Skocz do zawartości

1948 Ford Convertible, Revell 1:25


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuję, wszyscy zdrowi. Aktualnie etap malowania dupereli - głównie listwy ozdobne srebrnym humbrolem 99. Jak skończę ten etap, pokażę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie Panowie i Panie!

 

wnętrze przeszło kretowanie i podkładowanie, kolory będą inne, zwłaszcza jeśli chodzi o fotele.

 

A jednak pierwsza myśl była najlepsza i powróciłem do poprzedniej koncepcji. Myślałem, czy by nie podkreślić szczegółów washem, ale sidolux bardzo źle się układał na matowej powierzchni, za chorobę nie mogłem uzyskać gładkiego podłoża. Dotknąłbym tylko washem - katastrofa murowana; jednak przerzucę się na lakier w spraju.

 

Dałem pigmenty - różne odcienie pomarańczowych i rdzawych. Dzięki temu tapicerka wygląda na używaną, jednakże nie steraną za bardzo.

P3130128_zpsa9f1df42.jpg

P3130130_zps076570e8.jpg

P3130133_zpsd6b92644.jpg

 

Zostawić tak, czy coś zmienić?

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają dobrze, ale czegoś im brakuje. Zadaj sobie pytanie z jakiego materiału mają być - jak coś materiałowego czy może lekko zmęczona skóra?

Jak to drugie to przydał by się satynowy lakier ;)

 

Poza tym - zapowiada się naprawdę obiecująco ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś brązowy/czarny wash na to by się przydał, od tak lekko przybrudzić,

 

Nie da rady, nie byłoby washa, tylko nieregularne plamy i zacieki. Poprzednim razem tak miałem.

 

Zadaj sobie pytanie z jakiego materiału mają być - jak coś materiałowego czy może lekko zmęczona skóra?

 

Używam humbrola 62, znaczy skóra mat. Ale po pomalowaniu kojarzy mi się to od początku z welurem bardziej czy innym aksamitem, niż skórą.

 

Pomieszałem karminowy z białym i poprzecierałem gdzieniegdzie:

P3140006_zps3a3e98cb.jpg

P3140005_zpse1cb08c8.jpg

P3140003_zpsde2a0dec.jpg

P3140007_zpsd2e1a77f.jpg

 

Wyszło mi w niektórych miejscach wyślizgane, a o to mi chodziło. Nie chcę przegiąć z brudzeniem, więc na tym poprzestanę.

 

Poza tym - zapowiada się naprawdę obiecująco ;)

 

Dzięki, staram się.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Do stu tysięcy zaschniętych humbroli!

 

Postanowiłem po dłuższej przerwie zająć się dopieszczaniem karoserii w fordzie, a tu taki pasztet:

P6210067_zps4986359e.jpg

 

Albo farba do malowania listew niezbyt rozmieszana była, albo maskowanie taśmą do bani, albo jedno i drugie. Dość powiedzieć, że rzadkie przeciekło na błotnik.

No cóż. Miała być limuzyna, ale że nie jestem szpecem od polerki itp., to zrobię go na kubańczyka, z przebiegiem 300 tys. km. Będzie okazja znów pobawić się blaszką, olejami i washem.

Kolor kasty zmienię.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.