Skocz do zawartości

MiG 21 n/b 9107 "ZŁOTY" Fujimi/QB/Pavla/Ardpol/1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

:haha: Robert ty papierośniku, żeby ci się zaraz koncern tytoniowy do d...y nie dobrał za te fotki

 

jestem na tym samym etapie tego samego zestawu tylko z miecznikiem

 

Mam to w dupie ,zapłaciłem za tę paczke 10.70 plnów i to jest moja paczka fajek a może napisać do british american tobacco czy na forum mogę używać ich wyrobu?

 

Marcin jak spasowanie garbu? ja troszke musiałem CA podszpachlować ale bardzo minimalnie,batomiast będzię wbrew założeniom otwarta owiewka bo ni cholery nie pasuje do garbu a za bardzo pilnikiem nie chcę tam ingerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Roberto Mistrzu Ołówka nie zauważyłeś jednego mankamentu zestawu żywicznego QB?? Sądziłem, że problem jest przy 1:48 ale ten mankament widzę także u Ciebie. On jest za krótki o parę mm W moim przypadku był bodajże o 8 mm za krótki

 

th_IMG_2390.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert na razie tak to u mnie wygląda. Kadłub punktowo sklejony tylko w celu dopasowania kalek do tego cygara. Miesznik wydrukowany na zwykłym papierze i ułożony na wodę (kolory pozostały w kuwecie ) Wbrew pozorom dopasowanie tak skomplikowanej kalki nie należy do najłatwiejszych. Ale cierpliwość popłaca

dscn1817f.jpg

 

Celem wyjaśnienia: kalka powstaje w jednym egzemplarzu, nie chciałbym żeby autor bodajże P. Gładkij posłał mnie na długie lata do diabła

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto Mistrzu Ołówka nie zauważyłeś jednego mankamentu zestawu żywicznego QB?? Sądziłem, że problem jest przy 1:48 ale ten mankament widzę także u Ciebie. On jest za krótki o parę mm W moim przypadku był bodajże o 8 mm za krótki

 

 

 

Dzieki

 

co do długości to jest naprawdę OK może 1mm brakuje ale to żaden mankament.

 

Marcin fajny Miecznik sie szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem wyjaśnienia: kalka powstaje w jednym egzemplarzu, nie chciałbym żeby autor bodajże P. Gładkij posłał mnie na długie lata do diabła

 

Nie wiem czy wiecie, ale jeszcze do niedawna właściciel tego samolotu czyli Wojtek Krupa ( Lider Żelaznych - który go odkupił od jednostki po zakończeniu służby) nie wiedział że ktoś wydał model z jego "malowaniem", dowiedział się dopiero ode mnie...:-)

... tak wiec Koreańczycy z Academy nijak nie przejmowali się żadnymi prawami autorskimi bo nie rozmawiali ani z nim ani z autorem malowidła jak się końcowo okazało.

 

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

jeszcze nie kupiłem bo zastanawiałem się nad alcladem ale chyba dla jednego modelu nie będę jej brał,widziałem w sklepie motoryzacyjnym w takich małych buteleczkach lakier zaprawkowy i właśnie złoty daewoo za 8 zeta i to chyba wzme tylko nie wiem czym to rozcieńczyć może levelling thiner da radę i przy okazji zobaczę jaką ma fakturę czy nie za grubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie kupiłem bo zastanawiałem się nad alcladem ale chyba dla jednego modelu nie będę jej brał,widziałem w sklepie motoryzacyjnym w takich małych buteleczkach lakier zaprawkowy i właśnie złoty daewoo za 8 zeta i to chyba wzme tylko nie wiem czym to rozcieńczyć może levelling thiner da radę i przy okazji zobaczę jaką ma fakturę czy nie za grubą

 

 

Ja bym na Twoim miejscu skontaktował się z jakimś macherem od samochodów - polecam kontakt z użytkownikiem MartiniOCP i/lub jego tutorial (do zrobienia którego zawsze go namawiałem) który jest tutaj myślę że lakier samochodowy może kryć jeszcze kilka innych niespodzianek - jak np efekt skórki pomarańczowej - który na samolocie wygladał by raczej komicznie a robory do jego usunicia jest masa - ja zaczałem używać Alcladów i jestem zadowolony nie wiem czy nie jest to optymalne rozwiązanie dla MIGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zamiaru namawiać Roberta na siłe na Alclad - sam jestem niesamowicie ciekawy tego eksperymentu z zaprawką do Matiza; Odpowiadając na pytanie Leszka to jest kilka kolorów złotych i złotopodobnych z Alclada np Alclad 108 Pale Gold, poza tym jest jeszcze Copper ale niestety to wszystko teoria ja w swoim warsztacie mam tylko odmiany aluminium i stali - także Robercie czekam na wyniki Twoich zmagań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nie mam w swojej wsi sklepu modelarskiego ,zobaczymy jak wyjdzie próba,nie mówię że pomaluję tym zaprawkowym na siłę jak będzie lipa to pomyślę o czymś innym ,co do tego daewoo nie pamietam ale ktoś kiedyś na forum wspominał ,żę oryginał był pomalowany właśnie tym lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizer Gunze kosztuje 15zł. To chyba nie dużo...

Który będzie pasował? Nr? Kupię i zobaczymy.

Pozdr

 

Jest tylko jeden

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=MC-217&lang=pl

 

Zrobiłem dzisiaj próbę z tym zaprawkowym złotym do daewoo.

Podkład szary motip z puszki ,złoty rozcieńczony leveling thinerem gunze /bardzo ładnie się rozcieńcza/malowanie Piwatą z dyszą 0.3 w/g mnie efekt bradzo dobry ,powierzchnia gładka i błyszcząca jeszcze zrobie próby z łoszem czy sie nie bęzie kolor zmywał ale nie powinien bo to akrylowa farba

 

dsc08731t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.