Skocz do zawartości

[Galeria] Plastyk - Vultee Vengeance Mk.II


Toff

Rekomendowane odpowiedzi

No i ................................... (tu należy wstawić odpowiednią liczbę wulgaryzmów)! Nie zdążyłem. Po problemach z lakierem model skończyłem 20 minut przed upływem czasu, pstryknąłem zdjęcia i podczas wrzucania na photobucketa net się zwiesił... Zanim wszystko odpaliłem od nowa, północ wybiła... Niemniej umieszczam galerię Vengeance'a, o którym można dużo powiedzieć, tylko nie to, że jest modelem udanym.

 

th_IMG_4063.jpg

th_IMG_4064.jpg

th_IMG_4065.jpg

th_IMG_4066.jpg

th_IMG_4067.jpg

th_IMG_4068.jpg

th_IMG_4070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno - muszę być obiektywny dla wszystkich, bardzo żałuję że Ci się nie udało, lądujesz z Messerem poza klasyfikacją;-dzięki wielkie za udział w konkursie i jak by nie było walkę do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.... Widać że nad tym modelem jakieś fatum ciążyło. Na trzech, tylko banny skończył swojego, w dwóch pozostałych zabrakło naprawdę niewiele. Mi się podoba, tym bardziej że w takim samym malowaniu stoi u mnie na półce, co prawda sklejony jakieś 13 lat temu, i nie prezentujący takiego poziomu wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi Panowie, że jedynie mój produkt będzie reprezentował Vengeance'a w konkursie... Mam nadzieję, że wypadnie godnie.

 

Wygląda na to, że ten zestaw to prawdziwa "Zemsta" FROGa, a ja wyczerpałem limit farta w tym zakresie, bo modelik złozył mi się lekko i szybko. A może to kwestia tego, że nie czekałem do ostatniej chwili z wykończeniem i zrobiłem go na spokojnie, bez presji czasowej?

 

Ale fajnie jest zobaczyć gotowy model Toffa, nawet poza konkursem. Nie ma co narzekać, biorąc pod uwagę fakt że był malowany pędzlem i uwzględniając problemy z lakierami, to efekt jest zupełnie poprawny i schludny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Śmiem się kolego Toff z Tobą nie zgodzić. Pomimo problemów jakie spotkały Cię w trakcie prac nie powiedziałbym, że jest modelem nieudanym.

 

Jak zauważył kolega Banny jest wykonany schludnie i czysto. Kalkomanie, które w trakcie prac wyglądały nieciekawie, koniec końców w galerii prezentują się całkiem do rzeczy. Powierzchnia lakiernicza jest gładka, szkoda tylko, że zatarła się część linii podziału i model nie otrzymał washa. Według mnie nie zaszkodziłyby mu również przynajmniej delikatne okopcenia.

 

Całkiem fajnie wygląda z tym "Świętym" na kadłubie

 

Szkoda, że nie udało się zdążyć na czas, ale ważne, że w ogóle go ukończyłeś. To chyba jeszcze ważniejsze od samego uczestnictwa w konkursie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten zestaw to prawdziwa "Zemsta" FROGa, a ja wyczerpałem limit farta w tym zakresie, bo modelik złozył mi się lekko i szybko.

 

Mi też model składał się lekko i przyjemnie (niestety pod presją czasu, ale zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia...). Problemy z malowaniem to już niestety na własne życzenie. I chyba muszę zmienić mojego dostawcę Internetu :P

 

Powierzchnia lakiernicza jest gładka, szkoda tylko, że zatarła się część linii podziału i model nie otrzymał washa. Według mnie nie zaszkodziłyby mu również przynajmniej delikatne okopcenia.

 

Niestety 3 warstwy lakieru zrobiły swoje (szczególnie zbyt gruba pierwsza, wskutek czego musiałem kłaść następne) i niektóre linie faktycznie są tak płytkie, że ledwo widoczne. Na okopcenia, washe i inne podkreślenia linii podziału zabrakło czasu.

 

Mam jeszcze pytanko do Banny'ego - jakim ołówkiem podkreślałeś linie w swoim Vengeance? Tzn. jak miękkim? Ja spróbowałem robić to B3, ale jakoś nie bardzo chciał trzymać się na sidoluxie. Efekt był taki, że gdy zaznaczałem kolejne linie, poprzednie wycierały się gdy tylko dotknąłem je palcami (a jako że czas mnie gonił starłem potem wszystkie, żeby nie było, że połowa zaznaczona, a połowa nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, czysty model, bardzo ładny standard.

Może by dopuścić Toffa do konkursowej klasyfikacji? Po godzinie wstawienia można mieć pewność, że model był skończony wcześniej i samo wstawienie fot po awarii sprzętowej było powodem tego małego poślizgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem najmiększym możliwym ołówkiem (B7 ?). Lakier musi być matowy (ołówek wtedy brudzi bardziej) lub satynowy (mi się na takim robi najlepiej). Na błysku to wychodzi słabo. Oczywiście, póki się tego nie zabezpieczy lakierem to trzeba uważać. Szczególnie łatwo zostawić piękny odcisk linii papilarnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, czysty model, bardzo ładny standard.

Może by dopuścić Toffa do konkursowej klasyfikacji? Po godzinie wstawienia można mieć pewność, że model był skończony wcześniej i samo wstawienie fot po awarii sprzętowej było powodem tego małego poślizgu.

 

Konkurs musi charakteryzować się twardymi zasadami, to było by bardzo niesprawiedliwe względem tych którzy wbili zęby w parkiet (tudzież matę Olfy) pokazali galerię przed północą (np: drabik i Ipkinss), mam nadzieję że moje podejście do zasad konkursowych znajdzie zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.