Skocz do zawartości

[STANDARD] PLASTYK, MiG-21 MF z 10 PLM w Łasku


mieszko988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Na imię mam Mieszko i jestem nowicjuszem w modelarstwie. do tej pory skleiłem T-34 i T-55 w skali 1/72. Forum od dłuższego czasu przeglądam regularnie lecz nie udzielałem się za bardzo. Spodobał mi się konkurs i śledzę dokładnie wszystkie w nim projekty. Od Mikołaja dostałem MiGa dwudziestego-pierwszego i tak się od tego czasu borykam z myślami czy nie wystartować w konkursie. Wreszcie zdecydowałem się założyć warsztat. Mam świadomość, że będę w ogonie konkursu ale liczy sie fun Po cichu liczę na jakieś Wasze wskazówki i podpowiedzi, żeby to miało ręce i nogi . Teraz taki mam trochę gorący okres bo powinienem pisać pracę inż. ale, że jakimś prymusem nie jestem to spinać się z nią nie będę i na pracę z modelem czas znajdę bez problemu . Teraz trochę danych taktyczno-technicznych Model będzie malowany pędzlem i pactrami, po nowym roku zaopatruje się w szpachle bo jakoś nie była mi do tej pory potrzebna -używałem CA ale ciężko mi się go obrabia. Przepraszam za średnie zdjęcie in-boxa ale moje lustro jest 3tydzień w serwisie i dalej nic o nim nie słychać ale mam nadzieję, że po nowym roku wróci do mnie

 

Regulaminowy in-box

imag0321w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

imag0323z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

No to jedziemy z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie

 

 

 

No to jedziemy z koksem

 

W standardzie bardzo ciężki temat

Powodzenia i będę zaglądał do warsztatu z moim ulubionym samolotem

 

ps.w kalkach nie masz godła 10plm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

 

Prace na MiGiem ruszyły. Część elementów została wycięta z ramek i poddana obróbce. Strasznie dużo jest jam skurczowych :/ trzeba będzie szpachla popracować Kolor kokpitu jest dużo jaśniejszy niż na fotkach. Zostały namalowane czarna farbką pseudo przełączniki i zegary może wygląda to groteskowo ale przynajmniej jakiś kontrast będzie w kabinie Zdjęcie ciągle jest tragiczne ale dopiero jutro najprawdopodobniej będę miał aparat.

 

IMAG0325.jpg

 

ps.w kalkach nie masz godła 10plm

 

Właśnie też nad tym ubolewam :/ na pudelku i w malowaniach jest wszędzie godło ale oczywiście na arkuszu kalek nie ma . Niestety będzie bez godła a szkoda bo by mu pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na arkuszu jest miejsce na godło :P trzeba szukać starszych zestawów

 

Kolor będzie do zmiany. Normalnie jest to baaardzo delikatny zielony- ( mix białej pactry z ciemną zielenią tejże samej firmy) ale jak widać brakuje mu niebieskiego odcienia. Myślisz ze dodanie do tej kompozycji "Polish blue II" mogłoby przybliżyć kolor kokpitu do rzeczywistego czy jakaś inna mieszanka jest potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś pomoże , to zerknij na tą moją relację z W3 na innym forum. Robiłem tam stare malowanie tablicy

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=127&t=48072&start=0

Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejnego polonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Po przeanalizowaniu wyglądu kokpitu i po wstępnym przyłożeniu owiewki i złączeniu obu połówek kadłuba stwierdziłem, że nie będę zmieniać kolorów. Jeszcze, żebym miał taki kolor na stanie to bym to zrobił ale, że bardziej mnie interesuje pancerka to taki błękitny kolor mi sie nie przyda za bardzo :P

 

Dzisiaj zostały połączone obie połówki kadłuba. Nie będę powtarzać moich słów bo nie wypada :P Ogólnie jakby jedna połówka była szersza od drugiej. Jak na grzbiecie zlikwidowałem szparę to pojawiła się na dole i tak w koło macieju :P Nawet odpowiednie ściśnięcie i tu i tam nic nie dało Stwierdziłem, że łatwiej będzie zaszpachlować sobie szparę przy stateczniku pionowym niż szlifować ponad 1mm materiału.

Mam nadzieje, że po szpachlowaniu jakoś lepiej to bedzie wyglądać

 

Jeszcze mam pytanie: jaki kolor będzie najlepszy? Aluminium jak w instrukcji a potem jakiś półmat czy coś innego?

 

DSC_0536.JPG

DSC_0550.JPG

DSC_0548.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zostały sklejone skrzydła. Operacja przebiegła bez żadnych problemów Geometria jest zachowana. Trochę statecznik pionowy jest przechylony ale to już wina samego zestawu i wpływu na to nie miałem. Następnym krokiem będzie szpachlowanie szpar oraz jam skurczowych.

DSC_0550.JPG

DSC_0556.JPG

DSC_0557.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Temat jest trochę podgoniony Samolot został wyszpachlowany oraz wyszlifowany. troche szpachli poszło ale mam nadzieje, że jakoś to będzie wyglądać po malowaniu i nie będzie żadnych nierówności ( są to moje początki :P ) Ale sporo się nauczę przy tym modelu

DSC_0596.JPG

DSC_0598.JPG

DSC_0597.JPG

DSC_0594.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobrze wygląda:)jak go widzę w całości to zaczynam się niecierpliwić kiedy mój się oskrzydli ;) Czekam na malowanie. Jakiej farby będziesz używał do dziobu i góry ogona ? ja wygrzebałem dark Green pactry, mam niewielkie zastrzeżenia do tego koloru, ale trudno :P

Robiłeś juz przymiarki owiewki ? u mnie wydaje sie być za wąska ?!:(

 

kibicuje , podpatruje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twój też pewnie niedługo dostanie skrzydła Im dłużej patrze na mój model to tym bardziej mi się mig-21 podoba a kiedyś to nie był mój ulubiony samolot :P W ogóle jestem zauroczony sowieckimi maszynami czy to pancerka czy samoloty. Mają w sobie to coś czego nie widzę w sprzętach amerykańskich czy niemieckich. Chociaż pewnie innemu się ruskie maszyny nie podobają :P

Ale wracając do tematu :P ja będę malował russian green z pactry ale rozjaśniona białą i myślę że to będzie spoko wyglądać. Na fotkach ten zielony jest każdy inny w w zależności od czasu kiedy było malowane. Co owiewki moja wydaje się być spoko Jak widać nie ma dwóch identycznych zestawów w tej firmie

Ja też zerkam do Ciebie do tematu mam nadzieje, że mnie trochę wyprzedzisz i będę więcej mógł podpatrzeć bo to jest mój 3 model po T-34 i T-55 :

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idzie ,zaszpachluj tylko zapadnięty plastik na płatach i nie zapomnij o antenach IFF na spodzie k-ba i st.pionowym ,wg regulaminu musisz je dorobić z plastiku ,polecam włosie ze szczoteczki do zębów co prawda w przekroju nie będą płaskie ale na pewno lepsze od zestawowych które i tak ściąłeś .Jaką farbą będziesz malował całość?

 

dsc0550o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawie jeszcze skrzydła dorobię te antenki ale fabrycznie na moim stateczniku pionowym nic nie było :P chociaż u kolegi jkorjat widziałem je. Mam nadzieje, że do open nie skoczę . Całość będzie malowana aluminium z pactry potem sido, kalki, sido, wash i mat Taka kolejność może być?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.