Skocz do zawartości

Mi-26 UN Zvezda 1/72


sobiemir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym pokazać mój ostatnio ukończony model. Jego budowę zacząłem bez mała rok temu, w międzyczasie miałem dość długą przerwę w modelowaniu spowodowaną sprawami rodzinnymi, jednak na szczęście budowa została ukończona. Model jest wykonany w zasadzie prosto z pudła, z własnej inwencji mogę wymienić złożenie płozy ogonowej (na wszystkich zdjęciach które widziałem płoza jest złożona gdy są otwarte drzwi ładowni - podejrzewam że są ze sobą powiązane i płoza składa się automatycznie wraz z otwarciem drzwi żeby np Urał mógł bezpiecznie wjechać do wnętrza śmigłowca), poza tym nieco zwaloryzowałem wnętrze drzwi ładowni bo były całkiem łyse. Oprócz tego do kompletu dodany Urał z ICM-u jak dobrze pamiętam. Model malowany olejnymi Humbrolami za wyjątkiem wnętrza pryśniętego Model Masterem nr 42. Model ledwie mieści mi się w kadrze Zatem - zapraszam do oglądania i komentowania!

 

 

P1170420.jpg

 

P1170421.jpg

 

P1170422.jpg

 

P1170423.jpg

 

P1170424.jpg

 

P1170425.jpg

 

P1170427.jpg

 

P1170430.jpg

 

P1170435.jpg

 

P1170438.jpg

 

P1170439.jpg

 

P1170441.jpg

 

P1170443.jpg

 

P1170445.jpg

 

P1170448.jpg

 

P1170449.jpg

 

P1170451.jpg

 

P1170454.jpg

 

P1170455.jpg

 

P1170467.jpg

 

P1170469.jpg

 

P1170470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda śmigłowce to nie moja działka, ale model bardzo mi się podoba. Mimo jednolitego malowania jest bardzo efektowny. Gratauluję!

 

Jeśli faktycznie użyłeś białego Humbrola, to nie chciałbym być złym prorokiem, ale za rok-dwa model będzie żółty a nie biały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli faktycznie użyłeś białego Humbrola, to nie chciałbym być złym prorokiem, ale za rok-dwa model będzie żółty a nie biały...

 

A to dlaczego? Mam Concorde'a zrobionego ponad 3 lata temu i jest tak samo biały jak wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ujęciu ogólnym model sprawia świetne wrażenie. Zbliżenia ujawniają pewne mankamenty jak niedokładnie malowane koła, ramy oszklenia czy niektóre detale. I załoga trochę z horroru

Duże brawa za głowicę wirnika - zauważ proszę, że właśnie sposób jej wykonania kontrastuje z tymi słabszymi elementami, ale też mówi, że pewnie przy odrobinie wysiłku wcale nie musiały być słabsze.

Ogólnie też podoba mi się sam model jako surowiec - nawet z pudła może być dobrze odbierany.

Zasadniczo podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli faktycznie użyłeś białego Humbrola, to nie chciałbym być złym prorokiem, ale za rok-dwa model będzie żółty a nie biały...

 

A to dlaczego? Mam Concorde'a zrobionego ponad 3 lata temu i jest tak samo biały jak wtedy.

 

Ja mam w kilku modelach malowane elementy na biało ,własnie humbrolem i od ponad 5-ciu lat nic sie z nimi nie dzieje są białe nic nie żółknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miałem lepszą puszkę białego Humbrola ale ewidentnie nie zmienił barwy co nie zmienia faktu ,że Humbrolem nie maluje już kilka lat i jest mi z tym dobrze / ok 50 puszek zalega w pudełku tak na wszelki wypadek jak by koloru zabrakło /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wiatrak! Troche faktyczne nierowno wykonany: fajna ladownia i wirniki versus kola i ramki przeszklen.

Co do zolcenia humbroli - nie wiem czy problemem nie jest bardzo widoczne zolcenie lakierow bezbarwnych na bialym.

Kiedys postanowilem przeszlifowas taki pozolkly model i okazalo sie ze pod polyskiem kolor byl OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię te ruskie olbrzymy...

Model całościowo wygląda świetnie, ale jak już napisano zbliżenia trochę psują efekt.

Koła powinny być matowe i przykurzone piaskowym kurzem.

A co jest nie tak z bocznymi okrągłymi oknami? Czyżbyś psiknął je lakierem matowym, bo maja jakąś dziwną fakturę i się nie błyszczą...

 

Ale jak pisałem, ogólne wrażenie bardzo pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z bocznymi okrągłymi oknami? Czyżbyś psiknął je lakierem matowym, bo maja jakąś dziwną fakturę i się nie błyszczą...

 

Haha, czekałem kiedy ktoś to wyłapie OK, przyznaję się - boczne okienka są zrobione przy pomocy Clearfixa bo nie udało mi się w zadowalający sposób wkleić zestawowych, ale... tu pojawia się problem - nie wiem dlaczego w Clearfixie po wyschnięciu robią się takie paskudne małe bąbelki które psują efekt, na świeżo zaraz po nałożeniu jest OK, dopiero po wyschnięciu to wylazło. Może ktoś pomoże?

 

A koła postaram się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie model się podoba i plus za ciekawe malowanie. Może przydała by się jakaś mała dioramka w afrykańskim buszu? Jeśli chodzi o biały Humbrol to ma tendencje do zżółknięcia i dodatkowo potrafi się zabarwić na fioletowo od maskolu Humbrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.