Skocz do zawartości

Bitwa pod Issos 333r p.n.e. 1/72


koralgol4

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam najazd lewego skrzydła wojsk Macedońskich w trakcie bitwy pod Issos, decydującego starcia Greków z Persami. Figurki Zvezdy, reszta inwencja własna.

PICT0035-1.jpg

 

PICT0027.jpg

 

PICT0033.jpg

 

PICT0024-1.jpg

 

PICT0018-1.jpg

 

PICT0014-2.jpg

 

PICT0010-2.jpg

 

PICT0005-1.jpg

 

PICT0004-2.jpg

 

5.jpg

 

1.jpg

 

PICT0002-1.jpg

 

Przedstawiam najazd lewego skrzydła wojsk Macedońskich w trakcie bitwy pod Issos, decydującego starcia Greków z Persami. Figurki Zvezdy, reszta inwencja własna.

PICT0035-1.jpg

 

PICT0027.jpg

 

PICT0033.jpg

 

PICT0024-1.jpg

 

PICT0018-1.jpg

 

PICT0014-2.jpg

 

PICT0010-2.jpg

 

PICT0005-1.jpg

 

PICT0004-2.jpg

 

5.jpg

 

1.jpg

 

PICT0002-1.jpg

 

PICT0020-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, szczególnie na taka skalę. Figurki bardzo fajne

Co prawda niektórzy z kawalerzystów maja pozy nie na szarże jeszcze niedojechali, a juz tną mieczami.

 

PS. Z czego zrobiona jest woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dioramka. Jako że skala nie moja to trudno mi oceniać, bo ja mam problemy z figurkami 1/35.

Jednak bardzo mnie intryguje jak zrobiłeś fale i morze. Możesz trochę na ten temat napisać. Czytałem już kilka poradników, lae zawsze warto dowiedziec się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, zastanawiałem się czy taka odmienna od II wojennej tematyka przyciągnie kogokolwiek ;)

Woda to silikon. Postaram się kiedyś wykonać taki instruktażowy tutorial jak zrobić m.in. taką wodę.

 

Co zachowania kawalerii to jest to jak wiadomo malutki obraz przedsmaku bitwy, diorama prezentuje tylko skrawek całości, którą nie trudno sobie wyobrazić. Przyjąłem założenie, że kawaleria jest już bardzo blisko wroga, stąd takie pozy gotowych do ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze fajnie że coś nie II-wojennego.

Po drugie scenka fajne się prezentuje.

Niestety wpadło ci lekkie przekłamanie historyczne. W bitwie pod Issos na lewym skrzydle armii greckiej skrzydłach walczyły tylko formacje kawalerii a piechota była głębiej w lądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choć tematyka i skala jest mi kompletnie obca podoba mi się Twoja diorama. Bardzo pozytywna wrażenie zrobiła na mnie woda. Wygląda bardzo realistycznie. Przyczepię się natomiast do braku śladów po kopytach na ziemi. Pędzące konie na pewno by takie zostawiły. Niemniej jednak gratuluję udanego projektu.

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne i pouczające komentarze, wiele mnie ta praca nauczyła i kolejne postaram się zrobić poprawiając błędy.

kub - masz rację, piechotę wrzuciłem trochę na siłę aby tylko pokazać próbkę jej postaci. Fakt że na tym skrzydle jej nie było, mam nadzieję, że mi tą mała fantazję wybaczycie;)

simpl - ślady po kopytach są choć może na fotkach nie widać ich zbyt wyraźnie, fakt ziemia mogła by być nieco bardziej poharatana w ich miejscu. ;)

 

Woda wbrew pozorom nie jest trudna do zrobienia w takiej postaci, pierwszy raz używałem do tego silikonu i powiem szczerze, że bardzo dobrze się z nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak z daleka prezentuje się nie źle,a po przyjrzeniu się bliżej,zauważyłem parę niedociągnięć ,a mianowicie ,kamienie na plaży są jak dla mnie za wielkie wyglądają raczej jak głazy,a reszta terenu jest zarówna,piasek na plaży jest, jego ziarna są także zadurzę ,woda wygląda w miarę skoda ze końcówki fal nie są bardziej spienione a co do figurek to dowódca falangi chyba się zadumał podczas ataku,4 jeździec chyba coś chce upolować patrząc w ziemie lub kogoś, coś? nadziać.Broń wygląda mi raczej na aluminiową ,grot włóczni i mieczy( głownia}. A i brak splądrowanej ziemi przez konie i brak określonego celu ataku. Ogólnie podoba mi się średnio.Ale ciekawy zamysł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ładna praca. Kawał dobrej roboty. I jak napisali wcześniej - odskocznia od czasów II wojny.

 

Panie legioner - "wyczuwam" w Twoim poście, że na siłę szukasz byle czego, żeby tylko się przyczepić do wspaniałej pracy, albo może zazdrość przez Ciebie przemawia ?. kamienie wyglądają dobrze, fale nie są bardziej spienione - bo chyba nie było sztormu, a wody przy brzegu , nawet jeśli są kamienie nie jest tak bardzo spieniona ( oczywiście jeżeli nie ma silnego wiatru ), jeźdźcy na koniu nie gapią się przed siebie ciągle, ten akurat spojrzał w dół i autor pracy dobrze to pokazał, ślady po kopytach koni są widoczne. Brak określonego celu ataku - hmm - to jest dobre. Może trzeba dać kierunkowskaz ? Wystarczy trochę " ruszyć" głową i wyobrazić sobie, że gdzieś są przeciwnicy i zaraz dojdzie do starcia ( mi akurat to pomogło ).

 

Jak dla mnie- super praca. Malowanie figurek - to już mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.