Skocz do zawartości

F4U-4 Corsair - Hasegawa czy Academy?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczne pytanie dręczące modelarza: który zestaw lepszy?

No właśnie, sprawa tyczy późniejszego ale jeszcze drugowojennego Corsaira wersji F4U-4.

Mam model Hasegawa nr kat. J-9, 09009 (JT-25,09125 to chyba te same wypraski tylko inna edycja), na moim rok produkcji 1989 :-/ więc wypukłe linie i sporo uproszczeń(kokpit, wnęki podwozia głównego i kółka ogonowego, bardzo prosty silnik).

I następna kwestia odnośnie malowania z Hasegawy - są dwa:

-"310" "Ghostriders" VF-193 U.S.NAVY

-"18" "Deathrattlers" VMF-323 U.S.M.C.

Pytanko, bo nie jestem mocny w tym temacie , czy te malowania są "drugowojenne"?

A jak wygląda sprawa z modelem Academy?

W ModelFan 3/2000 Pan P.Skulski pokazał model Academy nr kat. 1656 w malowaniu z Okinawy Kennetha Walsh`a, wersja F4U-4 z uzbrojeniem skrzydłowym 6x12,7mm. Aktualnie w sklepach dostępny jest nr kat. 2124 i przedstawia wersję F4U-4B czyli z uzbrojeniem w działka 4x20mm a więc wersja latająca już w wojnie koreańskiej. Jaka jest różnica w wypraskach pomiędzy tymi edycjami modelu Academy?

Czy modele Academy mają wklęsłe linie podziału? W "ModelFan" napisano, że Academy to "pirat"(a nie korsarz) Hasegawy, tylko trochę poprawiony i zamienione ma linie. Pozostały jednak podobno te same błędy czyli np. zły obrys wiatrochronu i inne przypadłosci.

Czy zatem warto angażować się w model hasegawy?

Jakie są opinie, może ktoś "popełnił" ten model?

Przy okazji Corsairów, może ktoś z kolegów robił model academowy 2147, czyli wersję F4U-1D i zamieniał w nim silnik jakimś żywicznym odpowiednikiem. Poszukuję części nr D26 czyli tylną gwiazdę silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zestawu Academy zrobisz wersję F4U-4 z 6cioma M2 (kwestia wywiercenia otworów w lufie), niestety wtedy musisz robić od podstaw pylony do HVARów. Komory są jako tako odwzorowne, linie podziału delikatne wklęsłe. Można dokupić silnik oraz kokpit żywiczny firmy True Details dedykowany do tego modelu. Osobiście mając w planach robić wersję U4D ponownie sięgnę po model ACA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum proponują mi żeby poczekać na HB.

Może wtedy zrobić porównanie inboxów.

Ale chyba Panowie nieprędko doczekacie się takiego porównania, przynajmniej nie w moim wykonaniu, bo Corsairy to w ogóle nie "mój klimat", po prostu ten "F-czwarty" z Hasy niechcący mi się przypałętał w moich zbiorach a skoro już jest to może bym go jednak zrobił. Takim jaki jest i już.

Potrzebuję tylko pomocy w sprawie tych malowań, czy są drugowojenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z tego co patrze po wypraskach to jest to to samo co Aca (różni się tylko pilotem, ceną i kalkami) Malowania są po drugiej wojnie. Przy okazji z chęcią odkupię kalki dla "18" "Deathrattlers" VMF-323 U.S.M.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest tak jak piszesz, U-4 robi tylko Hase i ACA, tamka o której piszesz to U-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.