Skocz do zawartości

Dyskusja na temat malowania i brudzenia modeli


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

Goszczę tu bardzo sporadycznie więc mam pytanko odnośnie późniejszego etapu budowy:czy poprawiłeś techniki malarskie bo szkoda byłoby spaprać model w który inwestuje się tak dużo czasu.Dodam że burty na S-38 wyglądają fatalnie i ogólnie model wygląda bardzo plastikowo

 

LOL czy my widzieliśmy naprawde ten sam S-38? Rozumiem ze Balrog miał zacieki rdzy dodać?

 

 

Wydzielone z tematu Artilleriefährprahm Typ D-3 ( FULL RC ) 1:35 - Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goszczę tu bardzo sporadycznie więc mam pytanko odnośnie późniejszego etapu budowy:czy poprawiłeś techniki malarskie bo szkoda byłoby spaprać model w który inwestuje się tak dużo czasu.Dodam że burty na S-38 wyglądają fatalnie i ogólnie model wygląda bardzo plastikowo

 

LOL czy my widzieliśmy naprawde ten sam S-38? Rozumiem ze Balrog miał zacieki rdzy dodać?

Albo ktoś tu jest wazeliniażem,albo nie widział kamo na burtach które w szczególności na brzegach "plam" według mnie wygląda fatalnie.Takie 3d z lat 90-tych.Czegoś tu nie rozumiem.Jak "młody"modelarz pokazuje swój model to tylko czytam że przydałby się wasch,trochę rdzy ,itp itd.Ale jak jakiś model dostanie nagrodę na wystawie no to...a i wasch nie jest potrzebny i rdza też.Moim zdaniem malowanie S-38 stoi niskim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack

Przejście camo w S-38 nie jest najlepsze i je poprawiam ( w tej kwestii się z tobą zgadzam )

Co do zacieków, washów i innych wynalazków to ich nie stosuję i w modelach okrętów nie będę stosował.

Po pierwsze to moje modele i tak mi się podobają, a po drugie modele są robione pod navigę

A temat brudzenia był nieraz poruszany, tylko wszyscy znają moje zdanie i je szanują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś tu jest wazeliniażem,albo nie widział kamo na burtach które w szczególności na brzegach "plam" według mnie wygląda fatalnie.Takie 3d z lat 90-tych.Czegoś tu nie rozumiem.Jak "młody"modelarz pokazuje swój model to tylko czytam że przydałby się wasch,trochę rdzy ,itp itd.Ale jak jakiś model dostanie nagrodę na wystawie no to...a i wasch nie jest potrzebny i rdza też.Moim zdaniem malowanie S-38 stoi niskim poziomie

 

Wazeliniarzem bym się nie nazwał, nie lubię jedynie nadętych wetaranów z protekcjonalnymi uwagami. Nie ma co ciągnąć offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem spokojny

Pokazuje modele publicznie i zadowolony jestem jak się ludziom podobają, ale oczywiście też liczę na krytykę

Jestem można powiedzieć początkującym modelarzem(raptem zrobiłem 3 modele), wiec nawet liczę na wsparcie, rady i sugestie bardziej doświadczonych modelarzy.

jack moim zdaniem lekko przesadził z tonem wypowiedzi.

Miał uwagi zresztą słuszne ale nie musiał aż tak reagować na innego forumowicza któremu model sie podobał

Jak to się mówi "Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack moim zdaniem lekko przesadził z tonem wypowiedzi.

Miał uwagi zresztą słuszne ale nie musiał aż tak reagować na innego forumowicza któremu model sie podobał

Jak to się mówi "Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki"

 

Widzisz, sam ostatnio zachowałeś się identycznie, krytykując inny punkt widzenia niż Twój...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu dyskutować jeden woli brunetki a ktoś inny Blondynki.Oczywiście realistycznie pobrudzić i waszować trzeba umieć Źle pobrudzony okręt wygląda fatalnie,nie pobrudzony wygląda bardzo"zabawkowo" I tak źle i tak niedobrze.Jestem zwolennikiem delikatnego brudzenia pigmentami, lekkim waszem i kilkoma delikatnymi zaciekami rdzy.To moje prywatne zdanie wyrobione na podstawie zbudowanych do tej pory modeli. Do modeli oglądanych w necie podchodzę z olbrzymią rezerwą.Zazwyczaj na żywo wyglądają znacznie efektowniej i ta reguła dotyczy modeli brudzonych jak i czyściochów.Tyle z moich uwag.Właśnie skończyłem pierwszy etap brudzenia jednej z kryp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, ja też zapytałem czemu washa nie ma. Argumenty przeciw washowi do mnie przemówiły - naviga i osobiste uznanie. Poza tym, można go zrobić w każdym momencie, jak się model zostawi na półce jako redukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie(są jakieś na forum?), panowie,towarzysze,kameraden,druzja. ganjavir ,popieram w całości! kto chce niech brudzi kto chce niech robi czyste.Chodzi o to by sprawiało to każdemu z nas przyjemność.Ze względu na przepisy naviga czy ze względu na chęć oddania wyglądu okrętu w danym momencie z jakiejś fotki.Oby nam nigdy kleju nie zabrakło,modeli czasu i zapału do pracy. Pozdrawiam wszystkich "brudzących" i "czyściochów" . Sam mam aktualnie jednego "czyściocha" i kończę jednego "brudasa".Myślę że się nie pogryzą na półce razem stojąc obok siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1

A zauważyłeś że nie miałem zastrzeżeń do washa i tego się nie czepiałem

Robicie modele i brudzicie oraz obdrapujecie wszystko co się da, często przesadzając co moim zdaniem szpeci model ( tak jak twoje bulaje na francuzie, czy rdzewiejące drewniane kadłuby)

Zdobądźcie najpierw zdjęcia danej jednostki pokazujące ślady eksploatacji a potem nanoście ją na model

Zauważyłem że wam podoba się i wyżej jest oceniany model złożony z dwóch części ale maksymalnie osyfiony niż model w którym ktoś wsadził masę pracy i zrobił go na czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień zabrudzenia zależy od okresu w którym budujemy nasz model. Gdy nasz model ma przedstawiać okręt według stanu np. po kilku latach konwojowania na Atlantyku to można sobie pozwolić zaszaleć.

 

Na okrętach z okresu sprzed Wielkiej Wojny czy XX-lecia międzywojennego, a nawet z okresu tuż po oddaniu do służby jednak zastosował bym bardzo delikatne brudzenie. W końcu załoga miała czas na okresowe odmalowywanie kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kolega BALROG swojego czasu napisał:

Pamiętam twoje wściekle krwawiące bulaje na Richelieu

tylko jakbyś sie zapoznał to byś wiedział że były z mosiądzu więc nie mogły krwawić

Pewnie nie mogły, ale zawsze pojawi się na burtach trochę rdzy, innych zacieków i zadrapań, to tylko kwestia czasu.

 

z100000248.jpg

z200000250.jpg

z200000251.jpg

z200000252.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Jestem zwolennikiem stosowania realistycznego brudzenia, bo wtedy model nabiera życia i zaczyna przypominać prawdziwy okręt.

Oczywiście pobrudzić trzeba umieć, mi akurat słabo to wychodzi i na moim francuzie przesadziłem, ale może kiedyś się uda

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj czarny (black panther) F**** F**** w 5 minut po umyciu i natychmiastowymch opadach deszczu jest znowu brudny. Ale nie zardzewialy, Moze trzeba by zrumiec nasz jez. ojczysty i rozdzielic brud od zaniedbania, w wyniku ktorego wystapi takie zardzewienie?

P.S.

Zdjecia czaro-biale kiepskiej rozdzielczosci nie moga byc przykladem w tego typu dyskusji. Mogl tu wystapic JPG artefect.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowym rażącym błędem jest nieznajomość konstrukcji jednostki

Schnelle budowano z drewna, jedyny stalowy element w konstrukcji to pasy spinające wewnątrz kadłuba wręgi

Kadłuby następnie szlifowano szpachlowano ubytki i malowano

Więc w tym wypadku rdza jest jakimś absurdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wykazaliście się wiedzą. wracając do meritum, nawet abstra:bip:ąc od niuansów konstrukcyjnych, ta rdza jest groteskowa

 

Specjalnie opisałem z czego był zrobiony

Bo w wiekszości przesadzacie z syfieniem modeli !!

jak na przykład wspomniana rdza pod bulajami na pancerniku Talosa

nalot jak już powinien być innego koloru

 

Zanim zabiorę sie za jakąkolwiek jednostkę analizuję ją

materiały zbieram conajmniej rok i jeśli nie znajdę wystarczająco to nie zabieram się za model

dużo czytam i szukam jeśli uznam że wiem wystarczająco zabieram się za model

do budowy barki szykowałem się ponad dwa lata !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie fotki pokazujące jak mogły wyglądać okręty w czasie ciężkiej służby na pacyfiku.

 

USS_Colorado_3.jpg

5-typhoon%252520damage%252520to%252520deck3.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Oglądając takie zdjęcia nie dziwne, że ludzie chcą kopiować ślady korozji na swoich modelach...

 

http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=features&file=view&artid=3089

http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=features&file=view&artid=3148

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.