Skocz do zawartości

MIG-21 MF ''6814'' 1/48 Academy


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to kolejny mój model i pierwszy malowany aerografem. Jest to zarazem rozpoczynający kolekcję MiG-ów jak i pierwszy model w skali 1/48. Co do składania to była dobra współpraca, szpachli poszła nie wielka ilość. Natomiast ze względu na duże kalki miałem z nimi mały problemy ale jakoś się to udało. Wszelkie oceny i komentarze mile widziane.

img1309d.jpg

img1310q.jpg

img1301l.jpg

img1302lu.jpg

img1303vw.jpg

img1304rw.jpg

img1306xp.jpg

img1307j.jpg

img1312d.jpg

img1313dp.jpg

img1314w.jpg

img1311tj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za temat dobrze widziec kolejnego MiGa w galerii

ale :

-zdjęcia bardzo słabe

-to nie MF a BIS

-brak i anten na skrzydłach i spodzie k-ba

-IFF na st.pionowym nie pomalowany

-brak świateł na st.pionowym i skrzydłach

-brak skrzydełka dajnika kątów natarcia DUA-3.

-zły kolor uszczelki owiewki kabiny

-brak Kruka na st.pionowym i zle połozona szachownica na nim

-nie pomalowany zapasowy ocp i koncówka ocp /większego /

-zły kolor zielony na osłonach dielektrycznych

-nie wiem jak z kolorem płatowca bo zdjęcia fatalne

-nie pomalowane na odpowiedni kolor anteny radiowysokościomierza

to tyle co udało mi się wychwycić na tych fotkach a i bym zapomniał :brak łosza

w sieci jest naprawdę dużo fotek 6814

http://www.google.pl/search?q=Mig+21+MF+6814&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=3KEAT6_tL5Gg-wbVpY3CAQ&biw=1366&bih=641&sei=8qEAT86_J8qfOtH6gA0

 

 

Praktycznie większość wymienionych prze zemnie rzeczy możesz spokojnie poprawić

Na tej fotce zaznaczyłem niektóre w/w elementy

135466.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłego kolekcjonera Migów.

A więc tak jak Robert pisał wyżej model wykonany przez Ciebie ma wiele niedoskonałości zestawowych. I by zrobić z niego miniaturę odzwierciedlająca prawdziwy statek powietrzny typu Mig. Jest okropnie ciężkie jak dla modelarzy którzy wcześniej nie mieli zbytnio styczności z dokumentacji na temat tej maszyny. Zaczynając od tego ,że model Academy nie przypomina MF-a lecz po małej części wersję Bis. Choć do bisa to mu także daleko. Popieram uwagi dostrzeżone przez kolegę Roberta gdyż bardzo kujące w oczy jest wykonane przez Ciebie Bartku łączenia przednich i ogonowych części kadłuba. Wygląda to bardzo masywnie a za razem niszczy sylwetkę samolotu.

Odnośnie szczegółów dotyczących konstrukcji płatowca to uważam ,że będziesz miał okazję się wykazać i pokazać nam je w kolejnych replikach Migów.

Bo jeśli masz zamiar robić Migi w skali 1\48 a nawet 1\72 to nie są one aż tak ciężkie do wykonania.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie kolejnych Ołówków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-to nie MF a BIS
Możesz rozwinąć

No proszę Cie Grzesiu ,na prawde nie wiesz do jakiej wersji bliżej MiGowi z Academii

 

Tu masz porównanie statecznika z zestawu korygującego na MF z QB do tego co dała w pudełku Academy,różnica jest znaczna

 

17921aca122243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Damianie według mnie słowa które piszesz na temat czepiania się Roberta modelarzy robiących Migi-21. Jest według mnie całkowicie nie potrzebne. Ja także jak i inni modelarze dość znający się na tej konstrukcji samolotu. Staramy się wychwycić najmniejsze błędy popełnione przez niektórych. A to tylko w dobrym zamiarze. Nie po to bo lubimy się czepiać lecz po to by wielu z was poznało tajniki tej pięknej maszyny. Modelarstwo jest ciągłą nauką własnych umiejętności wykonawczych jak i technologicznych.

Damianie każdy z nas popełnia błędy. A jesteśmy tu wszyscy po to by robić ich jak najmniej. By cieszyć oko tym co piękne. I to forum modelarskie jak i wiele innych zostało stworzone po to by sobie pomagać i wyrażać swoje zdanie na dany temat.

Robert jest jednym z niewielu osób na tym forum która ma na koncie zrobionych a także ukończonych całkiem nieźle Migów-21 i ma na ten temat pojęcie. Gdyż Ja sam mu zwracałem często uwagę co do wykonania. I starał się to w miarę możliwości poprawiać i zapamiętywać uwagi dostrzeżone przez nas " Miłośników Tej Konstrukcji"

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega Robert Ostrowski ma tendencje do czepiania się .

Ja pie...le w którym miejscu ja się czepiam ?Człowieku o co ci chodzi czy pokazanie wychwyconych błedów oraz konwersji do wykonania prawidłowego MiGa to czepianie się?

Weś ty się zastanów.

 

ps.poniosło mnie ale to juz kolejny koles który mi mówi ,że się czepiam ,a może tak faktycznie jest lepiej olać i tylko chwalić ale takie działanie do niczego dobrego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega Robert Ostrowski ma tendencje do czepiania się .

Ja pie...le w którym miejscu ja się czepiam ?Człowieku o co ci chodzi czy pokazanie wychwyconych błedów oraz konwersji do wykonania prawidłowego MiGa to czepianie się?

Weś ty się zastanów.

 

ps.poniosło mnie ale to juz kolejny koles który mi mówi ,że się czepiam ,a może tak faktycznie jest lepiej olać i tylko chwalić ale takie działanie do niczego dobrego nie prowadzi.

 

Każdy ma swoje zdanie i ma prawo do wygłaszania jego. Mi też te maszyny bardzo się podobają i zamierzam w przyszłości zrobić osobną kolekcje 21( bardziej przypominających oryginał ) ale na razie chce się nauczyć robić je dobrze i coraz lepiej, na większość dodatkowych elementów itp. przyjdzie czas. Na razie nauka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cie Grzesiu ,na prawde nie wiesz do jakiej wersji bliżej MiGowi z Academii
Nie wiem i nie wiem co w tym śmiesznego

Nie orientuję się we wszystkich zestawach mojej skali 1:72, a co dopiero 1:48, skali która mnie w ogóle nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Damianie według mnie słowa które piszesz na temat czepiania się Roberta modelarzy robiących Migi-21. Jest według mnie całkowicie nie potrzebne. Ja także jak i inni modelarze dość znający się na tej konstrukcji samolotu. Staramy się wychwycić najmniejsze błędy popełnione przez niektórych. A to tylko w dobrym zamiarze. Nie po to bo lubimy się czepiać lecz po to by wielu z was poznało tajniki tej pięknej maszyny. Modelarstwo jest ciągłą nauką własnych umiejętności wykonawczych jak i technologicznych.

Damianie każdy z nas popełnia błędy. A jesteśmy tu wszyscy po to by robić ich jak najmniej. By cieszyć oko tym co piękne. I to forum modelarskie jak i wiele innych zostało stworzone po to by sobie pomagać i wyrażać swoje zdanie na dany temat.

Robert jest jednym z niewielu osób na tym forum która ma na koncie zrobionych a także ukończonych całkiem nieźle Migów-21 i ma na ten temat pojęcie. Gdyż Ja sam mu zwracałem często uwagę co do wykonania. I starał się to w miarę możliwości poprawiać i zapamiętywać uwagi dostrzeżone przez nas " Miłośników Tej Konstrukcji"

Pozdrawiam Serdecznie

W sumie racja , nie zwróciłem na to uwagi.

Z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.