Skocz do zawartości

[STANDARD] PLASTYK, MiG-21 MF z 10 PLM w Łasku


mieszko988

Rekomendowane odpowiedzi

Im dłużej patrze na mój model to tym bardziej mi się mig-21 podoba a kiedyś to nie był mój ulubiony samolot :P W ogóle jestem zauroczony sowieckimi maszynami czy to pancerka czy samoloty. Mają w sobie to coś czego nie widzę w sprzętach amerykańskich czy niemieckich. Chociaż pewnie innemu się ruskie maszyny nie podobają :P

 

Ja też zerkam do Ciebie do tematu mam nadzieje, że mnie trochę wyprzedzisz i będę więcej mógł podpatrzeć bo to jest mój 3 model po T-34 i T-55 :

 

Pozdrawiam

 

Też mam sentyment do tej maszyny, pamiętam ją z dzieciństwa jak spędzałem wakacje w Gdyni niedaleko lotniska w Babich dołach, w sumie jak przez mgłę, ale potem dumnie o nich opowiadałem kolegą w szkole i pamiętam że to były migi 21:P

 

No niestety, w weekend nie spodziewam się postępów, choć kto wie może uda mi się trochę pogrzebać, czas nagli a ja mam jeszcze 3 pudła z plastyka/masterkrafta do zrobienia :P ( nie moglem się zdecydować ) choć raczej doczekają sklejenia już po konkursie, ale i tak poczułem już wenę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie

 

Dzisiaj trochę podziałałem przy modelu, zostały zaszpachlowane wgłębienia na skrzydłach które wskazał Robert Ostrowski, niestety tych jam jest nieco więcej ale nie moglem zaszpachlować niektórych miejsc na skrzydłach bo bym linie podziałowe przykrył. Mam nadzieje, że farba trochę to przykryję i nie będzie tak się rzucać w oczy. Mam świadomość, że może jakościowo nie jest to super wykonanie ale staram się jak mogę. Model jest wstępnie przygotowany do malowania. Niektóre elementy są jakoś dziwnie przeskalowane. Aż miałem wątpliwość czy na serio to przyklejać ale zrobiłem zgodnie z instrukcją.

Do dwudziestego pierwszego zamierzam podwiesić:

- zbiornik paliwa

- 2x zasobnik niekierowanych rakiet typu powietrze-ziemia.

 

Przyznam, że przez myśl przeszło mi zrobić tzw złom czyli samolot który teraz stoi jako eksponaty, które zamiast błyszczeć to są w tragicznym stanie.... Dziwny jest ten kraj ale nie będę wchodził w politykę. Ale niestety moje umiejętności nie pozwolą pewnie tego zrobić w taki sposób, żeby to jakoś ładnie(brzydko) wyglądało, może w przyszłości.

Ten model będzie dumnie w nienagannej powłoce lakierniczej stał na półce

A teraz fotki

DSC_0593%252520%2525282%252529.JPG

DSC_0594%252520%2525282%252529.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

widzę weekendowe postępy, a mój leży i czeka na chwile wolnego czasu :(

Niestety model jest masakryczny, w sobotę byłem oglądać miga w skali 1:1 i szczerze mówiąc to to coś średnio go przypomina, ale nic, jak rozpoczęty musi być skończony

 

przy okazji pytanie o ten element :

dsc05942i.jpg

dołączyłeś go zgodnie z instrukcją, ale czy przypadkiem ona nie kłamie?:(

 

podwieszenieub32dziwnel.jpg

swoją drogą co to ? wygląda jak jakieś działko

 

jaka wybierasz wersje uzbrojenia >?

zbiornik pod kadłub 2 * niekierowane + 2 kierowane ? ja się zastanawiam czy nie kupić jeszcze jednego miga z zts i nie zrobić zbiornik + 4x niekierowane, ale nie wiem czy nie przejdę w ten sposób do open .

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest działko i kolega przykleił je tak, że będzie strzelało do tyłu

 

 

dsc05310rn.jpg

 

 

I bądź tu mądry ;)

 

ciekawe ile jeszcze jest pułapek w tym modelu ;)

 

faktycznie, szybki ruch i po sprawie, dobrze ze przed malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde ale dałem plamę zasugerowałem się instrukcją ale cieszę się, że forum czuwa będzie poprawione

 

I pomyśleć jest pojedynek mig-21 vs F4 Phantom. Ołówek juz ma go na celowniku, przymierza..... naciska spust i ...... strzela sobie samobója

jaka wybierasz wersje uzbrojenia >?

zbiornik pod kadłub 2 * niekierowane + 2 kierowane ? ja się zastanawiam czy nie kupić jeszcze jednego miga z zts i nie zrobić zbiornik + 4x niekierowane, ale nie wiem czy nie przejdę w ten sposób do open .

Ja bede miał: zbiornik na środku i po jednym zasobniku na skrzydle niekierowanych P-Z, bez kierowanych będzie wolne miejsce pod skrzydłem A co do przejścia do open jak dodasz 4x niekierowane to niech badziej kumaci się wypowiedzą bo ja tu tylko sklejam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercenie luf wyszło by mu na dobre ;) Przynajmniej rozwiałoby wątpliwości gdzie przód a gdzie tył

 

Robiłem ten model jakiś czas temu, galeria jest w odpowiednim dziale na forum. Nawiercenie luf i dodatkowych chwytów powietrza przyklejanych w tylnej części kadłuba naprawde wychodzi mi na dobre. 5 minut roboty, a efekt końcowy zdecydowanie będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij te lufy i wstaw choć igłę lekarską. Nie będzie to wierne odwzorowanie ale o wiele lepsze to od tego "czegoś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij te lufy i wstaw choć igłę lekarską. Nie będzie to wierne odwzorowanie ale o wiele lepsze to od tego "czegoś".

Regulamin tego zabrania,ja chciałem w Iskrze z igły działko zrobic i dostałem odpowiedz negatywną.

 

Pod szlifuj trochę i będzię git ,gdy by wygląd tego MiGa zależał tylko od tego działka to warto by było wstawić igły i przejść do OPEN ale lista jest znacznie dłuższa ,wiem coś o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć jest pojedynek mig-21 vs F4 Phantom. Ołówek juz ma go na celowniku, przymierza..... naciska spust i ...... strzela sobie samobója

No, a jeszcze lepiej, ołówek daje, poprzez "nieumiejętny" manewr, wejść sobie na ogon. Phantom już się cieszy, a tu ołówek naciska na spust. Backfire!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam swoją teorię do tego działka :P Ten element jest bardzo wiernie odwzorowany przez producenta lecz podczas produkcji wdała się niewielka nadlewka i a ja kiepski sklejacz modeli jej nie usunąłem

Postaram się podpicować trochę ten element

Ale póki co to idę na egzamin z Okrętowych silników tłokowych i marnie to widzę bo profesor zawsze zadaje takie jedno pytanie które jest betonowym kołem ratunkowym na które chyba tylko on zna odpowiedź :P A, że pozostałe też są wymagające ale mniej więcej coś się napisze to i tak to koło ciągnie Cie na dno :P

Na pochybellllllll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrastwujtie Rybiata

 

Model trafił pod pędzel Malowany pędzlem typu no-name,Pactra aluminium bez podkładu Ogólnie malowanie nie było najgorsze ale widzę błędy. Jednak aluminium ładnie wygląda ale musi być idealnie gładka powierzchnia a wszelkie mini jamki skurczowe jej nie służą. Oczywiście będą jeszcze poprawki

Na samolot poszło kilka warstw farby i nie widać, że powierzchnia jest gruba. Linie podziałowe ciągle są widoczne Teraz poczekam aż farba dobrze wyschnie i albo jutro albo w sobotę będę malował na zielono

Teraz fotki. Samolot się świeci jak psu jaja bo zdjęcia robione z fleszem bo pogoda jest taka, że od rana światło muszę palić w pokoju :P

DSC_0595%252520%2525283%252529.JPG

DSC_0596%252520%2525283%252529.JPG

DSC_0598%252520%2525282%252529.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One powstały tylko po to aby były bo pacte tą trzeba mieszać co parę chwil. Barwnik bardzo szybo opada na dno i nie wyobrażam sobie malowania takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam lubię Pactre, humbrole mnie drażnią. Pactrami wygodniej maluje mi się nimi pędzlem. Nie wspomnę o smrodzie :P

Dobrze jest, rzeczywiście wychodzą drobne nierówności ale obawiam się że przy tym modelu nie da się tego uniknąć, taka jego uroda, widzę to nazbyt dobrze u siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój Szczepan został pomalowany (chyba) całkowicie Zielony kolor może trochę za ciemny ale na fotach są różne odcienie zielonego, od wyblakłego po ciemną i mój taki jest :P

Goleń przedniego podwozia musiałem obsmarować CA bo Migiem rzucało na wszystkie strony jako po kilku głębszych

Owiewka mi trochę średnio wyszła ale trochę postaram się ją poprawić może

Ogólnie średnio wygląda aluminiowa pactra, jakieś plamy jakby zacieki :/ może jak przelecę olejną na washu to chociaż część zniknie w tłumie Kolejny etap to sidolux po całości

DSC_0600.JPG

DSC_0594%252520%2525283%252529.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.