Skocz do zawartości

SU-22 1/48


dawidpietrzak

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!

 

Mam zamiar wykonać model SU-22 w skali1/48 firmy kopro.

Licze na Waszą pomoc podczas budowy ;P

W miarę postępu prac postaram się pisać co i jak itp.

Jak na razie mam model i blachy Parta.

 

Jak na tym etapie prac mam kilka pytań:

1.Wiecie może gdzie można dostac elementy żywiczne; dokładnie kabine Aires bo w Jadarhobby trzeba około 2 miesiecy czekac…

 

2.Potrzebuję również zestaw kalkomanii: napisy eksploatacyjne

 

3.Czy można kupić wózki do uzbrojenia oraz rosyjskie uzbrojenie wspolczesne bo widzialem ale w skali 1/72- bo widzialem kiedys na zdjęciu i nie wiem czy można kupic czy trzeba robic.

 

4. Czym najlepiej kleić elementy fototrawione z plastikiem?cyjanoakrylem?

 

5.Poszukuje numer Aeroplanu z Suczką. Zna ktoś adres www redakcji-o ile istnieje?

Jak na razie to tyle pytań o resztę będę pytał w trakcie…

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zasiadam w pierwszym rzedzie, biore browarek w lapke i patrze.

Polecam Ci relacje z budowy tego modelu autorstwa naszego forumowego kolegi Marka:

viewtopic.php?t=955

 

A odpowiadacjac na pytania...

Wiecie może gdzie można dostac elementy żywiczne?
Sprobuj w Eduard Polska

Eduard Polska Sp.z o.o.

ul.Tęczowa 38

53-602 Wrocław

tel/fax: 071-342 92 91

e-mail: eduard@eduard.pl

 

Czy można kupić wózki do uzbrojenia oraz rosyjskie uzbrojenie wspolczesne
Hasegawa ma w swojej ofercie takie zestawy, rowniez w 48. Przynajmniej tak mi sie cos widzi, aczkolwiek nie jestem pewien, jezeli chodzi o rosyjskie/radzieckie uzbrojenie... Wiem na pewno, ze maja "junajtetstatejskie"...

 

Czym najlepiej kleić elementy fototrawione z plastikiem?cyjanoakrylem?
Dokladnie tak.

 

Poszukuje numer Aeroplanu z Suczką. Zna ktoś adres www redakcji-o ile istnieje?
http://www.altair.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również siadam w pierwszym obok Majka

 

Z uwagą będe się przyglądał bo u mnie na warsztacie ten sam samolot tylko w 72jce, ale też z blaszkami parta. Ale ja jeszcze nie rozpoczynam relacji bo teraz walcze z fakturą modelu i ryje linie na nowo Normalnie KAPLICA

 

Jak będe miał już co pokazać to też zaczne relacje.

 

Jak będziesz może potrzebował jakiś zdjęć albo planów to mów, bo mam jakieś monografie w wersji elektronicznej na pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zacząłem robić rok temu i po miesiącu odłożyłem. Czeka na zapał, który gdzieś mi się zapodział. Czasem na niego spoglądam ale jeszcze nie czuję "mocy" do robienia.

 

Mam za to sporo dokumentacji w wersji elektronicznej. Oczywiście mogę Ci wysłać wszystko jak masz pojemną skrzynkę. Napisz co najbardziej Cie interesuje bo naprawdę mam tego sporo.

 

Oczywiście będę obserwował Twoje zmagania. Może obudzisz we mnie chęć dokończenia mojego modelu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to chodzi mi o takie wózki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8d8fda3e916f984b.html

Co do tygryska HDL'u to dzwoniłem do producenta i mam dzwonic okolo pazdziernika bo obecnie nie maja i maja dodrukowac ale na jesieni dopiero.

 

Witam serdecznie,

 

Rzeczywiscie, kalki do SU-22M4 (48010) HDLu sa chwilowo niedostepne, jednak np warszawskie IBG oraz Martola posiadaja jeszcze te kalki (jak równiez 48011 z napisami eksploatacyjnymi Su-17/22M4) na stanie.

 

Pozdrawiam

 

Diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to daję fotke modelu (heh na wszelki wypadek kupiłem dwa) i w dwóch mam główna szybke uszkodzona-lekko pekniętą i porysowaną-cóż już tak przyszły, bede musiał uciąć...

Ale te przednie mam dobre więc z całej utnę tylnią tak aby nie poniszczyc tylniej i bedzie chyba dobrze jak nie to bedzie trzeba szukac kabinek...

 

Jak narazie wycinam otwory w kadłubie i zbieram materiały do budowy.

W dalszym ciagu poszukuje uzbrojenia - wpadły mi w ręce rakiety od miga29 od Academy-przydadzą się.

Prace rusza pełną parą we wrześniu bo teraz wyjezdzam na wakacje.

 

Pozdrawiam

 

Kilka FOTEK:

 

CAŁOŚĆ

 

kadłub1

 

kadłub2

 

szybki

 

uszkodzona szybka1

 

uszkodzona szybka2[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AeroPlanie 5/6 2002 masz nie tylko pełną dokumentację zdjęciową, ale jeszcze przy okazji będziesz wiedział co i jak się nazywa i do czego służy - prawie 1000 zdjęć detali i wiele przykładów różnych malowań + info o zestawach do waloryzacji.

Pozdrawiam A. Ziober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.