Skocz do zawartości

Kenworth w-900


stachu18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jakiś czas temu rozpoczął się u mnie warsztat pierwszej ciężarówki i postanowiłem wznowić prace nad nią..

 

kilka zdjęć z tego co zostało już zrobione

 

Wnętrze:

img0462n.jpg

img0463j.jpg

img0464lv.jpg

img0465ty.jpg

Silnik:

img0466va.jpg

img0467t.jpg

img0468es.jpg

img0469mq.jpg

Reszta:

img0470ep.jpg

img0471df.jpg

img0472yn.jpg

img0473kk.jpg

 

Miałem problem z kabiną:

img0474xm.jpg

img0475ie.jpg

img0476sg.jpg

img0477ng.jpg

img0478as.jpg

img0479yg.jpg

img0480s.jpg

 

Da się to jakoś naprawić? Czy zrobić zupę z kreta i zamoczyć części?

 

Ps. może macie jakieś rady odnośnie modelu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ciężko coś doradzić, jeśli nie napiszesz co byś chciał osiągnąć, albo jakie masz największe problemy z tym modelem. Moja rada by była taka, żeby tego skończyć i ewentualnie wziąć się za następnego, korzystając z doświadczeń. Chociaż oczywiście na tym etapie jeszcze dużo można zrobić, ale główne pytanie brzmi do czego dążysz? Życzę powodzenia z tym projektem i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zadane pytanie. Bo z jednej strony ładnie czysto Ci to idzie. Z drugiej trochę błędów jest. Zamalowałeś na czerwony klamki od wewnątrz, można to poprawić na chrom. Sinik pomaluj na żółto, chociaż mieszanka żółtego z białym i szarym to lepsze rozwiązanie dla siników CAT. Kabina Ci nie wyszła, sam tak miałem i dalej się boję błyszczącego lakieru. Z tego co widzę, to podejrzewam zbyt gęstą farbę olejną, kładzioną zbyt grubymi warstwami. Chyba czeka Cię malowanie od nowa.

Wnętrzu kabiny potrzebne jest cieniowanie, taka jednolitość jest poprawna, ale wygląda zabawkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmroczko, do czego dążę jeszcze nie wiem... to moja pierwsza ciężarówka więc staram się by jak najlepiej mi wyszła.

 

Copycat robiąc ten model nie wzoruję się na prawdziwym. I teraz to nie miałbym siły poprawiać wnętrza i silnika. Ale będę pamiętał na przyszłość bo mam jeszcze Kenworth t-900 na półce.

 

Odnośnie kabiny to został położony podkład i jedna warstwa farby.

 

To co powinienem zrobić z kabiną?

 

Czym najlepiej zrobić cieniowanie? bo nie robiłem tego wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotele można położyć delikatny, jasny szary wash. Najlepsza będzie mocno rozcieńczona farbka wodna. Jak nie robiłeś, to poćwicz na czymś wcześniej. To samo można zrobić z pikowanymi obiciami (deczko ciemniejszym brązem) i deską. W przypadku deski może być trochę problemów bo trzeba uważać na zegary ale reszta powinna pójść łatwo bo nie trzeba nic rozklejać. A model na pewno zyska na uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie Ci nie pomogę bo nie znam się na ciężarówkach. Widzę z resztą, że doświadczeni koledzy już się za ciebie wzięli:D Jednak jeśli chodzi o kabinę to na tym etapie, kiedy ciągle masz do wszystkiego łatwy dostęp, starałbym się ją poprawić. Jakich farb używasz? Jeśli to akryle modelarskie to zerwanie ich kretem czy innym dotem-3 nie powinno stanowić problemu. Nie wiem jak zachowuje się w takich sytuacjach motip. W każdym razie, zawsze możesz (dobrze) przetrzeć części papierem, powiedzmy 1200, żeby pozbyć się tej kaszy, jeszcze raz zapodkładować i nałożyć bazę. Diabeł tkwi w szczegółach. Może mnie wyśmieją, ale osobiście, przed malowaniem (obojętnie- podkład/baza) kładę puszkę na kaloryferze, czekam aż się nagrzeje. Potem mieszam. potrząsam przez 4-5 minut (nastaw sobie jakiś ulubiony utwór muzyczny to będziesz miał pewność, że trząsłeś przynajmniej te kilka minut). Na prawdę po tych praktykach bardzo polepszyło się krycie farb, których używam. Poza tym, sam proces malowania. Nie nakładaj od razu tak, żeby wszystko przykryć. Najpierw pryśnij mgiełkę (nie zakryje wszystkiego), i potem delikatnie ze 2 razy. Musisz to wyczuć, ale chyba lepiej na tym modelu a nie następnym. Powodzenia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP z tą puszką na kaloryferze to ostrożnie. Jak jest dobrze ciepły, a puszka pełna, to może być bum. Poza tym lakier do nakładania powinien mieć odpowiednią temperaturę - z zaciepłego za szybko odparowuje rozcieńczalnik, a to może powodować babole na powłoce. Na puszce podawana jest temperatura lakierowania - odnosi się to zarówno do lakieru, jak i elementu lakierowanego.

Co do lakieru Motip, to bardzo ładnie bierze go DOT3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym washem to nie tak do końca. Taki podręcznikowy wash na czym innym polega- rzadka farbka w rowek i tyle. Tu jest potrzebne gładkie przejście kolorów, cieniowanie, lepiej sprawdzi się suchy pędzel. Akryle szybko wysychają i nie da się ich rozcierać, więc raczej oleje, ale na podkład akrylowy, żeby nie popsuć malowania głównego, jeśli jest olejne.

Silnik będzie ciężko poprawić, ale sam raz poprawiałem i trwa to tylko chwilę, no tak z 1h do 2h. Wnętrze na tym etapie to jest zaczęte i tu pracy nie nadkładasz. Po prostu skończyłeś podstawowy etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP z tą puszką na kaloryferze to ostrożnie. Jak jest dobrze ciepły, a puszka pełna, to może być bum.

 

Ok, może i za odważna rada. Tzn, mam nadzieje, że nie została zinterpretowana w sposób taki, że doprowadzam farbę do wrzenia:D

 

To może inaczej, jeśli trzymasz farby gdzieś w zimnym miejscu to przynajmniej upewnij się, że przed malowaniem będą miały temp. pokojową. Kaloryfer sobie daruj.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie farb jakich używam to głównie mam revell'owe, ale ostatnio kupiłem mr. hobby i humbrola.

 

Jak już jest poruszony temat temperatury farby i mieszania. Ostatnio malowałem jakieś 3-4 miesiące temu i jak najlepiej wymieszać koło 50 sztuk puszeczek? bo machać każdą po kilka minut to będę wyglądał jak Burnejko:)

 

Jak chcesz przyrządzić kąpiel w krecie to jest jakaś ilość kreta na litr wody czy sypnąć od serca czy nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie Ci nie pomogę bo nie znam się na ciężarówkach. Widzę z resztą, że doświadczeni koledzy już się za ciebie wzięli:D Jednak jeśli chodzi o kabinę to na tym etapie, kiedy ciągle masz do wszystkiego łatwy dostęp, starałbym się ją poprawić. Jakich farb używasz? Jeśli to akryle modelarskie to zerwanie ich kretem czy innym dotem-3 nie powinno stanowić problemu. Nie wiem jak zachowuje się w takich sytuacjach motip. W każdym razie, zawsze możesz (dobrze) przetrzeć części papierem, powiedzmy 1200, żeby pozbyć się tej kaszy, jeszcze raz zapodkładować i nałożyć bazę. Diabeł tkwi w szczegółach. Może mnie wyśmieją, ale osobiście, przed malowaniem (obojętnie- podkład/baza) kładę puszkę na kaloryferze, czekam aż się nagrzeje. Potem mieszam. potrząsam przez 4-5 minut (nastaw sobie jakiś ulubiony utwór muzyczny to będziesz miał pewność, że trząsłeś przynajmniej te kilka minut). Na prawdę po tych praktykach bardzo polepszyło się krycie farb, których używam. Poza tym, sam proces malowania. Nie nakładaj od razu tak, żeby wszystko przykryć. Najpierw pryśnij mgiełkę (nie zakryje wszystkiego), i potem delikatnie ze 2 razy. Musisz to wyczuć, ale chyba lepiej na tym modelu a nie następnym. Powodzenia.

 

pzdr.

Z tego co zdążyłem się zorientować kret zjada tylko chromy. Ale Dot-3 dobrze radzi sobie nawet z Motip-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie farb jakich używam to głównie mam revell'owe, ale ostatnio kupiłem mr. hobby i humbrola.

 

Jak już jest poruszony temat temperatury farby i mieszania. Ostatnio malowałem jakieś 3-4 miesiące temu i jak najlepiej wymieszać koło 50 sztuk puszeczek? bo machać każdą po kilka minut to będę wyglądał jak Burnejko:)

 

Jak chcesz przyrządzić kąpiel w krecie to jest jakaś ilość kreta na litr wody czy sypnąć od serca czy nie za dużo?

Na litrowy słoik ( taki wyższy po ogórkach konserwowych) 2-3 nakrętki. Tylko trzeba poczekać aż wystygnie bo temp. tam duża i może zdeformować część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.