Skocz do zawartości

Volvo FH12 "Sandro Munari" Italeri 3849


maciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabieram się za sklejanie mojego drugiego modelu w "karierze",

Będzie to Volvo ( jak w tytule )

Mam zamiar zrobic je praktycznie z pudła, bez rewelacji, aczkolwiek bez kalek no i kolorystyka jeszcze nie wybrana, ale na pewno będzie inna niż na obrazku.

No, to tyle gadania, teraz zdjęcia: ( jeszcze nic właściwie nie zrobiłem, więc dzis tylko pudło i in-box a zdjęcia moze jutro albo w najbliższym czasie ) :

 

pudło:

 

 

SDC11345.jpg

 

części 1: ( nie rozpakowane z folii )

 

SDC11349.jpg

 

części 2 ( + opony - dziwne rozwiązanie według mnie w Revellu o wiele lepiej je pakują...)

 

SDC11348.jpg

 

kalki + instrukcja ( jak ktoś by chciał to moge dać rozłożonej fotki ) :

 

SDC11346.jpg

 

kalki ( zbliżenie sie nie udało ale nie chce mi sie teraz poprawiac, sorki, bd niewyraznie ):

 

SDC11347.jpg

 

No, to na tyle dzisiaj z mojej strony, pozdrawiam i liczę na zainteresowanie

 

pozdrawiam,

maciol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przy okazji wstawiania kolejnych fotek spróbuję coś zmienić...

Dzacekowi1841 sie wyswietlają... hmm, dziwne.

teraz sprobuje je shostować gdzie indziej moze w picasie czy cos.

dzisiaj dokanczam silnik i wieczorem albo popoludniu wstawie zdjęcia,

pzdr.

P.S. To sa na początku zdjecia typu InBox bo jeszcze wlasciwie nic nie zrobilem a w niektorych tematach widzialem ze tak robia na poczatku uzytkownicy ze wstawiaja inboxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały UP.

silnik już siedzi w ramie,

wiekszosc części pomalowałem na czarno spray'em, więc rewelacji nie ma, zresztą widać na fotkach:

jutro biorę się za chłodnicę i resztę jeszcze nie wiem ile sie uda zrobić ale tez wstawię fotki;

a propos fotek - teraz hostowałem na picasie - piszcie czy dzialają.

 

SDC11357.JPG

 

SDC11358.JPG

 

SDC11352.JPG

 

SDC11355.JPG

 

SDC11356.JPG

 

SDC11359.JPG

 

pzdr.

 

EDIT:

 

O, Boże jakie małe wyszły... zawsze jakieś problemy! widzicie je chociaż?

juztro poprawie, przepraszam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz wstawiam uploadowane na picturepush.com

 

SDC11359.jpg

 

czy taka wielkość jest zgodna z regulaminem, wydaje mi się że tak:

"9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 1024 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych. Fotografie nie spełniające tego wymogu, mogą być usunięte z forum bez ostrzeżenia. "

 

a to ma dokladnie 1024 w poziomie... chyba bd OK...

 

SDC11358.jpg

 

SDC11358.jpg

 

SDC11356.jpg

 

W ramie zostaly wywiercone dodatkowe otwory - tak jak w instrukcji bylo napsane, aby zrobić,

dzisiaj, jak juz pisałem, zawieszenie i moze uda sie kola zamontować,

pzdr.

 

SDC11355.jpg

 

SDC11352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

co tak cicho?

nikt się nie interesuje?

wybrałem dzisiaj kolorystykę dla mojego Volvo,

bedzie to mniej wiecej taki pomarańcz:

 

volvo-fh12xl.jpg

 

lub taki granatowy:

 

volvo_fh_12_400

 

lub odcień szarości//srebrny:

 

Volvo-FH16-580-XL80-Kolex-Trans.jpg

 

a wnętrze będzie jasne - beżowe ze wstawkami drewna, jak tu, tylko to jest za ciemne i szare:

 

06.jpg

 

osobiście moim faworytem jest pomarańcz, co wy o tym sądzicie?

jak myślicie, jaką farbę zakupić, by uzyskać takie kolory?

pzdr. i przepraszam za tyle pytań

 

maciol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zauroczony pomarańczem. Byłby czad jakbyś dorwał właśnie ten odcień z profesjonalnej mieszalni lakierów samochodowych. Jak nie masz aero to popatrz za jakimś spreyami. Osobiście polecałbym Tamiykę (drogo, ale przygody masz raczej z głowy). Kolega Mark666 robi piękne rzeczy używając farb Motipa.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego mi było trzeba.

czego dokładnie?

 

no niestety aerografu nie mam, moze moglbym dostac na swieta teraz... hm, no nie wiem, zobacze co da sie zrobić,

a jak nie to poszukam spray'ów odpowiednich

ale jeszcze mam troche czasu, bo do kabinki jeszcze troszke czasu zostalo...

postaram sie wrzucuc zdjecia w tym tygodniu, moze juz bedzie skonczony silnik

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam kolory niebieskie/granatowe,ale mnie zauroczyła ostatnia propozycja jak byś tak model pomalował to kolorek byłby niepowtarzalny i bardzo ładny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Vista Orange firmy Holts-Dupli Color. Tylko pamietaj, do takich kolorow dawaj raczej bialy podklad (w ostatecznosci jasny szary). Jakbys mial aero to polecilbym wybrac cos z kolorow motocyklowych (np. Aprilia candy orange). Mozesz jeszcze sprobowac tu: http://www.houseofkolor.com/index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

postanowiłem się odezwać i tutaj;

pierwsze - nie ma zdjęć, bo będę musiał je wstawić z kafejki jakiejś internetowej - mam limit na internet na transmisję danych i jak prześlę jakieś fotki to niestety, ale potem właściwie nie mam internetu ;(

drugie - prace mozolnie do przodu - mozolnie, bo nie mialem odpowiednich farbek do wnętrza, poza tym czasem brak weny itp.

trzecie - jutro jadę na modelarskie zakupy - święta zasiliły moj portfel - wychodze na finansową prostą - o ile moge tak powiedziec majac... 15 lat

jezeli obczaje jakas kafeje czy cosik to wstawie fotki,

pozdrawiam

maciol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zakupach. Szczegóły potem, teraz nie mam czasu, powiedzcie tylko:

JAKI POLECACIE PODKŁAD JAKIŚ BIAŁY Z JAKIEGO SKLEPU INTERNETOWEGO ZAMOWIĆ PROSZE O PROPOZYCJE

pozdrawiam licze na szybkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jakiegokolwiek podkładu w sprayu, miałem już czarny, szary i biały, pytałem sie faceta o taki który nie zeżre mi plastiku to polecał mi każdy spray na którym było napisane "podkład". Malowałem na goły plastik nawet sprayem antykorozyjnym. Co do marki to uzywałem między innymi Car-Lac, puszka 400ml za 15 - 20 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.