Skocz do zawartości

Zamienniki farb,ktoś ma?


Rommel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam krótkie pytanko:czy ktoś ma może tabele porównawczą do farbek?np.model master 1735 rust na podobną z humbrola,w ogóle czy coś takiego istnieje?Mam już zbiorek farbek i chciałbym uniknąć dublowania kolorów.Z góry dzięki za pomoc.Rommel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rommel, odpowiadajac na Twoje pytanie: MM Acrylic 1735 = Humbrol 63 Matt Sand.

Zaopatrz sie w to takie koleczko do przeliczania kolorow. Wydatek niewielki, a czasem sie przydaje.

http://www.jadarhobby.waw.pl/przelicznik-farb-modelarskich-humbrol-p-12294.html

 

EDIT:

Reggy, byles pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wielkie dzięki za pomoc.Wasze wskazówki pozwolą mi zaoszczędzić parę złociszy!Jeśli mógłbym was jeszcze pociągnąć za język...Ponieważ zaczynam dopiero swój trzeci model(1.Stug III,1:48 Tamiya 2.Panzer IV,1:35 Academy )t.z.Panzer V potocznie zwaną prze ze mnie Panterzycą(Italieri 1:35),i zamierzam się do niej naprawdę przyłożyć,chciałbym się dowiedzieć co znaczą takie terminy jak:washowanie czy waloryzacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam się do niej naprawdę przyłożyć,chciałbym się dowiedzieć co znaczą takie terminy jak:washowanie
O washu poczytaj sobie tutaj:

viewtopic.php?t=1315

 

Waloryzacja, jak sama nazwa wskazuje, jest to wzbogacanie fabrycznego zestawu o detale, ktorych w tym zestawie zabraklo lub zostaly odwzorowane kiepsko, w oparciu np. o dostepne na rynku elementy dodatkowe, zblizajace model wygladem do oryginalu. Mowa tu chociazby o elementach fototrawionych (potocznie zwanych blaszkami), czy duzo bardziej szczegolowych, niz te z zestawu, elementach odlewanych z zywizy (potocznie zwanych zywicami). Waloryzacji mozna dokonywac rowniez wlasnycm sumptem, wykonujac samodzielnie brakujace w zestawie elemany (lub zastapic te, ktore malo przypominaja siebie), wykorzystujac to, co akurat nawinie sie pod reke. Wbrew pozorom, w kazdym domu mozna znalesc wieeele materialow, ktore moga przydac sie modelarzowi . Zerknij tutaj:

viewtopic.php?t=271

 

W ogole zachcecam Cie do przejrzenia sobie tematow z tego dzialu:

viewforum.php?f=15

 

Myse, ze sporo sie dowiesz i znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.