Skocz do zawartości

Man TGA XXL-italeri


Wojciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ ten temat był tutaj i został jakimś sposobem przeniesiony do galeri pojazdów cywilnych, na prośbę Elefantesa zamieszczam go tutaj ponownie.

Nie będę umieszczał tutaj jeszcze raz tych samych zdjęć co były w galeri dam odrazu fotki jak model aktualnie wygląda

Fotki:

21dc05479e1d8d96m.jpg

 

fe57fa1c40eb7a38m.jpg

 

ae23ec5b69fcf50fm.jpg

 

5444f82516195277m.jpg

 

4b96aa56eac8d021m.jpg

 

9e55013759132d00m.jpg

 

f3f9b2e229591c27m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koniecznie pomaluj kabinę od wewnątrz, a najlepiej było by gdybyś dorobił na wewnętrznych ściankach imitację tapicerki. Zbiornik paliwa ma trochę nierówności ale jak zamontujesz boczne osłony to pewnie tego nie będzie widać Przydało by się domalować uszczelki w oknach i będzie gites.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za kabiną za dużo czarnego:cała rama i wogóle. Chociaż siodło mogło być na ciemny szary, byłoby ciekawiej. W sumie jak na dalszych etapach go nie sknocisz, będzie to bardzo ładny "Teguś". Tak na marginesie różnica między tymi starymi "tryplami" (f-2000), a TGA jest rażąca!!! Ogólnie super.

 

 

Pozdrawiam,

Lucas HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero mój drugi model więc narazie jeszcze się na nim ucze można powiedzieć, a jak radzilibyście mi zrobić wnętrzne ścianki? Tornado coś o tapicerce wspominał-jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod pytaniem, bardzo przyda mi się to na przyszłość...

Ja się tak trochę przy ty upieram, nie dałoby się tego siodła przemalować? Chybaże jesteś innego zdania, twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie wtrącić swój grosz...

 

Tapicerkę można zrobić z każdego dostępnego materiału. Ważne żeby był dość elastyczny i cienki. Bardzo dobrze się spisują tutaj (uwaga!) skarpetki Jeśli materiał nie ma takiego koloru jaki potrzebujemy, to po prostu malujemy go według naszych upodobań. Materiał oczywiście przyklejamy na plastik tam gdzie trzeba. Ja kleję ośmiorniczką lub butaprenem. Oba są świetne.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS, w realu siodło jest raczej czarne. Moim zdaniem tylko na zdjęciu siodło wygląda bardzo ciemno, a jak kolo mnie lezy model i patrze to wydaje mi sie ze siodło jest OK, i raczej zostawie tak jak jest.

Dzisiaj sprubuje z tą skarpetką

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprubuje z tą skarpetką Very Happy

Zapomniałem dodać, że najlepsza nie jest skarpetka, ale zwykły T-SHIRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym siodłem to wsumie masz racje.

 

A co do tapiserki o czy klej czasem nie przesiąka materiału?

 

O pardon! Zapomniałem dodać, że po nałożeniu kleju odczekujemy trochę, aby zrobił się lepki, ale nie był już mokry.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak radzilibyście mi zrobić wnętrzne ścianki? Tornado coś o tapicerce wspominał-jak to zrobić??

Tapicerkę można zrobić z materiału (tak jak pisał Przemek), ewentualnie dociąć ścianki z płytki polisterynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci ten Manik wychodzi, mi zawsze z europejczyków najbardziej podabał się man tga i scania r500:), a co do płytki to owszem można legalnie dostać choćby na allegro ja ostatni kupiłem sobie taki komplecik : http://www.allegro.pl/item211113799_polistyren_bialy_0_25_0_5_0_75_1_0_1_5mm_5szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny modelik tylko, pomaluj wycieraczki na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też był mój pierwszy model, ja zrobiłem przeżroczysty, kolor tylko obramowania czarne były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie, jak malować przednie światła??

Chyba chodzi ci o wkłady lamp zobacz jak to wygląda na fotce i tak pomaluj (nie zapomnij o uszczelkach wokół lamp).

 

adc94bc7a90fb78bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

brak czasu nie pozwalał mi kontynuować składania modelu, teraz znalazłem chwile czasu i zrobiłem coś takiego:Model pomalowany w środku i przymiarka lusterek:9f81ca9ebd8edc74m.jpg

cf3d96a9c97046a7m.jpg

Zrobiłem laptopa dzięki pomocy kolegi Domuzyna:8b8efac91b25b38em.jpg

A tak wykonałem światła:a83265f2edcd9265m.jpg

 

Proszę o opinie i Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporczyki przyklej do bardzo cienkiej żyłki (najlepiej do długiego włosa) a następnie końce jej przymocuj w kącikach ramy okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli włos albo żyłka ma być rozciągnięta przez całą szybę??

tak, najlepiej tuż nad szybą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.