Skocz do zawartości

ORP Mazur'39; Mirage 1/400


arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

biorę się za Mazura. Na forum jest już ich kilka, zobaczymy co mi wyjdzie:) Za podstawę służy 1/400 Mirage z blaszkami tejże firmy.

IMG_2344.JPG

 

Zacząłem od rozwiercenia bulajów i usunięcia z pokładu wszystkiego, co będzie zastąpione przez blaszki:

IMG_2345.JPG

 

Jakoś tak szybko poszło z kadłubem. Polecam klejenie połówek kadłuba z włożonymi pokładami: rufa rozeszła mi się o jakies 2 mm...

IMG_2355.JPG

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

małe uzupełnienie: kadłub poszpachlowany. Elementy fototrawione na luki i zacząłem nadbudówkę.

PICT0161.JPG

 

Oj będzie szpachlowania...

PICT0163.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pracowałem na nadbudówką. Po przyklejeniu jej boków stwierdziłem, że okna w niej są jakieś... 'nie-okienne'. Próbowałem je wydłubać - skończyło się koniecznością robienia nadbudówki samemu. Może i dobrze, bo czoło to już w ogóle mi nie pasowało. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

IMG_2435.JPG

 

IMG_2438.JPG

 

Kleiłem też elementy foto - oczywiście udało mi się co-nieco zgubić...

IMG_2439.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A cóż to za nabrzeże, w jakim porcie?

 

Jeśli mogę coś zasugerować to pozbądź się tej "narośli" z pomostu górnego. To niby ma być żyrokompas ale ciężko w tym czymś go rozpoznać.

 

Kibicuję od początku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za nabrzeże, w jakim porcie?

Kibicuję od początku!!

Nadbrzeże całkiem wymyślone i wyfantazjowane dla lepszej zabawy i ćwiczenia:)

 

pozbądź się tej "narośli" z pomostu górnego

ok. A masz może jakieś zdjęcia górnego pomostu? Niestety to co mam w żaden sposób go nie pokazuje i mogę jedynie zgadywać jak wyglądał.

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pomostu górnego. W 4 numerze Modelarstwa Okrętowego na stronie 27 jest pokazany górny pomost ORP Generał Haller z żyrokompasem. Wydaje mi się że taki sam był na ORP Mazur. Wygląd okrętów z tego samego czasu. Więc może i wyposażenie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

trochę pracy nad podstawką:

- 'morze' wykleiłem milliputem, żeby było trochę pofalowane, trochę pomazałem,

- dorobiłem trochę szczegółów nadbrzeża

- ściana wyłożona miliputem, zrobiłem fakturę (miały być kamienie), pomalowane

- ochronna siatka na osuwające się kamienie.

IMG_3243a.JPG

 

A okręt: dalej lepię te relingi...

IMG_3239a.JPG

 

W następnej kolejności wezmę się za wyposażenie górnego pomostu: żyrokompas, dalmierz i reflektor.

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

chroniczny brak czasu... Walczę jeszcze z nadbudówką i osłonami przeciwodłamkowymi. Zrobiłem również kilka zaczepów na odciągi od masztu.

 

IMG_3449.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plisssss, noł!!!

 

To nie były osłony przeciwodłamkowe a zwykłe płótno naciągnięte na relingi!!

Lepiej byłoby gdybyś wykorzystał do jej imitacji cienkiej bibułki niż te trawione elementy z zestawu Mirage...

 

Szkoda, że nie spojrzałeś na mój warsztat czy Donalyah00'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Szkoda, że nie spojrzałeś na mój warsztat czy Donalyah00'a

Oczywiście, że widziałem. I bardzo mi się podobały:) No cóż, wolałem trochę bardziej... pancernie:) Te relingi są wręcz papierkowe a u mnie czasem się zdarzają wypadki:)

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.