Skocz do zawartości

Tiger I Late, DML 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kółek nie polecam, ale w komplecie jest stempel i nim bardzo ładnie wychodzi.

Poszukaj na forum, jest kilka wątków w których robiono zimmerit ręcznie - również w tygrysach i z maszynkami AFV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys dostał zimmerit i lufę:

 

zimm.jpg

 

Szkoda, że Atak nie pomyślał, że ktoś może chcieć wykonać wersję dowodzenia.

Trzeba zaślepić otwór na km w wieży, zaślepić otwory pod lewarek z prawej strony, a wyciąć z lewej. Trzeba też wyciąć miejsca na mocowanie tuby na zapasowe anteny.

Lufa jest tylko włożona luzem, na razie krzywo i tu kolejny zgrzyt.

RBmodel nie robi luf dedykowanych Dragonowi tylko Tamiyi !

Przez to mamy problem z prawidłowym osadzeniem lufy w osłonie.

Lufa jest za krótka, ale z tym łatwo można sobie poradzić, trzeba tak wypełnić osłonę, żeby lufa wystawała na odpowiednią długość. Gorzej wygląda sprawa z symetrycznym osadzeniem jej, przy podstawie lufa jest ścięta w stożek i lata we wszystkie strony w osłonie.

Ale poradzę sobie i z tym.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiezy sa po bokach wizjery nie przykryte zimmeritem. Jak go bedziesz na nie teraz zakladal. GS czy szpachla?

Jest zimmerit, przypatrz się dobrze. W komplecie są żywiczne wizjery, te na modelu trzeba usunąć.

 

Ale takie pierdoły wykańczają:

 

_DSC8547.jpg

 

I na modelu:

 

_DSC8549.jpg

 

I takie refleksyjne pytanie.

Czy ktoś nie wie przypadkiem, czemu w żadnym modelu późnego Tygrysa Dragona nie znajdziemy km-u przeciwlotniczego ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze nie ma, faktycznie chyba jednak sa. Ja u siebie przykleilem zimmerit zanim sie zorientowalem ze sa dodane te elementy. Teraz jak juz mam przylkejony zim to ciezko bedzie u mnie szlifowac wiec bede pewnie nakladal w tych miejscach wlasny zim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły Ci już lepsze te uchwyty na track holderach ;P te wydają sie za wąskie i troche za wysokie, ale może przez to że są za wąskie. No ale oczywiscie jak zwykle warsztat klasa ; ) tylko fotek skąpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły Ci już lepsze te uchwyty na track holderach ;P te wydają sie za wąskie i troche za wysokie, ale może przez to że są za wąskie. No ale oczywiscie jak zwykle warsztat klasa ; ) tylko fotek skąpisz.

No cóż, starzeję się, ale poprawiłem.

Mała aktualizacja, osłony z demobilu (Aber, Eduard, Voyager) założone:

 

_DSC8615.jpg

_DSC8619.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, skąd Ty masz te Tygrysy? Kupowałeś wcześniej?

Dzisiaj trafić na takiego na Allergo za cenę niższą niż 400zł to już jakiś ewenement.

 

Bacznie się przyglądam robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, skąd Ty masz te Tygrysy? Kupowałeś wcześniej?

Dzisiaj trafić na takiego na Allergo za cenę niższą niż 400zł to już jakiś ewenement.

Pisałem wcześniej, jakieś 2, 3 lata temu udało mi się na Allegro kupić ten model razem z Friulami za 250 zł.

Ceny jakie teraz osiąga ten model na akcjach, to już typowe ceny kolekcjonerskie.

Pod względem modelarskim, nie jest wart dla mnie więcej niż 200 zł.

Niestety był to ostatni Tygrys w magazynie, teraz albo znowu dłuższa przerwa w oczekiwaniu na ruch Dragona (od 6 lat mają w zapowiedziach wczesnego), albo Tygrys w wersji transportowej AFV.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie magic tracki to syf, kurde co do aukcyjnego tygryska jak go wypuscili kosztowal 250-300zl. Odwala juz ludziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie magic tracki to syf, kurde co do aukcyjnego tygryska jak go wypuscili kosztowal 250-300zl. Odwala juz ludziom...

 

 

Jakiś czas temu był taki na Allegro za 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie 007?

A czemu tak sądzisz, bo kamo nie takie ?

Już zadałem to pytanie na innym forum, ale powtórzę tu, bo tam nagle specjaliści zamilkli.

Czy wg tego zdjęcia (wiki), moje kamo wygląda inaczej ?

 

Wittmann_Tiger_007.jpg

 

Ale masz rację, nie będzie "007", bo coś mi kalki Dragona nie pasują.

Będzie "009", fajny kolor kalek, oczywiście co do malowania też można dyskutować, ale co tam.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz, że pod zdjęciach wraku nie da się stwierdzić jaki schemat malowania miał 007. Najczęściej stosowane różni się od Twojego -stąd pojawiło się moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie 007?

A czemu tak sądzisz, bo kamo nie takie ?

Już zadałem to pytanie na innym forum, ale powtórzę tu, bo tam nagle specjaliści zamilkli.

Nie martw się specjaliści się odezwą jak czołg będzie w galerii

 

Jak na razie fajnie to wygląda czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.