Skocz do zawartości

Iveco TurboStarII


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem go kiedyś pokazać ale zapomniałem dziś mnie naszła wena.

Fotki może nie rewelacyjne ale myślę ze dużo na nich widać. Brakuje tylnik błotników bo odpadły i światełek na kabinie "obrysówek" a tak to reszta jest zamierzona.

dsc0013n.th.jpgdsc0015ts.th.jpgdsc0016l.th.jpg

dsc0018rb.th.jpgdsc0020hu.th.jpgdsc0021xs.th.jpg

dsc0022ym.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, jak dla mnie to rewelacja. Rdzawe zacieki wyglądają realistycznie, i wydaje mi się że to iveco jest najpiękniejsze jak jest zaniedbane. Jak za parę lat skończę petka to to będzie mój kolejny model. Kawał dobrej roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie poprawić jedno Twoje zdjęcie, bo nie lubię oglądać miniaturek. Poprawiłem balans bieli i wyostrzyłem, zmieniłem też wielkość. Przyzwoicie ubrudzony, może zbyt rdzawy, jakieś farfocle w dziurach felg, nakrętki w kolorze felgi, przestrzeń wokół nakrętek dość czysta. Brakuje mi kurzu na kabinie.

Ale i tak wygląda dużo lepiej i realniej od zabawek, oby tak dalej. Ten dział powinien się rozwijać w tym kierunku.

 

dsc0018rb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dawno temu to robiłem. Jakoś suche pigmenty nie chciał ze za nic w świecie przykleić do felg. Co do zamiany zdjęcia to jestem na plus. Robiłem na wersje bez lampy błyskowej lustrzanka tak jakoś nie chciało mi się bawić. Cieszę że się podoba. Najbardziej dumny jestem ze zbiornika paliwa. Próbowałem zrobić efekt wgniecenia i się elegancko udało nie wiem czy to widać na fotkach, jak nie to zrobię. Dam kilka zdjęć w lepszym świetle i nie miniaturek.

dsc0030kn.jpg

dsc0031sr.jpg

dsc0032sl.jpg

dsc0035ga.jpg

dsc0036hx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie "złachane" Iveco. Bardzo lubię ciężarówki po przejściach i Twoja mi się podoba. Jak powiedział copycat, może gdzieniegdzie (za) mocno zardzewiała , ale ogólnie jest elegancko. Czekam na więcej zmęczonych modeli od Ciebie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgniecenie widać było, lewa strona kabiny, widać użycie pędzla. Zagłębienia czyste w porównaniu do elementów wystających, widać to na silniku. Może wybrzydzam, ale dużo oglądam pancerki, jednak widać różnice w poziomie brudzenia modeli. Sam się uczę, a to trudna sztuka. Tak wcześniej mówiłem, zawsze to krok w dobrą stronę.

Zdjęcia staraj się robić przy jednolitej barwie światła, widać tu elementy oświetlone przez światło dzienne i przez wolframowe i pewnie lampę, żaden aparat sobie z tym nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wyglada to Iveco takie "sciorane", kawal dobrej roboty, tylko te kola sa za czyste w porownaniu do reszty, ale generalnie robi duze wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model faktycznie fajny, ale mam jedną uwagę tz. kabina jest pomazana(sztucznie to wygląda tym bardziej pierwowzór stoi od dłuższego czasu) na poziomych ścianach może tak być, ale na pionowych powinny być zacieki, które jest łatwo zrobić kilka kropek farby(dla plastyków) i palcem lub pędzlem rozcierasz farbę w dół(kilka razy) powstaną kreski pionowe najlepiej żeby miały różną długość, benzyną ekstrakcyjną kontrolujesz intensywność zacieków(mniej lub więcej, dłuższe, krótsze).

Pigmenty żeby się trzymały to ja dodaje trochę farby dla plastyków( farba dla plastyków + pigmenty + benzyna ekstrakcyjna) po wyschnięciu powierzchnia jest matowa(taką miksturą można pobrudzić felgi, ramę, itp).

Fajnie, że podjąłeś się takiego tematu(więcej takich modeli ze śladami eksploatacji) za to WIELKI +.

Polecam kącik militaria tam można poznać techniki brudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.