Skocz do zawartości

[Standard] ZTS Plastyk Mig 21 SM/MF


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, jest źle , przykleiłem sobie taśmę maskującą na stateczniku co by równiutko pomalować to zielone ;) no ładnie się pomalowało. Niestety miłość taśmy do farby okazała się silniejsza niż związek farby z modelem, efektem jest pięknie spartolony ogon. Ratunku !

zdjęć nie wrzucam bo serce boli jak patrze

 

Mam taki plan :

1. spolerować żeby zniwelować miejsce zerwania farby

2. przejechać whitespiritem żeby wyrównać farbę całkowicie, i efekt "przejścia kolorów"

3. pomalować aluminum .

 

tylko jak zrobić teraz żeby uniknąć w przyszłości takich problemów?

malowanie samodzielne wchodzi w grę, ale będzie to to słabiej wyglądało, rozważam zrobienie szablonu z kawałka sztywnej foli. i malowanie z zaciskiem ale są jeszcze inne elementy modelu wymagające kontaktu z zielenią

 

p.s. ( było posłuchać i zrobić podkład , ech )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojsc do sklepu o zanabyc droga kupna prawilnego humbrola nr 56, a nie bedziesz sie pipszyl z tym jak baba z lobuzem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranna aktualizacja

trochę polerowałem, trochę poprawiałem, potem trochę malowałem a potem znowu poprawiałem ;)

po wypadku z taśmą maskującą zrezygnowałem z dodatkowych szlifów, zwyczajnie boje się że będzie gorzej niż jest bo farba trzyma się koszmarnie. Kilka miejsc zalałem nierozrobioną farbą co pozwoliło na drobne oszustwo wizualne. Linie podziału delikatnie przejechałem cienkim ołówkiem, przykleiłem już na stałe owiewkę. Poprawiłem nieco jej malowanie i starałem się ją wyczyścić w środku . zeszlifowałem nieco i przykleiłem w końcu ocp, narazie jest aluminum docelowo steel+ biały na początku. Anteny IFF dorobię na końcu roboty.

 

wygląda to tak:

 

dsc05341jp.jpg

 

dsc05342j.jpg

 

dsc05344b.jpg

 

dsc05346n.jpg

 

Dalszy plan, na dziś :

poprawić kilka nie dorubek zielonej farby, przejechać jeszcze raz linie podziału ołówkiem i zalać model sidoluxem ( choć rodzi to pewne moje obawy )

 

 

p.s. jestem uparty , po migu zabieram się za SU 17 w srebrnym malowaniu, spróbuje innych rozwiązań żeby zobaczyć ile się nauczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, w realu jakoś linie wyraźniej wyglądają. nic to, polecę dziś po jakiś miękki grafit. A może zostawić tak i pozwolić washowi zrobić resztę?

 

Co do malowania anten ta na górze ogona się nie załapała w kadrze, drugą dziś domaluje.

 

na zdjęciach widać że owiewka delikatnie nie trzyma linii zastanawiam sie czy to szlifować czy dać sobie już z tym spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido i kalki nałożone. nie obyło się bez przygód ale co zrobić. teraz jeszcze jak płyn o kalek wyschnie, zostanie kilka małych poprawek pędzlem tu i tam.

 

a wygląda to tak :

dsc05356s.jpg

 

dsc05360h.jpg

 

dsc05361g.jpg

 

w zasadzie została kosmetyka, ale daleki jestem od samozadowolenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka już, ja w sumie też jestem na finiszu ale mam problem bo niby linie podziałowe są widoczne ale są na tyle płytkie, że nie moge washa olejowego zapuścić mogłem wczesniej ołówkiem pojezdzić, teraz też coś daje ale niestety poślizg jest na sidoluxie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miguś fajowski,jedynie nie pasuje mi malowanie wiatrochronu jakieś takie kanciaste.

Ogólnie model na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Polerowałeś model po malowaniu? Delikatne przetarcie go czy to papierem toaletowym czy inną chusteczką higieniczną mu nie zaszkodzi. Jak na malowanie pędzlem nie ma powodów do wstydu.

 

co do polerowania to polerowałem najpierw filcem potem miękim papierem , ale skoro pytacie to znaczy że nie wypolerowałem tak jak powinienem Teraz zdaje sie sido wyrównał powierzchnie ale jeszcze powalczę z nim jak znajdę znowu wolny czas.

 

No miguś fajowski,jedynie nie pasuje mi malowanie wiatrochronu jakieś takie kanciaste.

Ogólnie model na plus.

co do wiatrochronu, to i tak po tym co było wstępnie jest lepiej, szlifowałem powierzchnie wykałaczką żeby pozbyć się naddatku farby.

 

Końcówka już, ja w sumie też jestem na finiszu ale mam problem bo niby linie podziałowe są widoczne ale są na tyle płytkie, że nie moge washa olejowego zapuścić mogłem wczesniej ołówkiem pojezdzić, teraz też coś daje ale niestety poślizg jest na sidoluxie :P

 

No właśnie jakoś nie wiem jak mam się zabrać do tego washa, faktycznie ołówek dał nienajgorszy efekt u mnie i nie wiem czy już tak niezostawić i tylko go zmatowić ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mig po położeniu sido jeszcze się jakoś prezentował :P ale jak wrzuciłem na niego mat to znowu tragedia wyszła i te plamy się pokazały. Olej mi się nie trzymał to ołówkiem pomazałem trochę. Jednak przy samolotach preshading jest najlepszy. Wash olejny to w pancerce, chyba, że się maluje aero i powłoka lakiernicza jest cieńsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jak jest, ale to już koniec, dziś albo jutro jak wymyśle jednolite tło i zrobię odpowiednie zdjęcia to wrzucę galerie.

to mój pierwszy wash w życiu, wyszło tak ze na koniec jeszcze grata dobiłem, trudno, warsztat zakończony ( no za wyjątkiem dziobowego iff bo mi jedna uciekła właśnie ;) )

 

dsc05376e.jpg

 

 

dsc05377f.jpg

 

dsc05378u.jpg

 

a właśnie zauważyłem na zdjęciu że czegoś nie przykleiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.