Skocz do zawartości

[Standard] ZTS Plastyk Mig 21 SM/MF


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pod akryl powinien być podkład bo jak będziesz maskował do malowania anten to może odejść ,daj ze spraya podkład jakiś samochodowy Motip albo inny i pomaluj alu tylko dobrze rozcieńcz najlepiej wódeczką

 

EDIT:

 

zaszpachluj zaznaczone miejsce i wygładz patyczkiem nasączonym zmywaczem do paznokci

 

dsc05314o.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również maluję Pactrami pędzlem i podkładu praktycznie nie stosuję - z wyjątkiem bardzo dużego kontrastu (np. jasna farba na bardzo ciemny plastik). Farbę z owiewki można zmyć zmywaczem Wamodu do akryli, można też spróbować spirytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem możliwość malowania pactra aluminium i zostawia smugi...ciężko malowac jedna warstwą a kazda kolejna optycznie pogrubia powłokę i "zaciera" linie podziału,przynajmniej malując pedzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również maluję Pactrami pędzlem i podkładu praktycznie nie stosuję - z wyjątkiem bardzo dużego kontrastu (np. jasna farba na bardzo ciemny plastik). Farbę z owiewki można zmyć zmywaczem Wamodu do akryli, można też spróbować spirytusem.

 

Można też Cleanluxem (chyba tak to się nazywa - ogólnie zmywacz do Sidoluxa). Nie musisz zmyważ całej farby - jak potrzesz kilka razy zacieki nasączonym pędzlem, to farba powinna się w tym miejscu złuszczyć i dać zetrzeć (przetestowałem tą metodę na mastercraftowym F-16 i było ok). Jak dobrze pójdzie, to nawet nie będziesz musiał poprawiać malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modelem stoję w miejscu ale postanowiłem trochę zaśmiecić forum ;P

kupiłem dziś dawce organów do przeszczepu podwieszenia, ale jak otworzyłem pudełko to się załamałem :

 

dsc05316.jpg

 

 

te niżej to nowo zakupione, nie wiem czy jest sens je "ratować" . Ja wiem że ten model kosztuje tyle co kebab, ale naprawde.... ech. Jedynym plusem jest instrukcja malowania i nowa kalkomania, co zachęca mnie do jego zmiany.W sumie mamy dokładnie trzy takie same migi w tym konkursie

to :

dsc05318h.jpg

 

 

albo to mniej patriotycznie i trudniej dla mnie :

dsc05317m.jpg

 

 

swoją drogą, ciekawe czy ktoś kto robił instrukcje do modeli mastrcrafta widział w ogóle kiedyś wypraski bo czegoś takiego próżno szukałem w pudełku

dsc05319f.jpg

 

idę szpachlować dziubać szlifować i walić głową w ścianę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ten model kosztuje tyle co kebab,

kebab z colą nawet :P

Ale te zasobniki to tragedia kontrola jakości jest na wysokim poziomie

Kalki są fajne i przynajmniej jest godło :P

Czeskie malowanie jest bardzo ciekawe może fajnie mig wyglądać w takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaśmiecania ciąg dalszy ;)

 

Przejrzałem sporo zdjęć czeskiego malowania, i kusi oj kusi. Na razie przygotuje miga do malowania, pokryje go pierwszą warstwą aluminium i będę myślał bo numer boczny 9110 też kusi :P ( ale już mam chętnego na te kalki więc jakby co się nie zmarnują :P )

 

Póki co zastanawiam się, i szukam informacji na jego temat, może ktoś coś wie?! Mój czeski jest raczej słaby a dokładniej nie znam go ni w ząb ;) wyszperałem na razie tyle :

Eduard robi go w tym malowaniu w 1:48 jest to malowanie z 1991 roku dla 11 regimentu myśliwców w bazie powietrznej Zatec. Samolot w został wyprodukowany w 1972 roku ( nr serii: 965212 w 2002 zakończył żywot z wymontowanym silnikiem i aktualnie stanowi całkiem ładny pomnik. ( jak będę w domu to wrzucę zdjęcia. )

 

Zastanawia mnie tylko to logo z "40" przy dziobie, bo nie mam pojęcia co ono oznacza a nie chciał bym walnąć gafy robiąc coś " niestosownego" nie wiem za bardzo co niestosownego miał bym zrobić, ale profilaktycznie wolał bym wiedzieć :P

 

a no i pytanie kompletnego laika w wątku 1:1 znalazłem w spisie polskich migów coś takiego : Mikojan Gurewicz MiG-21PFM 94A5212 5212 34 plm

Rozumiem że to tylko zbieżność numerów bocznych ( inna seria )

 

Co do malowania fotela wrzucę jutro rano jak znów będę miał w rękach instrukcje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz daj dokładny skan malowania fotela KM 1 z instrukcji

A co Ty chcesz z tym zrobić Robercie? Trzy kolory, w tym jeden czerwony, do niczego to nieprzydatne. Dobry schemat malowania KM-1 był w Mini Replice ;)

malowanie z 1991 roku dla 11 regimentu myśliwców

Regime...co? Oni chyba mieli tam pułki, jak my...

94A5212 to wersja PFM. Twój 965212 to MF. No i nie ma się co dziwić, nawet u nas latały maszyny różnych wersji z takim samym numerem bocznym. Np. PFM i MF 7904 itd. Przy liczbie wyprodukowanych s-tów nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz z tym zrobić Robercie? Trzy kolory, w tym jeden czerwony, do niczego to nieprzydatne. Dobry schemat malowania KM-1 był w Mini Replice ;)

 

Mam ten numer ,z resztą z innymi fotelami też mam ,tak chciałem skonfrontowac i zobaczyć co tam MC wymyslił bo rysunek dość ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie z 1991 roku dla 11 regimentu myśliwców

Regime...co? Oni chyba mieli tam pułki, jak my...

 

Tak jak mówiłem, pytanie laika tłumaczyłem bezpośrednio z angielskiego

No. 5212, MiG-21MF, 11th Fighter Regiment, Zatec Air Base, Czechoslovakia, October, 1991

 

Na swoją obronę zacytuje wikipedie :

"Regiment – termin z zakresu wojskowości, używany często wymiennie z terminem pułk, jednak nie zawsze z nim tożsamy."

 

Ale generalnie mea culpa, mea maxima culpa

 

 

logo z 40 to symbol upamiętniający 40 lecie 11 pułku

 

Aktualnie wygląda tak :

1310074m.jpg

 

i jedno zdjęcie w locie :

984021043704401.jpg

 

Chyba jednak zrezygnuje z tego malowania ale nie na zawsze, ostrze sobie ząbki na jakiś ludzki zestaw z migem 21 bo mi się ta maszyna spodobała i takim malowaniu, ojj będzie piękna ( o ile marne zdolności pozwolą :P) Tak więc sorry za zawracanie głowy ;)

 

Zdjęcie z instrukcji dotyczące malowania fotela :

dsc05321r.jpg

 

co by nie było to nie przypomina to tego co znaleźliśmy wszyscy w tym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie ujęcia przed malowaniem

 

dsc05325h.jpg

 

owiewka nieprzyczepiona, przykleję ja po pierwszej warstwie farby

dsc05326f.jpg

 

dsc05327j.jpg

 

widać a tych zdjęciach jak wiele muszę się jeszcze nauczyć, i raczej dumny z niego być nie mogę, ale rozpoczęty to i musi być skończony, walkowerem się nie poddam

 

lecę po wódeczkę, pół litra na jedna pactre starczy ? za dużo ? nie , bo co zostanie to dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie ujęcia przed malowaniem
Jak nie masz aero, to sugerowałbym użycie aluminiowego spray'u, może być nawet samochodowy np Motip. Wymalowanie równej srebrnej powierzchni pędzlem to sztuka, która rzadko komu się udaje...

 

Poza tym ja wszelakie podwieszenia (które maluję oddzielnie) , często też podwozie wklejam dopiero po wymalowaniu bryły modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę radaru przydałoby się zaostrzyć.

Klasa standard ;) W tych modelach wszystko zdałoby się poprawić, ale takie zabawy tylko w open.

 

No nie Michał to tylko kilka ruchów papierem sciernym i wygląd osłony bliższy oryginałowi ,nie wydaje mi sie żeby to w OPENa wchodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam zestaw - dwa dni roboty, jeden dzień klejenie i szpachlowanie, drugi malowanie - Pactra, pędzel. Mój pierwszy MiG, - dawno w koszu, później już tylko aerograf. Mały detalik można pomalować farbą metaliczną ale cały model?

100_0019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkorjat a o OCP nie zapomniałeś wkleisz pózniej

 

nie zapomniałem, stwierdziłem że mało będzie to to wygodne przy malowaniu, i czeka sobie w pudełku ;) w przyszłości podobnie zrobię z podwieszeniami tak jak radzi Banny . Co do osłony radaru... wymaga zeszlifowania, tak jak spora lista innych rzeczy w tym modelu, wiec trzymam się standardu do przesady ;)

 

en sam zestaw - dwa dni roboty, je

 

O ja pierdziele tyle powiem ;)

 

dobra zdjęcia po pierwszej warstwie i wnioski ;)

po1. zbieram na aerograf

po2. podwieszenie powinno sobie czekać w pudełeczku bo tylko mnie wkurzało

po3. coś z partolilem z rozrobieniem farby, wyszly takie jakieś dziwne drobne grudki :(

po4. ja pierdziele :(

 

dsc05330n.jpg

 

dsc05329f.jpg

 

dsc05328b.jpg

 

bijcie śmiało, jestem gotowy na "ochrzan" ale miejcie na względzie że dobiero uczę się trudnego fachu sklejactwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ochrzan, prace cały czas w toku. Widać miejsca szpachlowania na połączniue kadłub-skrzydło (albo to kwestia zdjęć) i kadłub-statecznik pionowy. Skoro malujesz pędzlem to sądzę, że nie będzie wielkim problemem przeszlifowanie tych miejsc i pomalowanie jeszcze raz. Zamaskuj sobie taśmą ok 5. mm od miejsca łączenia, przeszlifuj, zdejmij maskowanie i pomaluj jeszcze raz. Druga sprawa, popraw malowanie osłony kabiny, kolor wnętrza przebija w kilku miejscach. No i przyklej OCP na nosie.

 

Nie ma co się załamywać, im więcej pracy wkładasz w model tym lepszy efekt, byle nie po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodatkowo spróbował lekkiej polerki po całości. Generalnie pierwsze koty za płoty - jak chłopaki piszą - tragedii nie ma. Mój pierwszy MiG wyglądał podobnie - też Pactra i pędzel. Gdyby nie paskudnie odłażące kalki (wówczas nie wiedziałem jeszcze o sidoluxie, płynach, itp.) to może odważyłbym się zrobić fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.