Skocz do zawartości

MAN PHOENIX


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyłem z tym modelem. Będzie bez specjalnych fajerwerków. Mam już obrane malowanie. Nie będzie okablowania bo nie mam dokumentacji więc nie będę tworzył nowych Dziadów. To auto wysoce wyczynowe i wszystko może w nim być inaczej.

Kilka zdjęć z tego co już zrobiłem

v2012053000390054905375.jpg

 

To malowanie wybrałem

v2012053021213326591552.jpg

v2012053000390293374449.jpg

v2012053000391937944060.jpg

v2012053000393276319617.jpg

v2012053000394756143651.jpg

v2012053000461686882378.jpg

v2012053000462629318007.jpg

v2012053000463863561341.jpg

 

Kolorystyka to:

Karoseria Duplo 8-0340 (granat)

Rama w kolorze karoserii lub czarna błyszcząca

Tylna belka biały połysk

Tylne błotniki biały połysk

Przedni zderzak zamiast chromu biały połysk z usztywnianiem wewnętrznym żółty połysk

Felgi przód czarny połysk + czerwone błyszczące nakładki

Felgi tył czerwony połysk

Klatka bezpieczeństwa w kabinie żółty połysk

Fotele RECARO czarny mat z czerwoną obwódką

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na co przyklejasz te części do malowania?

to są wykałaczki? na kropelkę, dobrze pamiętam?

bez żadnej plasteliny, nic?

ciekawy warsztat się szykuje.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego warsztatu nie odpuszczę. Ładnie cacko sklejasz, Chyba unikat juz?? Czy się mylę?!

Raczej unikat. To model prawdopodobnie zawodnika nie związanego ze stajnią fabryczną. Zapewne prywatny pojazd kierowcy z licencją

 

maciol -- części do malowania przyklejam do patyczków z ramki po wyprasce, zawsze odcinam sobie proste części m.in. w takich celach. Kleję na CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tylne zawieszenie nie jest w oryinalnym wyścigowym phoenixie na poduchach, warto się zainteresować jak takie zawieszenie powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tylne zawieszenie nie jest w oryinalnym wyścigowym phoenixie na poduchach, warto się zainteresować jak takie zawieszenie powinno wyglądać.

A widziałeś gdzieś aby ekipy fabryczne pojazdów wyścigowych wszelkiej maści zezwalali na fotografowanie tych pojazdów ? To ściśle tajne dane rozwiązań konstrukcyjnych. Do -pit stopów i boxów nie ma dostępu. Ja nie znalazłem takich zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark 666, widzialem kiedys takie zawieszenie, i takowe w ciezarowkach rajdowych nie posiada miechow powietrznych, ani resorow piorowych, tylko sprezyny zamontowane pod katem podobnie jak w samochodach rajdowych, dobre amortyzatory i szereg stabilizatorow.

Cale wiec zawieszenie w Manie z Revela jest kompletnie niewlasciwe. Mam w jakims katalogu przekroj przez taka ciezarowke (Sisu SR), sprobuje Ci to zeskanowac i zamiescic na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kropelka się nada?

Klej CA bedzie w modelarskim?

Ramka tu użyta to ten sam plastik co części. Każdy klei którym kleisz model będzie dobry.

Ciekawy model, tutaj tomeka6 rozwiał moje wątpliwości co do merytoryki tego cuda. Revell jak zwykle. Mam nadzieję, że powalczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark 666, widzialem kiedys takie zawieszenie, i takowe w ciezarowkach rajdowych nie posiada miechow powietrznych, ani resorow piorowych, tylko sprezyny zamontowane pod katem podobnie jak w samochodach rajdowych, dobre amortyzatory i szereg stabilizatorow.

Cale wiec zawieszenie w Manie z Revela jest kompletnie niewlasciwe. Mam w jakims katalogu przekroj przez taka ciezarowke (Sisu SR), sprobuje Ci to zeskanowac i zamiescic na forum.

 

Dzięki , ale rama już prawie gotowa więc nie będę jej demolował. To ma być model "lajtowy" bez fajerwerków . Ale zrób ten scan może kiedyś wznowią ten model to się przyda

 

v2012060102490715880992.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, nie dalo rady zeskanowac wiec zrobilem zdjecie, ktore moze troche pomoc. Pamietam, ze jakies 15 lat temu takie fotki byly powszechnie dostepne w Polskim Trakerze, kiedy byla moda na wyscigi ciezarowek.

 

DSC_1044.jpg

 

DSC_1042.jpg

 

DSC_1043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Jednak sprawdza się to co napisałem. Teamy fabryczne nie są chętne cokolwiek ujawniać w swoich maszynach. Tu niby widać a tak naprawdę nie widać nic konkretnego - dla laika . Jak nawali bolid F-1 to natychmiast chowają go w boxie i po rybach. Nawet nie podają co nawaliło.Dzięki za chęć pomocy.

 

A teraz mała aktualizacja. Chłodnice po zrobieniu i na ramie. Trochę kabli wpadło bo było strasznie goło, a i tak nie wiem co do czego idzie, tak więc to tylko imitacja. Przymiarka z błotnikami i tylną belką - ta ma już kalki. Przepraszam za jakość zdjęć

 

v2012060123124420809334.jpg

v2012060123125596071289.jpg

v2012060123130565249715.jpg

v2012060123131545493394.jpg

v2012060123132594600660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przegapiłem temat. Bardzo ciekawa sprawa z tym ścigaczem wagi ciężkiej. Jak na szybki projekt idzie świetnie - fajny zabieg z urozmaiceniem podwozia kablami, mimo, że nie masz rysunków. Czekam na szoferkę:D

 

P.S.

 

Takie pytanko - czy napisy na oponach uwydatniasz własnoręcznie (jakiś mega cienki pędzelek) czy to może jest np. suchy pędzel albo kalki?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przegapiłem temat. Bardzo ciekawa sprawa z tym ścigaczem wagi ciężkiej. Jak na szybki projekt idzie świetnie - fajny zabieg z urozmaiceniem podwozia kablami, mimo, że nie masz rysunków. Czekam na szoferkę:D

 

P.S.

 

Takie pytanko - czy napisy na oponach uwydatniasz własnoręcznie (jakiś mega cienki pędzelek) czy to może jest np. suchy pędzel albo kalki?

 

pzdr.

 

Martini zostały mi jakieś stare kalki Tamiyowskie po osobówkach

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przegapiłem temat. Bardzo ciekawa sprawa z tym ścigaczem wagi ciężkiej. Jak na szybki projekt idzie świetnie - fajny zabieg z urozmaiceniem podwozia kablami, mimo, że nie masz rysunków. Czekam na szoferkę:D

 

P.S.

 

Takie pytanko - czy napisy na oponach uwydatniasz własnoręcznie (jakiś mega cienki pędzelek) czy to może jest np. suchy pędzel albo kalki?

 

pzdr.

 

Martini zostały mi jakieś stare kalki Tamiyowskie po osobówkach

Dzięki

 

Aha - jak myślicie urwać mu ten zderzak czy nie ?

v2012053021213326591552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że zastosowanie chociaż najprostrzego zawieszenia na piurach b y lepiej wyglądało.

Bo te poduchy w formule dosyć kuriozalnie wyglądają ;|

 

4879358751_75044d3ed5_o.jpg

 

2713757090_076dfba31c_o.jpg

 

4879947482_56ba95f4fe_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota, a przymiarka wygląda dobrze wszystko będzie pasować jak puzzle. I tu coś warto uwagę zwrócić , że warto robić przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.