Skocz do zawartości

Revell 1/72 S-100 Schnellboote


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa wiedziałem już zamówiłem pewnie znowu będę czekał 2 tygodnie,

Balrog w podanym przez ciebie poście a może gdzieś indziej doradzasz aby obniżyć wysokość stopnia / czy czegos tam na ktorej stoi kolumna komputera do napraowadzania torped

czy ty może dysponujesz wymiarami mostka ? dzieki

 

Czesio dzięki trafiłem już tam to faktycznie chyba jedyna w necie strona, łatwo znajdowlna, na której jest trochę planów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teoretyzowanie nie idzie zawsze z praktyką . Jak z praktykowaniem (czytaj z lepieniem ?) Takim modelarstwem praktycznym , nie teoretycznym i tasowaniem się nad czymś , czego i tak nie masz w pudełku , coś się dzieje ? Jakiś skreczyk , coś dorobisz własnymi łapami, wedle tych zdjęć, co ich dużo jest już w tymże wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dlatego do praktyki przygotowuje sie starannie

 

a na poważnie to zabrałem się na razie za mostek, wycięcie oględziny i określenie co należy wyciąć zeszlifować, sprawdzanie jak to pasuje. A wiec prace powoli startuja wraz z wycinaniem kolejnych elementów. Choć zaznaczam iż nie należy się spodziewać oszałamiających sukcesów w krótkim czasie ja raczej jestem długodystansowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale choć z jednym zdjęciem możesz nas zaszczycić

 

Co do mostka to fakt stopień jest za wysoko

Lepszego podpowiadającego nie znajdziesz. Masz przekichane Ale warto słuchać. BALROG zapomniał napisać,że wybrałeś zła skale

Nie zapomniałem, tylko nie chce jak papuga trzaskać dziobem

Ja osobiście bym się nie podjął tego modelu w skali 1:72 bo jest spaprany na wielu frontach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia zdjęcia dobrze dam dziś jakieś z planem zmian na mostku, jutro wyjeżdżam i przez tydzień będę bez dostępu do warsztatu

 

Co do mostka to fakt stopień jest za wysoko
to wiem ale o ile i czy może znasz realną wartość wysokości ?

 

absolutnie sie zgadzam ze revell jest trochę zwalony, choć po wstępnym zapoznaniu się z nr 35 stwierdzam ze w wielu miejscach była pewna dowolność w osprzęcie i różne dane można spotkać nie mówiąc o materiale zdjęciowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopatrzyłem się "tańszej" wersji griffona http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=GRM-N72002 , względem tej najbardziej wypasionej nie ma tu toczonych torped i ażurowej kratownicy z desek na pokładzie.

Jak będę atakować ten temat to taki zestawik nabędę a dechy w pokładzie sam wytnę, jak skończę nieśmiertelnego u-boota, gdzie model od wiercenia i szlifowania stracił połowę swojej wagi, to będę chyba już wystarczająco zahartowany do takich projektów

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładny zestaw nie powiem gdybym trafił wcześniej to może..., ale to i tak 100 więcej niż eduard choć lufy dokupię pewnie oddzielnie . Natomiast ciekawe iż wyczytałem ze: 4 lufowe działko ze względu na wagę nie było standardowe, i ta wersja była stosowana na morzu śródziemnym - standard układ:

to bofors 40 mm (jakoby czasem byle polskie) bądź flak 38 mm na rufie, sprzężone podwójne 20 mm na śródokręciu i 20 mm pojedyncze na dziobie (podobno można je było schować pod pokład ?

 

a oto i pierwsze zdjęcia, czyli "zestaw mostek"

mostekDSC02471.jpg

z kolumny komputera namiarowego dla torped użyje chyba tylko lornetki reszta będzie od podstaw

 

zbliżenie na konsole - na czerwono - do wycięcia, na zielono do przebudowy

mostekDSC02472.jpg

 

ściany boczne zewnętrzne to jeszcze jakiś delatal mają ale od wewnątrz no cóż

mostekDSC02473.jpg

mostekDSC02474.jpg

 

z pomocą idzie Eduard

blachy na razie nie wyjmuje tyle tam delikatności ze zaraz by mi sie cos uszkodziło

mostekDSC02477.jpg

 

element który robi ten statek tak niepowtarzalnym czyli pancerna Kaletta (chyba tak sie pisze)

mostekDSC02476.jpg

 

no to na tyle, wstrzymuje relacje na 10 dni choć będę tu zaglądał z pomocą mego BB:)

pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standart to flak M42 37mm

Boforsa 40mm stosowano na typie S-38 i S-38B

co do Flakvierlinga to załogi często same go montowały

I była to wersja lądowa lżejsza od morskiej

Przedniego flaka owszem można było schować pod pokładem, wtedy na wierzch nakładano ta pokrywę co leży między flakiem a mostkiem.

W S-100 nie trzeba było ściągać armaty z łoża jak ze wcześniejszych typów gdyż pokrywa posiadała tubę w którą wchodziła lufa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jadac wlasnie obejrzec torpedownie ;) gabek nie zdejmujen ale antenki wymienie raczej na pewno.

Natomiast male pytanie czy przy naszych torpedowniach (wiem ze sluzyly do testowania) mogly w jakims celu cumowac s-100? Niby nie ale moze jednak. Wyobraznia podsowa makietke ale to jednak musi byc makietka realna ?;) pisze z tel dlatego bez polskich znakow przepraszam pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda to filozoficzny problem ;) wiele widzialem nigdy nie robilem i choc czytam ze z valejo to żaden problem - niewierze

Mozna powiedziec ze dla mnie w tym projekcie wszystko jest nowe, rodzaj modelu, woda, sceneria, literatura, malowanie

Patrzac na twojego doszedl mi jeszcze aspekt zniszczen eksploatacyjnych - twoj mocno podniszczony przez rdze ;) no nic, po kolei na razie mysle na sucho gotujac paluszki do walki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz zobaczyć moje wypociny co do dioramy z Schnnelem, jak na razie projekt jeszcze nie skończony, brakuje wody ale do wakacji powinna być zrobiona

 

Ale z rdzewieniem na schnellu to przesadziłeś

Wiesz że kadłuby były drewniane ??

jedyny metalowy element to pasy wewnątrz kadłuba spinające wręgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poklad to drzewo przykryte plutnem z farba na bazie gumy a w takim razie burty? - wyczytalem ze byly drewniane ale fakture uzyskiwano poprzez malowanie? Czy tez cos nakladali ? - u Czesia czesc to zacieki, ale i tak kwestia eksploatacyjnych zurzyc jest ciekawym tematem szczegolnie u slynacyzh z porzadku niemcow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schnellboot jako jednostka wypadająca tylko na okresowe akcje ( wykryty konwój / misje specjalne / czasem patrole ) większość czasu spędzały w porcie!!

Gdzie załogi je czyściły i pucowały

ponadto ze względu na drewniany kadłub były często wyciągane z wody, szpachlowane i malowane

Kadłub drewniany charakteryzuje się tym że nie można go przemoczyć ani wysuszyć bo w obu przypadkach jest to szkodliwe dla drewna

 

 

laskonogi kadłuby miały drewniane wręgi i poszycie drewniane

były szlifowane i szpachlowane a w następnej kolejności malowane

Dlatego śmieszy mnie jak widzę zardzewiałego szchnellboota lub raumboota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kadlub rozumiem czyli jeśli w ogole mowimy o sladach eksploatacji to jakies ciemniejsze smogi przy odplywach czy knagach,

 

Pare pytan i przemyslen

1 Balrog - poczworne dzialko na rofie w Okretach wojennych nr 35 na s.47 pisza iz byl to ewenement a przynajmniej nie etat - z jakiego zrodla masz swoje info dzięki, pelne zaufanie pytanie podyktowane zboczeniem zawodowym - dzięki, soorrry;)

2 czy ktos wie o jakichs wspomnieniach zaloganta ebootow ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare pytan i przemyslen

1 Balrog - poczworne dzialko na rofie w Okretach wojennych nr 35 na s.47 pisza iz byl to ewenement a przynajmniej nie etat - z jakiego zrodla masz swoje info dzięki, pelne zaufanie pytanie podyktowane zboczeniem zawodowym - dzięki, soorrry;)

 

bo te armaty ciężko było zdobyć

przemysł wojenny wpierw zaopatrywał pancerniki i inne jednostki

A jak ktoś na.....ał to miał jak to w wojsku bywa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.