Skocz do zawartości

Renaut UE 1:35


księżak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i nie mam doświadczenia w sklejaniu modeli. Chciałbym wam zaprezentować model ,który dostałem na gwiazdkę. Model nie jest jeszcze pokryty matowym lakierem ,więc może się trochę świecić . Jest to model wozu zwiadowczego renault UE w skali 1:35 firmy Mirage Hobby . Nie umiem jeszcze brudzić modeli ,więc bałem się za to zabierać. W moim mieście nie ma sklepu modelarskiego ,więc zawsze mam problemy z zaopatrzeniem .

Zdj%C4%99cie0041.jpg

Zdj%C4%99cie0042.jpg

I pudełko:

Zdj%C4%99cie0044.jpg

Zdj%C4%99cie0045.jpg

Zdjęcia zrobione telefonem ,więc mogą być złej jakości. W modelu brakuje jednego z przednich haków ,który zapodział sie przy sklejaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zrobiłem lepsze zdjęcia . Wiem ,że model nie jest idealny ,ale i tak zrobiłem duże postępy w porównaniu z modelami z tamtego roku ,więc proszę nie oceniać mnie zbyt surowo .

Zaznaczyłem miejsce ,gdzie brakuje jednego haka ,który się gdzieś zapodział podczas sklejania .

DSC05717.JPG

I pozostałe zdjęcia:

DSC05688.JPG

DSC05690.JPG

DSC05714.JPG

DSC05719.JPG

Mam zadzieję ,że te zdjęcia wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać, bo sam nie maluję pędzlem. Ale pewno koledzy wyspecjalizowani w tej technice dużo mogą ci pomóc. Ja zasugeruję jedno - załóż warsztat do następnego modelu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje wypowiedź jednego kolegi z forum na temat malowania pędzelkami, może się przyda.

 

1. Zawsze dobrze mieszaj farbę, żeby pigment się dobrze połączył z wypełniaczem(żeby nie było glutów na dole zbiorniczka), dobrze mieszając farbę masz pewność, że farba matowa jest matowa, a błyszcząca dobrze kryje(wyjątkiem mogą być błędy producenta, ale Ja nie o tym).

2. Zawsze rozcieńczaj farbę,dedykowanym do niej rozcieńczalnikiem(emalie: terpentyną balsamiczną czy benzyną ekstrakcyjną itp., akrylowe: wodą destylowaną, kranówką, wódką[wg. mnie najlepsze rozwiązanie]), robi się to na oko, ale chodzi o to by miała mniej więcej konsystencję mleka (takiego 1,5%).

3. Lepiej jest położyć 3-4 cienkie warstwy rozcieńczonej farby, niż 1-2, z prostej przyczyny, kładąc kilka cienkich warstw, nie zalejesz szczegółów farbą, i nie będą one znikały w dziwny sposób...

4. Do malowania używaj miękkich pędzli (dla Mnie naj lepsze są firmy Mag Pol) do płaskich powierzchni nie zastąpione, są płaskie, dlaczego miękkie? Bo nie "szarpią" i nie "ciągną" farby, nie pozostawiając smug.

5. Jak malujesz to staraj się pędzel ciągnąć w jednej płaszczyźnie(najlepiej z góry na dół), i nie zrażaj się jak za pierwszym razem nie pokryłeś, pokryjesz przy drugiej, czy trzeciej warstwie(a może i nawet czwartej).

6. Staraj ciągnąć pędzel, smuga przy smudze, ale również staraj się nie wjeżdżać na smugi.

7. Jak położysz warstwę, to odczekaj dobrze, zanim położysz kolejne, nigdy nie kładź następnych warstw, gdy poprzednia nie wyschła dobrze, zapobiegniesz, rażąco widocznych smug od pędzla.

8. Staraj się nie robić zacieków, nawet jak wystąpią, to poczekaj aż wyschną, i przetrzyj je na mokro, papierem ściernym 2000 wodnym.

9. Jeśli uważasz, że jest zbyt widoczna granica między jednym kolorem a drugim(taki charakterystyczny "schodek")a tego nie chcesz, to można tą granicę przetrzeć w/w papierem ściernym, również na mokro.

10. Nigdy się nie śpiesz się przy malowaniu, nie udaje się, to zmyj, ćwicząc, nabiera się doświadczenia, które później owocuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co się rzuca w oczy to dość gruba warstwa farby. Zasada przy malowaniu pędzlami jest jedna, kilka cienkich warstw rozcieńczoną farbką zamiast jednej porządnej prosto z opakowania. Wiem, bo sam przez jakiś czas malowałem w całości pędzlami. Na forum mamy dekalog malowania pędzlem (KLIK), warto poczytać.

A tak jeszcze z ciekawości, jakimi farbami malowałeś?

Sam model ogólnie poskładany nawet dobrze, jedynie gąski wyszły słabo.

 

Najważniejsza sprawa to cierpliwość. Pierwszy model nigdy nie jest idealny i potrzeba czasu i praktyki, żeby prace zaczęły wychodzić dokładnie w taki sposób, w jaki przewidział autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tych farbek to trochę było. Malowałem farbą Humbrola ,Model Master i jakimiś farbami akrylowymi z plastycznego. Głównie musiałem mieszać bo nie miałem takich kolorów jakie chciałem. Przy następnym modelu postaram się założyć warsztat żeby na bieżąco móc poprawić swoje pomyłki. Dzięki za informacje o malowaniu pędzlem na pewno je wykorzysta przy następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego użytkownika!

Mam 15 lat ... zaczynałem jak miałem 7 i wtedy modele wyglądały inaczej niż ten więc duży plus

Natomias mam kilka uwag... Koledzy już wspominali o farbie . Na początek dobrze byś zapoznał się jakie są różne farby ,jak nie poradzisz sobie by opanowac humbrolka to maluj pactrami Do elementów takich jak te koła gdzie trzeba malować okręgi na czarno używaj jak najmniejszego pendzelka albo wykałaczki Nie ma sensu kupować lakier i malować nim ten model ,gdyż malowanie jest jakie jest , ale lakieru możesz urzyć w następnym modelu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.