha w aerografie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra z instrukcji niema numeru a kalkomania króliczka w przeciwieństwie do pierwszego zdjęcia niema muszki. Jeśli trafisz na jakieś zdjęcia innych playboy'ów to chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na razie podłubałem trochę wnętrze...

 

023.JPG?gl=PL

021.JPG?gl=PL

 

oczywiście jeszcze nie skończone.

 

Zapomniałbym. Dzięki użytkownikowi dak3000 zdobyłem plany i trochę nad programowych informacji -wielkie dzięki .

 

Kwestia malowania pozostaje dalej nie rozstrzygnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

HOP HOP !! gdzie się podział mój rywal?? może potrzebujesz kilka słodkich słówek byś ruszył z pracą ;) wiem wiem ... modelarza się nie pogania, ale może potrzebujesz jakieś motywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowego aparatu bo mój nie wyrabia. Postaram się skubnąć aparat wujkowi. A 3klasa gimnazjum też daje w kość szczególnie koniec półrocza. Wszyscy gnębią a te zestawy same z siebie nie zachęcają do budowy i te lekcje poloneza. Budują się na zmianę ah-1g i pzl p.7. w kobrze tylko zrobić pasy pomalować tablicę przyrządów i już kabinę można wklejać. Teraz jak wybrnąć z działkiem jakie w ogóle mają te helikoptery na poprzednim zdjęciu? minigun czy takie 3 lufowe (skłaniam się ku drugiej opcji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kub przejrzyj dokładnie warsztat Daka. Zostało tam wyjaśnione co i jak z działkami. 3 lufowe chainguny montowane były w wersjach F/Q/S, J, T, W, Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.