Skocz do zawartości

[Standard] ZTS Plastyk Mig 21 SM/MF


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako mało doświadczony modelarz postanowiłem ten konkurs wykorzystać jako trening i sprawdzian moich umiejętności. Mam tylko nadzieje że mój mig dotrwa do końca tej relacji ;) Model wybrałem losowo, złapałem co było i od razu przypomniało mi się jak za młodu oglądałem te modele w zabawkarskich pełen pożądliwej chęci posiadania ;) niestety po latach mierzenie się z sentymentem... cóż...;) do rzeczy o to inbox, i początek pracy

 

dsc05171o.jpg

 

dsc05172h.jpg

 

dsc05173c.jpg

 

dsc05174i.jpg

 

i rekordowa nadlewka ;)

 

dsc05175b.jpg

 

Narazie wyszlifowałem uzbrojenie, i zaszpachlowałem dziury w kadłubie. Zabieram się powoli za kokpit, korzystając z rad kolegi z innego wątku będę mieszał dark green z polish blue .

Cały model będę smarował pędzlem pactrą aluminium oraz dark green . Kolory będą ok ?

no i pytanie czy wariant uzbrojenia 2 rakiety, 2 zasobniki rakiet n/k i podwieszony na środku bak paliwa jest prawidłowe?

 

i ostatnie zdjęcia :

 

dsc05178z.jpg

 

dsc05180g.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie kolejnego MIGa - przepraszam że nie mam czasu policzyć ale '21 chyba wzięła górę myślę że sam Robert Ostrowski nie spodziewał się takiego powodzenia modelu w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim, postaram się nie przynudzać i nie zniszczyć nieszczęsnej zabawki która wpadła mi w ręce

 

ooo taki jak Mój

 

Powodzenia i będę podpatrywać

 

Mieszko, witam, i ja u ciebie będę bywał , i życzę powodzenia i cierpliwości bo jak patrze na te moje wypraski... cóż będzie ona potrzebna .Ano migów się narobiło, a że to jednak konkurs to niech wygra lepszy

 

Co do samego modelu to powoli przygotowuje się do zamknięcia kadłuba :

dsc05200fn.jpg

 

W roli zegarów kalki z lynxa tej samej firmy którego dostałem ostatnio jako złom modelarski . Po powiększeniu zdjęcia malowanie pasów wygląda... słabo, zostawiam jednak tak, bo przy tym poziomie detali zamykam owiewkę.

 

A tak całkiem na marginesie w ramach przygotowania wygrzebałem stare fotki z muzeum wojska polskiego naszego ołówka i pozwolę sobie nimi zaśmiecić mój post ;)

dsc01290r.jpg

to pod nim, to ja jakby co ;)

dsc01294p.jpg

na migu, znajomy wobec jego postępowania wyrażam szczery sprzeciw ale to jedyne zdjęcie w całości jakie zrobiłem

i w ramach ciekawostki, moja małżonka wyraźnie zaintrygowana tym co w "tyłku" ma mig ( a może lim, już nie pamiętam )

dscn1959r.jpg

 

 

Jako że codziennie mijam muzeum wojska polskiego zamierzam się tam wybrać w najbliższych dniach z aparatem, gdyby ktoś potrzebował jakichś zdjęć znajdujących się tam eksponatów, to służę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy zauważyli, jak wzrosła oglądalność wątku po przedstawieniu dokumentacji fotograficznej ?

 

No to teraz wystarczy, że podobnie zacznie galerię gotowego modelu i pierwsze miejsce w klasie standard ma jak w banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy zauważyli, jak wzrosła oglądalność wątku po przedstawieniu dokumentacji fotograficznej ?

 

No to teraz wystarczy, że podobnie zacznie galerię gotowego modelu i pierwsze miejsce w klasie standard ma jak w banku

 

No właśnie widzę że cheerleaderka zrobiła swoje, brać modelarska skupiła się na czymś innym a ja tym czasem powoli przemycam szmelc na forum ;)

no ale niestety regulamin konkursu jest bezlitosny, ma być jednolite tło modelu, a żonka ni jak w tym opisie mi się nie mieści ;)

 

Z tego co pamiętam,ten Mig-21 to nie wersja MF...

Ostatnio jak byłem to go "odrywali" od podłoża w celu przestawienia go...nawet mam filmik

 

Chętnie bym to zobaczył, z tego co pamiętam w sadybie część eksponatów stało na gumowym "chodniku". Swoją drogą jak rozumiem teraz jednego miga przenieśli do centrum przy muzeum wojska polskiego bo wcześniej go tam zdaje się nie było

 

Tak poważnie, przy zabawie z migiem okazuje się że mam dość spore braki w warsztacie, i będę musiał nad tym popracować .

Skleiłem połówki i tak jak u kolegi mieszka988, nie pasują więc szlifowania jest sporawo a szpachli wejdzie tyle co do kaszlaka po czołowym zderzeniu z tirem

model wstępnie przeszlifowny:

dsc05208k.jpg

 

statecznik nie trzyma pionu, niebardzo wiem jak to rozwiazać

 

dsc05209sk.jpg

 

 

No i nie wiem co z tą szparą? szpachlować?

dsc05206lm.jpg

 

no i jeszcze jeden drobiazg, szlifując model jednym ruchem , niczym Podbipięta pod Zbarażem ściąłem trzy łby, a dokładniej to coś co wystawało przed podwoziem (antenki ?! ) będę to musiał dorobić, nie powinno być problemu, wyskrobie z plastiku

 

dsc05205ae.jpg

 

 

dsc05204g.jpg

 

narazie tyle, idzie bardzo powoli i żmudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie ja na swoim tez właśnie kładę szpachle mam nadzieje, że przez weekend przygotuję swojego do malowania A co to statecznika, w moim poście Leszek Sz. napisał, żeby włożyć go do gorącej wody i jak zmięknie to naprostować :P ale ja nie próbowalem tego, żeby jeszcze gorzej nie zrobić :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie ja na swoim tez właśnie kładę szpachle mam nadzieje, że przez weekend przygotuję swojego do malowania A co to statecznika, w moim poście Leszek Sz. napisał, żeby włożyć go do gorącej wody i jak zmięknie to naprostować :P ale ja nie próbowalem tego, żeby jeszcze gorzej nie zrobić :P

 

Pozdrawiam

 

Dzięki nom, dzis przyłożyłem swój statecznik zaciskiem lekko przechylony, zobaczymy czy da to jakikolwiek efekt wieczorem, jak nie, to cóż będzie mig w gorącej wodzie kapany. Też sie boje że spartole wszytko tą kąpielą. Nie ma innych sposobów? Uparłem sie i musze to zmienić bo mnie drażni taki odchył , wystarczy że ja mam w głowie nieznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nom, dzis przyłożyłem swój statecznik zaciskiem lekko przechylony, zobaczymy czy da to jakikolwiek efekt wieczorem, jak nie, to cóż będzie mig w gorącej wodzie kapany. Też sie boje że spartole wszytko tą kąpielą. Nie ma innych sposobów? Uparłem sie i musze to zmienić bo mnie drażni taki odchył , wystarczy że ja mam w głowie nieznaczne

 

Nie bój nic - ja (totalne strachajło) w ten sposób potraktowałem Caudronika, słynącego z tego, że "ma jedno skrzydło bardziej";) Faktycznie - naprostować się dało elegancko (dużo lepiej niż np nad świeczką do której raczej sympatii nie czuję), licz się tylko z tym, że jak zanurzysz w wodzie - część spoin od naprężeń może puścić... ale z tym akurat parę minut roboty i po problemie...

 

A - jak będziesz szedł na powtórkę fotograficzną koniecznie zabierz swą Waćpannę:) A może, miast MIG-a, skusisz się na dioramkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statecznik nie trzyma pionu, niebardzo wiem jak to rozwiazać

 

Do ciepłej (nie gorącej!) wody i próbować prostować. Jeśli uda się wyprostowac sam statecznik, ale dalej nie będzi trzymał geometrii względem kadłuba to odetnij go u nasady, wyszlifuj na órwno i przyklej w odpowiednim położeniu.

 

No i nie wiem co z tą szparą? szpachlować?

 

Szpachlować, jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zacisk nie dał, tak jak się spodziewałem, plastik jestzbyt elastyczny żeby go tak pokonać.

Za to dziś mig się wykąpał ;) oto efekt

Było :

dsc05209r.jpg

jest :

dsc05217u.jpg

 

Myślę Mieszko że możesz spokojnie moczyć migusia , nie wiem jak u ciebie u mnie był mały przechył tylu statecznika wiec bez tragedii, moczyłem sam ogon trzymając go w wodzie odchylonego , potem wyciągając kiedy tracił temperaturę dalej go trzymałem ( coś mi sie kojarzy z fizyki, że to w tym momencie cząsteczki układają się według nowego prządku ;) ale to tylko teoria, nieuka więc jakby co proszę się nie śmiać ;)

 

I tak chyba pozostawię. Generalnie sporo się uczę na tym modelu i za to jedno go lubię

 

No i nie wiem co z tą szparą? szpachlować?

Szpachlować, jak najbardziej.

 

zaszpachlowana :

dsc05219d.jpg

 

szlifowałem papierem ściernym zagiętym na zapałce, jest jakiś lepszy, wygodniejszy sposób ? bo jeszcze jedna warstwa tam wejdzie jak nic;)

 

mały spam.

 

Zdjęcia fajne, szkoda że im więcej patrze na te foty, i porównuje z tym czymś co mam w ręku...ech :P

 

 

A - jak będziesz szedł na powtórkę fotograficzną koniecznie zabierz swą Waćpannę:) A może, miast MIG-a, skusisz się na dioramkę

 

No cóż, waćpanna nie chcę jechać, a szkoda bo przede wszystkim to lepszy z niej fotograf;), ale z tą dioramką...hmm przeszperałem sklepy i niestety nie znalazłem figurki godnej moją żonę reprezentować w 1:72 :( a szkoda bo i tak mam smaka na mig 15

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mig dostał skrzydła i stateczniki :

dsc05311u.jpg

 

dsc05312z.jpg

 

Pomalowałem i przykleiłem "czuba" na wlocie powietrza i pomalowałem owiewkę od środka, ale zdaje się że czeka mnie poprawka ( da się to zmyć ?)

 

dsc05313n.jpg

 

dsc05314o.jpg

 

wnętrza luków podwozia pomalowałem na czarno:

 

dsc05315h.jpg

 

potem będzie aluminium i wash trochę eksperymentuje bo jestem "świeżak";) chciałbym żeby wyglądało tak jak tu :

 

dsc05252e.jpg

 

Zdaje sobie sprawę że różne maszyny miły inne malowania, to jednak wydaję mi się nieco bardziej naturalne ;)

 

teraz znowu szpachla w dłoń , i postaram się dorysować linie blach na grzbiecie które zeszlifowałem;)

 

a i mam pytanie które mnie nurtowało, nie malowałem jeszcze takiej powierzchni pędzlem, i zastanawiam się czy jest sens pod pędzel kłaść podkład? w tym wypadku barwa modelu "pomaga" .

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.