Skocz do zawartości

Scania 142H


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem czy tą relacje zamieszczać. Ale jakoś tak dziwnie model robi się bez forum.

 

P7097549.jpg

P7117574.jpg

P7117569.jpg

P7097553.jpg

P4096491.jpg

 

Koncepcja malowania kabina zielona, rama czerwona Ral3020.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to mojej już nie będzie smutno samej Ładny zestaw kolorystyczny. Ja przed budową kabiny i to chyba będzie najtrudniejszy etap. Jedną taką już mam --- 3-osiowy ciągnik jeszcze na plastykowych kołach, ale nie pamiętam jak tam szło z kabiną. Tobie kabina wyszła super. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , malowałem ramę, ale prawdopodobnie zdjęcia ramy będą dziś wieczorem, albo nawet w czwartek dużo zakamarków itp. Namysł malowania mnie nadszedł z pewnej angielskiej Scania chociaż jest 142M w razie czego nawet mam kalkomanie 142M.

 

http://farm2.static.flickr.com/1122/4733429188_d83d4daba3.jpg

 

Podobała mi się taka koncepcja i chrom pasuje do koloru czerwonego. Szkoda, że nie kupiłem kominów KFS. Spokojnie zrealizuje projekt 164L wena dziwnie czasem działa i ma się ochotę na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota idzie do przodu:

 

P7187684.jpg

P7187683.jpg

P7187678.jpg

P7187676.jpg

 

Pomalowana blenda na czarno do tego dam 4 halogeny. Scania otrzyma spoilery.

 

Zakupiłem Volvo F12:D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki ciekawe, dobry dobór kolorów. A tę angielską sckanie będzieśż odwzorowywał czy tylko kolorki? Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki i jakieś dodatki chromowane dam. Dziś zamontowałem 4 halogeny na blendzie. Jako jedyna będzie u mnie może bez naczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje albo robisz miejsce na półce dla nowej scanii ;) bo zielono - biała z wywrotką wylądowała na allegro.

Powodzenia i wytrwałości w kolejnej budowie bo zamierzenie ciekawie się zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca mam, ale pomysł brata, żebym zobaczył za ile mi pójdzie mniej więcej ten model (nikt nie powiedział, że muszę sprzedać)

 

Spoilery wczoraj malowałem do 142. Zastanawiam się nad paskami chromowanymi na żeberka te co znajdują się na masce co myślicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie wyglada oki.Na drugiej fotce widac ze kabina cała do czyszczenia- sporo babrochów na niej.Mysle ze wodny 2000 załatwi sprawe.powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ja nie widziałem paprochów na kabince. Byłem zadowolony z takiego lakieru, że się tak ułożył. Ale czyszczenie i tak będzie musiało być na bezbarwny bo po bezbarwnym zmatowieje i będzie trzeba go przeszlifować.

 

Jak będzie pogoda bo teraz chmury w kółko i pada to postaram się zrobić zdjęcia na dworze całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro biorę się za kabinę. Super to wygląda. Z czego ta blenda tzn reflektory

 

Reflektory są z zestawu Truck accesories nr. 1. Dziękuje pewnemu modelarzowi który mi je przesłał.

 

Podłoga tragedia dużo nadlewek itp. szlifowałem przez weekend i jeszcze jest do roboty. Spoilery szukam jakie mają rozwiązanie z mocowaniem w 1:1 bo Italeri daje tylko jedne mocowanie górne i spoiler trzeba przykleić do kabiny gdzieś to było już rozwiązane

 

Dziękuje za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by się nie przydało. Bo ja wole EU. I zależy czy ktoś lubi odremontowywać. Ale remont takiego trucka to ciężki żywot. Chociaż ten dumper ciekawy;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią noc trochę popracowałem i tak jeszcze jest do roboty:)

 

Wzorowałem się na Scania 143M Rud Sneepels:

 

1:1:

p1020147borderw.jpg

1:24:

P7257727.jpg

 

Jeszcze poprawki będę. Muszę gdzie nie gdzie psiknąć ramę bo prześwituje podkład Blaszka idzie do góry bo mocowanie przeszkadza trzeba zrobić dziurę i przeszlifować pilniczkiem. Wykonałem to z ramek, na początku chciałem z cyny , ale miałem nie odpowiednią średnicę cyny. Ramę będę psikał z całością czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się jak mogę czasem nie zauważę i zdjęcia mi pokazują co jest nie tak. Pomalowałem silnik podkładem i niektóre elementy do silnika. Pokaże to w następnej aktualizacji. Jeszcze nie wiem jak pomalować silnik, ale zrobię go chyba żółtego. Dokańczaj warsztaty zapełnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie masz kalkę która powinna być na chlapaczu z tyłu ?

Ja bym Cie namawial na waloryazację tylnej felgi - żeby ją odciac od piasty...

i walnąć piastę na czerwono... bo jak patrze na takie felgi z tyłu to psuje cały efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.