Skocz do zawartości

Horch Kfz 15


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Uwielbiam twoje luzackie podejście. A najlepsze jest to, że jeszcze w twoich galeriach nie było ostrej kłótni że to powinno być tak a to

tak. I tak trzymać.

 

 

Bo generalnie to ja mam wszystko w .....

 

pozdrawiam>>>>Mariusz<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelik dostał dosłownie kilka obić, głównie na felgach. Nie chcę go demolować. Potem pomalowałem wszystko co dało się pomalować i położyłem na całość modelarski "cud-płyn" Sidolux. Następnie poszły kalki, które to układałem za pomocą tego zestawu:

 

hor35.jpg

 

Model przygotowany do "łosza" i ataku chińskich olei. Teraz wygląda to tak:

 

hor36.jpg

 

hor37.jpg

 

hor38.jpg

 

hor39.jpg

 

Kółka są nie przyklejone. Wsadzone na sucho, tylko do fotografii.

 

I tyle.....

 

Ps. "News" ze sklepu modelarskiego: będą problemy z gąsienicami Friula. Jest jakieś zamieszanie z węgierskim producentem i polski dystrybutor (Aber) już się wycofał, zrezygnował, czy coś w tym rodzaju.

Są to wieści zasłyszane, od właściciela sklepu, przez nikogo nie potwierdzone, więc lepiej samemu sprawdzić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj tylko wash. Teraz wygląda to tak:

 

hor40.jpg

 

hor41.jpg

 

hor42.jpg

 

hor43.jpg

 

hor44.jpg

 

Jutro popatrzę na to innym okiem i na pewno będą poprawki....

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, malowanie mi bardzo przypadło do gustu, jeden z lepszych horchów jakie widziałem.

 

Pozwoliłem sobie poprawić jedną fotke

 

hor42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam!

 

Wpis dedykuję w całości Krzysiowi z Garden City

 

Ciąg dalszy malowania.

Dzisiaj podmalowałem wszystko chińskimi olejami (atak chińskich olei). Używam do tego czerni kostnej, umbry palonej i sieny palonej. Robię z tych kolorów coś w rodzaju atramentów. Jako medium używam lekkiego rozpuszczalnika (benzyna ekstrakcyjna). Mieszam tego dosłownie kilka kropel i tym zaprawiam model.. Czarnym podkreślam wszystkie linie podziału, klamki, zawiasy, nity, łączenia itp. Jak przesadzę, wycieram i maluję jeszcze raz. Umbrą i sieną maluję zacieki, przebarwienia, wypełniam zagłębia. Czekam aż rozpuszczalnik odparuje i lekko zacieram patyczkami higienicznymi i płaskimi miękkimi pędzelkami. Po odczekaniu jednej doby, mieszam czarny z żółtym i ociupinką czerwieni ( taki lekko złamany khaki ), tym razem bardziej gęsty i tym zacieram model ciągnąc od dołu do góry.

Na tym etapie model jest strasznie wrażliwy na dotyk, dlatego teraz muszę zostawić go na dwie, trzy doby, zanim wezmę się do dalszej roboty.

Kolory i konsystencję olei dobieram na tzw "pałę" i nie mam żadnych receptur, co i ile czego itp. Jestem zwolennikiem teorii chaosu i to determinuje moje działanie.

Model podmalowałem, zatarłem , popracowałem nad tapicerką i teraz wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Na pierwszy rzut oka, prawie nie ma różnicy, ale jednak chyba coś się zmieniło...

 

hor45.jpg

 

hor46.jpg

 

hor48.jpg

 

A tak wygląda (prawie) w świetle dziennym...

 

hor49.jpg

 

hor50.jpg

 

Witam, malowanie mi bardzo przypadło do gustu, jeden z lepszych horchów jakie widziałem.

 

Miło mi to słyszeć! Staram się....

 

Musze przyznać ze robi dobre wrażenie

 

Oj robi! Sam zestaw jest świetny! Zlepiony bez grama szpachli.

 

Już jest ładny, a co dopiero potem.

 

Trochę go jeszcze skatuję, ale bez przesady...

 

Piękny wash podziwiam

Czy sido dajesz na cały model ? tzn. opony, elemęty naturalnie matowe ewentualnie gąski? Pozdro

 

Zawsze daję na cały model. Pokrywam nim wszystko...

 

Ps. Dumo, czym obrobiłeś tak ładnie tę fotkę?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Model praktycznie skończony. Podoklejałem duperelki, pobrudziłem suchymi pastelami (nie za mocno...). Całość popsiukałem matem Lifecolor. Plandekę i fotele dodatkowo przemalowałem olejnym matem Model Mastera. Wkleiłem szyby. Początkowo chciałem zrobić sam okna z folii PET, ale te z zestawu są w miarę cienkie i nieźle się komponują z całością.

Sobota, niedziela, model wyląduje w galerii.

Teraz wygląda tak:

 

hor51.jpg

 

Kilka przemyśleń...

Polecam ten zestaw wszystkim. Przy odrobine skupienia i uwagi, model lepi się sam, bez szpachli i przekleństw. Inwestując w blaszki, można z tego modelu wycisnąć jeszcze więcej.

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.