Skocz do zawartości

Scania 142H


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybie masz kalkę która powinna być na chlapaczu z tyłu ?

Ja bym Cie namawial na waloryazację tylnej felgi - żeby ją odciac od piasty...

i walnąć piastę na czerwono... bo jak patrze na takie felgi z tyłu to psuje cały efekt..

 

A co nie może być? http://graffic.bazarek.pl/opis/128556/naklejka-napis-scania.html mam tu przykład takiej naklejki wiadomo jest biała ja nie miałem białej więc jest srebrna

 

Wiem tylko myślę jak nie uszkodzić chromów przy wycinaniu piast zazwyczaj to robiłem na plastiku nie chromowanym, a chciałbym u niej chromy bo mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko nie zostawiaj tych chromów. Rób tak jak Maciol pisał, piasty na czerwony. A od siebie dodam felgi na szaro lub jakaś srebrzanka. Do tego śruby na kolor stali. No, ale Ty tu rządzisz, zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie ruszał jak już koła są na osiach. Ale jak już to (zdejmiesz koła z osi ?) fele do kreta a potem przeróbka i siknij sobie tym -- to jest 400ml ale są i mniejsze . Nie musisz kłaść podkładu

 

v2012072612402872239468.jpg

 

To ten sam kolor co jest na mojej skrzyni ładunkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie masz kalkę która powinna być na chlapaczu z tyłu ?

Ja bym Cie namawial na waloryazację tylnej felgi - żeby ją odciac od piasty...

i walnąć piastę na czerwono... bo jak patrze na takie felgi z tyłu to psuje cały efekt..

 

A co nie może być? http://graffic.bazarek.pl/opis/128556/naklejka-napis-scania.html mam tu przykład takiej naklejki wiadomo jest biała ja nie miałem białej więc jest srebrna

 

Wiem tylko myślę jak nie uszkodzić chromów przy wycinaniu piast zazwyczaj to robiłem na plastiku nie chromowanym, a chciałbym u niej chromy bo mi się podobają

 

A czy ja mówie że nie może być ?

Też tak myślałem żeby zrobić u siebie, ale ostatecznie miałem takie specjalnie pod to... Zmarnowałem je w ostatecznym rozrachunku ale to inna historia

 

Mi tam takie chromy nie przeszkadzają ale piasty w chromie? Tzn w takim samym... no wiecie.

 

Taka sprawa z przerobieniem tych felg nie jest trudna możliwe ze nawet by Ci sie udało nie uszkodzić ori chromu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za linka na pewno coś się przyda, przykleiłem też nie dawno chlapacze na tył błotników. Planuje dać białą kierownice "Vabis" wszystko pokaże po weekendzie.

 

Maciol Piasty przemaluje, mam już wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, nie wiem ale masz racje do rzeczywistości daleko. Można od podstaw spróbować i śruby od siebie dodać I tak jak italeri nie jest , że zderzaka się trzymają. Trzymają się bardziej kabinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, nie wiem ale masz racje do rzeczywistości daleko. Można od podstaw spróbować i śruby od siebie dodać I tak jak italeri nie jest , że zderzaka się trzymają. Trzymają się bardziej kabinki.

Przejrzałem sporo zdjęć, ciężko coś zdobyć na temat 142 H , ale wydaje mi się że jednak są zespolone ze zderzakiem

 

Jeśli jeszcze nie zacząłeś spitzleadera to masz fotkę

v2012073015333922052078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych rekonstrukcyjnych fotkach wyrażnie widać że reflektory są osadzone na zderzaku. Najprawdopodbniej jest z nimi tak :

Podstawą jest nie blacha jak u Italeri a metalowa ramka do której z przodu przychodzi szkło z uszczelką w obudowie ramki z owiewką , a z tyłu jest odbłyśnik i to jest to takie graniaste pudełko z osadą żarówki. Tylko nie wiadomo jak ten kształt odtworzyć. Tłoczyć to jakoś mi się nie chce. Można odrysować na tej blasze kształt szkła, nawiercić wiertłem otwory , wyciąć zbędny plastyk ,oszlifować i stworzyć ramkę, Tylko co dać z tyłu ? Można dać prostokątne pudełko tylko to nie będzie oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, a moze te fotki Ci pomoga....

 

DSCI3685.jpg

DSCI3686.jpg

DSCI3687.jpg

 

Co do umiejsowienia lamp w Scanii serii 2/3 to jednak mysle, ze sa one zamontowane do kabiny, nie do zderzaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecności aktualizowania tematu:

 

P8027792.jpg

P8027791.jpg

P8027789.jpg

P8027790.jpg

P8027788.jpg

 

Następnym razem będzie silnik już jest pomalowany na żółto. Nie ma sensu się bardziej rozdrabniać. Wycieraczki oszlifowane i pomalowane będą zielono-czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piast w tylnej osi. Można ją na luzie nawet wyrwać, a chrom nie powinien ulec zniszczeniu. Trzeba włożyć tylko jakiś dłuższy przedmiot we wnętrze piasty(np. śrubokręt) i poruszać piastą w każdą możliwą stronę, jak boisz się ciąć skalpelem. Potem wiadomo szlifować tylko felgę a piastę wyrzucić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.