Skocz do zawartości

Arnhem.1:35. Master Box. Odpoczynek.


Dawid99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś chciałbym zacząć pracę nad pierwszą dioramą. Ma ona przedstawiać Polskich lub Brytyjskich spadochroniarzy, odpoczywających przy murze. Naokoło ich będą drzewka i polana.

 

Czas na zdjęcia. Dziś tylko rozrysowałem co gdzie ma być. Jutro lub po jutrze figurki. Trawy statycznej nie mam będzie po 14 Lipca. Dioramę robię do 1 Lipca i przerwa do 15. (Obóz ASG).

 

img1692o.jpg

 

 

Między polaną, a drzewami będzie uszkodzony ceglany mur, o który będzie opierał się ranny. Czy może odpuścić mur i ranny opiera się o drzewo? Do tego będzie dużo wyposażenia, i ognisko. Nad ogniskiem będzie wisiał hełm w którym gotuję się zupa :P.

 

Mam takie pytanie jeszcze, szczególnie do znawców niemieckich mundurów.

 

Macie zdjęcia kamuflażu takiego ''ubranka''?

 

img1693q.jpg

 

img1694lb.jpg

 

img1696d.jpg

 

Tu link zestawu.

 

http://www.mojehobby.pl/products/British-paratroopers-1944.-Kit-2.html

 

Jestem skory na uwagi, i porady. Więc proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zacny i bliski memu sercu temat kolega sobie wybrał. Szczerze życzę powodzenia i mam nadzieję, że wena i cierpliwość Cię nie opuści

 

Na niemieckim oporządzeniu się nie znam, ale jeśli będziesz potrzebował informacji odnośnie umundurowania i wyposażenia brytyjskiego/polskiego, albo samej operacji Market-Garden, to pytaj śmiało.

 

Co do samej scenki, to wiele zależy od tego jakie miejsce chcesz odtworzyć. Czy chodzi Ci o działania polskiej brygady w Driel czy polsko-brytyjski bój z Niemcami po drugiej stronie rzeki w Oosterbeek. Oba tematy są świetnym materiałem na scenkę.

 

Działaj!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że mogę na ciebie liczyć! Dziś w te kilka wieczornych godzinek zrobiłem sadzenie ziemi, zrobiłem i ''oliściłem'' drzewa xP. Wybrałem też ''ekłipment''. Co do tych działań Polskich brygad, to się na necie porozglądam. Ogółem chce zrobić że są po bitwie. Częstują się fajkami, czekają na jedzenie itd. Obok dam trochę zdobycznego sprzętu.

 

img1700r.jpg

 

Ziemia 1

 

img1707in.jpg

 

ekłipment.

 

img1708z.jpg

 

 

drzewa.

 

img1710y.jpg

 

img1712mq.jpg

 

drzewo pod którym będzie leżał ranny.

 

img1714e.jpg

 

Ziemia ostateczna.

 

img1716i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych działań Polskich brygad, to się na necie porozglądam. Ogółem chce zrobić że są po bitwie

 

Polska Pierwsza Samodzielna Brygada Spadochronowa, która brała udział w operacji Market-Garden była jedna

 

Zapoznaj się z poniższą stroną:

 

http://arnhem1944.civ.pl/arnhem.htm

 

Jeśli temat mocniej Cię zainteresuje, to mogę przygotować Ci listę podstawowej literatury dotyczącej jednostki i samej operacji.

 

Koncepcja pobitewna jest ciekawa. Można zrobić scenkę z żołnierzami brytyjskimi i polskimi ewakuowanymi już na południowy brzeg Renu.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Pierwsza Samodzielna Brygada Spadochronowa, która brała udział w operacji Market-Garden była jedna

 

Że taka brygada była i brała udział to wiem ;). Szczerze to możesz mi coś podesłać. Popytam w bibliotece. Jutro pomajstruję przy drzewach. Są zbyt 2D. Co do figurek świetne nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa literatura tematu:

 

- Cornelius Ryan - "O jeden most za daleko"

- Stanisław Sosabowski - "Najkrótszą Drogą"

- Stanisław Sosabowski - "Droga wiodła ugorem"

- Władysław Klemens Stasiak - "W locie szumią spadochrony - Wspomnienia żołnierza spod Arnhem".

- George F. Cholewczynski - "Rozdarty naród. Polska brygada spadochronowa w bitwie pod Arnhem"

- Piotr Witkowski - "Polskie jednostki powietrznodesantowe na zachodzie"

- Robert Urquhart - "Arnhem"

- Marek Święcicki - "Czerwone Diabły pod Arnhem"

- Wojciech Markert - "Arnhem 1944"

 

Jeśli chodzi o umundurowanie i wyposażenie, to prawdziwą skarbnicą wiedzy i zdjęć jest brytyjska publikacja "For King and Country: British Airborne Uniforms, Insignia and Equipment in World War II", której autorem jest Harlan Glenn. Tego raczej nie znajdziesz w bibliotece. Trzeba by było szukać w księgarniach internetowych.

 

Jest tego oczywiście więcej, ale myślę, że na początek wystarczy.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko że ma się to nijak do tego co niemiaszki mieli na sobie

Bundesarchiv_Bild_183-S73822%2C_Arnheim%2C_Grenadiere_gehen_durch_Gr%C3%A4ben_vor.jpg

 

Ale to też niech się wypowiedzą bardziej ogarnięci w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.