Skocz do zawartości

[STANDARD] PZL P-37B Łoś Mistercraft


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Bartku!

 

Łoś jest Łoś, sztuka jest sztuka. Pojawia się PZL.37 i gęba się cieszy

 

Błędy są i sam zapewne zdajesz sobie z tego sprawę. Najbardziej według mnie razi malowanie ram "szklarni" i oszklenia kokpitu, a także niedokładne szpachlowanie łączenia połówek kadłuba. Są to niedoskonałości dosyć znaczące, aczkolwiek moim skromnym zdaniem nie dyskredytują one Twojego modelu.

Jest to według mnie najlepiej po Black Birdzie wykonany model jaki do tej pory zaprezentowałeś. Jak na pudełkowy standard i Twój niezbyt długi staż modelarski, jest naprawdę ok. Powierzchnia lakiernicza jest na większości powierzchni dosyć gładka, a kalkomanie leżą całkiem nieźle (poza literą K i numerem na prawym boku kadłuba).

 

Podsumowując podoba mi się, choć gdybyś bardziej popracował nad oszkleniem i szpachlą to byłoby o niebo lepiej.

 

Mam nadzieję, że wyciągniesz z tego projektu lekcję na przyszłość i kolejny Twój Łoś, będzie już tip top

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe... Może warto byłoby spróbować w świetle dziennym bez flasha?

 

Co do modelu to szkoda trochę tego preshadingu, który zniknął praktycznie pod warstwą farby. Model wygląda przez to nazbyt jednolicie i sztucznie. Ale ogólnie jest sklejony i pomalowany w miarę czysto i schludnie, co się chwali w kontekście wcześniejszych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Jeżeli będę robił następnego Łosia to na pewno w 1/48. Podczas budowy tego wiele się nauczyłem, ale to jeszcze nie koniec. Za jakiś czas będę prowadził relację z budowy Ił-a 28 na którą już zapraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witaj Bartku. Mój staż modelarski jest marny chociaż już 30 kilka... lat jestem na tym świecie to doświadczenie u mnie marne aby oceniać modele innych , pierw chyba powinienem skupić się na swoich pracach aby wykonać je poprawnie . Jednak widząc na forum twój postęp w budowie modeli wydaję mi się że niedługo zobaczymy piękne modele w Twoim wykonaniu , tak trzymaj !.

 

Pozdrawiam

 

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.