Skocz do zawartości

B-17 Flying Fortress 1:72


mimi123

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jak sie wkłada dużo pracy w model, to potem zawsze warto włozyć jeszcze trochę wysilku i zrobić dobre zdjęcia przy dziennym świetle. Ale ogólnie prezentuje się fajnie, choć przydałoby mu się trochę życia, dodając wash i ślady eksploatacji.

 

Z minusów, które widzę na tej Little Miss Mischief to:

- Lufy karabinów można by pomalować jednak w kolorze gunmetal, a nie na srebrno.

- Końcówki śmigieł można poprawić, bo spod żółtej farby prześwituje czarna.

- Skrzydła i osłony silników strasznie popaćkane brązową farbą od wydechów.

- Błyszczące kalki na ogonie.

- Niewyszlifowane ślady po szpachlowaniu połówek kadłuba.

- Ten brak lewej osłony silnika na lewym skrzydle to specjalnie? Jeśli tak, to po co?

- Dość nierówne przejścia między kolorami (warto korzystac z masskowania taśmą), co się dość rzuca w oczy, przy tak dużym modelu.

- Brak anten.

- Brakuje na tylnej dokoptowanej części kadłuba śladów zielonej farby po zamalowanych numerach poprzedniej maszyny.

- Srebrna/szara farba na spodzie opon?

 

Można by ten samolot zrobić bardziej starannie, szczególnie, że jest to maszyna znana, a co za tym idzie bardzo dobrze udokumentowana. Jednak ogólnie trójka z plusem, na zachętę, bo takie samoloty zawsze cieszą oko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedociągnięcia są, według mnie najbardziej rażą brązowe plamy z wydechów. Może namów Swojego chłopaka, żeby to zamalował i rzadką czarną farbą zrobił smugi. Co do opon, to myślę, że farba zeszła w wyniku tarcia o podłoże.

Ode mnie 4- na zachętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, brak osłony specjalny, gdyż po niedużych poproawkach mamy zamiar zrobic do niego dioramę, a opony nie są malowane srebrnym kolorem tylko są spiłowane(spodu opon nie będzie widać na dioramie;)) śleady eksploatacji są już wykonane, jednak zdjęcia zostały zrobione przed ich wykonaniem;) dzięki za ocenę, przekaże chłopakowi ewentualne poprawki;)

dzięki za zachętę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 5 za temat . Wykonanie... hmm... no pewnie, że można się przyczepić, ale nie będę się tutaj rozpisywał. Na pewno na pochwałę zasługuje fakt, że model był robiony "zgodnie z instrukcją". Wielu początkujących modelarzy daje się ponieść fantazji, przez co powstaje potworek ubabrany washami, z dziwnymi wystającymi elementami udającymi dorobione elementy, często pomalowany w kosmiczny kamuflaż niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Tutaj tego niema - widać konsekwencje w działaniu i dążenie do wykonania poprawnego modelu. Chłopaki już wymienili po części błędy, więc "kubełek zimnej wody" był i niema co powtarzać. Ja jestem na tak

Mimi - przekaż facetowi, że będą z niego ludzie (modelarze) i jeśli chce się pozbyć części, które zostały z tego zestawu to chętnie przyjmę .

A tu taki mały bonus (co prawda nie z wersji G) z pewnym noseart'em - takie cuś sobie wisi u mnie na jednej ze ścian :

 

DSCF0935.jpg

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

 

P.S. Ten bombowiec to kawał niezłej historii i ma to coś w sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za wybór tematu oraz odwagę bo zestaw chociażby z racji dużej ilości elementów oraz gabarytów (jak na 1/72) do łatwych nie należy. Koledzy wyżej napisali o zagadnieniach jakie warto poprawić w przyszłych projektach. Mam nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się kolejnego 4 silnikowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.