Skocz do zawartości

Man TGA XXL-italeri


Wojciechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak napisałem są to farbki spirytusowe. Szybko schną i "gluty" się robią jak się maluje pędzlem.

 

Teraz mi oświeciło, najłatwiej jest malować markerami. Ale co do tego to się nie bede wypowiedać bo nigdy nie malowałem nimi. Inni napewno coś doradza co do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, życzę powodzonka w dalszej budowie, czekam na laptopa w kabinie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprej z Firmy Motip-Akrylowy, lub emaliowy ze Śnieżki chromo nikiel, akryl 15-30min i masz suchy element, natomiast emalia 24 godz. ze śnieżki ja zostawiam, jak pomaluję elementy grubiej na 3 dni do wyschnięci na dużym słońcu, wystawiam lub zimą koło kaloryfera zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak pomaluję klosze lamp błyszczącymi humbrolami to będzie to w miarę przyzwoicie wyglądało? Bo już takie zamówiłem...

Pozdrawiam.

Nie.

Zaopatrz się w farby przezroczyste (Humbrol też je robi) i/lub markery np. do płyt CD. Da to dużo lepszy efekt.

PozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zabrałem sie za naklejanie kalkomani, czego najbardziej nie trawie robić. Już po pierwszym naklejonym elemencie mnie trzęsie z nerwów i mam pytanie do was-co sądzicie jak kalkomania tak naklejona, bo mi sie wydaje że jest troche krzywo:

 

347897a1d7da700d.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szczacunkiem dla Ciebie ale "troche krzywo" to jest za mało powiedziane. Kalki sie rozjechały w dwie różne strony. Ale to ćwiczenie czyni mistrza więc z każdą kolejną nałożoną kalką będzie lepiej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - jest fatalnie krzywo ale nic straconego. Kalki można z powodzeniem zdjąć i położyć na nowo. Delikatnie namocz miejsce kalki i zostaw na chwile - po takiej operacji będzie można podważyć któryś z rogów. Potem zdejmij kalke bardzo delikatnie mocząc troszeczke miejsce odrywania. Jeśli już uda Ci się ta operacja musisz ją przykleić na jakiś papier pokryty klejem (najlepiej gumą arabską) bądź też na wolne miejsce na orginalnym arkusiku kalkomanii. Troszku to niebezpieczne zadanie ale w chwili obecnej chyba konieczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kabina i kalki zostały już polakierowane, wtedy będzie trudniej je zdjąć.

Kalkomanie można kłaść bezpośrednio na gumę arabską, kiedyś tak robiłem. Nie wiem, jak to się sprawdza z innymi klejami (rozpuszczalnymi w wodzie), ale guma arabska, jako podkład do kładzenia kalkomani, sprawdzał się kiedyś całkiem dobrze.

 

Może jednak oryginalny pojazd miał tak krzywo położone napisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.