Skocz do zawartości

Mercedes 1628s Revell 1:25.


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Oj styrana będzie ta ciężarówka, oj styrana . Ten brud i syf wygląda rewelacyjnie i realistycznie, aczkolwiek jak dla mnie trochę za dużo. Teraz dwa pytanka, jak nakładasz pigmenty w takie zakamarki jak np, nakrętki na kołach? Oraz czego używasz i jak brudzisz opony? Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nakładasz pigmenty w takie zakamarki jak np, nakrętki na kołach? Oraz czego używasz i jak brudzisz opony? Rewelacja!

Nakrętki to wash taki sam jak na liniach podziału. Opony brudzę farbami. Wiesz musisz sam popróbować jak zachowują się różne farby, w różnym stanie wysychania, czy rozrzedzenia. Zajrzyj też do pancerniaków, na ich blogi. Albo jak mówi moja żona, na dwór w ziuu po ulicy modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać ładnie to wygląda spodobała mi się jakoś 1 zdjęcie ogólnie jak rama wygląda. Przypominają mi się czasem mercedesy harujące na PKP Cargo;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado W pierwszym poście pisałem o wzorze z którego będę korzystał. Wiem, że oryginał ma długą kabinę i dłuższą ramę, inne błotniki tylne, dodatkowe skrzynki, ciut inne okablowanie silnika, tu korzystałem ze zdjęć oryginału poniżej i zdjęć od Voseby. Układ plam to po części ich oryginalne ułożenie i kolor, lub tak jak to może w rzeczywistości wyglądać. Każdej palmy nie zrobię, bo i to w czasie się zmienia i umiejętności takie sobie. Parę miejsc widzę na zdjęciach przegapiłem i są lub wyglądają na czyste, poprawię.

Relację śledzę od początku. Oglądałem fotki z linku na pierwszej stronie ale dopiero teraz znalazłem tam fotkę z jasną plamą na misce W porównaniu z 1:1 plama na modelu wygląda na czystą dlatego miałem do niej obiekcje, no ale możliwe, że to wina zdjęcia lub oświetlenia Tak czy siak zwracam honor

 

Ogólnie model bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobały mi się klamki zlane razem z drzwiami, więc porzeźbiłem trochę. To samo zrobiłem z mocowaniami lusterek, wyglądały jak pomysł własny revela.

CRW_2160.jpg

CRW_2162.jpg

 

Przy szybach to naprawdę dali czadu, dziury na milimetr, brakuje szyb bocznych tych w drzwiach, może są opuszczone. Na dodatek widoczne łączenie szyby przedniej, z szybką z boku. Jak ja to poprawie .

CRW_2161.jpg

 

Wycieraczki jak zwykle moja produkcja, tym razem je ładniej pstryknąłem.

CRW_2163.jpg

 

Brak wklęsłych odbłyśników, porzeźbiłem swoje. Ciekawe jak to wyjdzie po podkładzie.

CRW_2164.jpg

 

Zrobiłem dziury w grillu, ciężko było ominąć gwiazdę i musiałem nową zrobić. Niezbyt mi się podoba, trzeba będzie nad nią jeszcze posiedzieć.

CRW_2165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z szyba to bedzie troche kombinowania. Ostatecznie mozesz uzyc zamiennika - acetat - przezroczysty i gietki plastik o grubosci ok 0.3, 0,4 mm. Tekno np. pakuje swoje modele w pudelka z czyms takim, w kazdym badz razie mam takie cos i idealnie sie to nadaje na szybe. Jak kupujesz konwersje z KFS np. to tam w zestawie jest tez taka szybka, musisz ja tylko sobie wyciac pod wymiar i wstawic. U ciebie sprawa jest banalnie latwa, poniewaz praktycznie wszystkie szyby w tym modelu sa prawie plaskie, wiec nie musialbys niczego zbytnio naginac zeby uformowac to na ksztalt szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acetat hmmm dzięki, mam trochę plastików na szybki, te są dość proste tak jak piszesz. Tylko przednia jest lekko wygięta. Problemem jest to że trzeba je wkleić na styk, a więc muszą być docięte idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze lekko poprawione, szaleć tam nie będę. Pomalowałem kabinę, 3 warstwy białego sprayu duplicolor, miało schnąć błyskawicznie, a trwa to jak przy olejnym humbrolu. Z daleka mi się nawet podoba, ale z bliska, pod światło to sam nie wiem. Jak farba stwardnieje to może za tydzień lekko przepoleruję powierzchnię. Na jakimś wielkim błysku mi nie zależy, to ma byś stara ciężarówka. Linie podziału tylko pogłębione, myślę że to wystarczy, wash tu niepotrzebny, tak wygląda to chyba nawet lepiej.

CRW_2170.jpg

CRW_2171.jpg

Powiększenie jest spore, do tego refleksy na błyszczącej powierzchni przekłamują, aż tak źle to nie wygląda. No kilka paprochów gdzieś się przykleiło w czasie schnięcia.

CRW_2172.jpg

CRW_2173.jpg

Najwyżej DOT3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

wg mnie, a specjalista w dziedzinie malarstwa nie jestem, nie ma dramatu, to zblizenie na kompie nie wyglada za ciekawie, ale w realu nie wyglada tak strasznie, tak wiec bym sie na twoim miejscu nie przejmowal:)

 

Powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota jak do tej pory - zapowiada sie niezly majstersztyk A z kabinka, jak wspomnieli moi przedmowcy, nie ma tragedii. Jak przeschnie to ja troche przeszlifujesz I popolerujesz I bedzie wygladala elegancko. Czekam na dalsze aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał by to być czyścioch to malowanie należało by poprawić, a jak brudas, to wiadomo małe szlifowanie z brudzeniem załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek jak i jego fakturka wyglądają (moim zdaniem) prawidłowo jak no mocno podstarzałą i styraną życiem ciężarówkę. Chyba nie pozbywałbym się tej skórki totalnie, dodaje modelowi smaczku a jest widoczna tylko na tym mocnym zbliżeniu. W realu cholera wie kto i ile razy "bielił" gwiazdę:D Do podwozia pasuje świetnie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.