Skocz do zawartości

Polski F-16 Jastrząb w 1/48


Kuba9575

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście preferuję Tamkę.

Ja również Bannego pomysł jest prawie idealny - duży minus to brak kalek na uzbrojenie. Trzeba dokupić. Tak więc, niezależnie jaki zestaw Tamiy wybierzesz, wiąże się z większymi kosztami (patrz moja wcześniejsza wypowiedź).

EDIT: Hamilkar, zestaw 32/52 nie ma zasobnika na spadochron. I charakterystycznych dla naszych 52+ anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie przesadzacie z tymi żywicami? "Cygara" ja w swoim modelu wykonałem z ramek wlewowych. Co prawda wyszły ciut za grube (w skali 1/72), ale zajęło to jakieś 15 minut roboty. Podobnie anteny pod wlotem powietrza, zajęło to jeszcze mniej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada wspomniany Kinetic vs. Tamiya? A, i pisząc o Tamce macie na mysli te zestawy Thunderbirds?

Pisząc 32/52 mamy na myśli właśnie Thunderbirds. Cóż, Kinetic ma wszystko aby złożyć naszego F-16. Tamiya składa się sama i jest najlepszym modelem tego samolotu w 1/48 i 1/32, ale wymaga dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wziąć Tamiye i dokupić na części zestaw Italeri (przepak Kinetica), który ma zasobnik na spodochron, sporo uzbrojenia do wyboru i potężny arkusz kalkomanii ze stencilami. Ewentualnie można by sobie złożyć drugiego F-16 z szeroką gębą np w atrakcyjnym izraelskim kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na CFT. Są jakieś dobre żywiczne? Bo jak kupię 32/52 Tamki, DG/DJ albo Baraka Italki na uzbrojenie i części to:

+ drugi model

- ale gorszej jakości

+ dobrej jakości i mniej problemowy montażowo Jastrząb

-- jestem zmuszony dokupić CFT

+ uzbrojenie i kalki na nie

- biorąc jedne części z Baraka, i tak będę musiał je dorobić żeby zrobić Baraka

- nie chce mi się robić Baraka a wybrakowanego modelu pewnie nie sprzedam

- i tak trzeba dorobić parę antenek

- koszty: Tamka 180, Barak 100, kokpit 45, wnęki 45 i jeszcze koszty dokupienia CFT i kalek. Czyli najmniej 400-450zł.

 

Biorąc Hellenic C52+ mam:

- jeden model

- gorszej jakości

- trzeba szpachlować

- antenki

+++ mam CFT

+ mam uzbrojenia i kalek na nie

+ koszty: Kinetic 185 (Martola) ale pewnie niedostępny więc Japonia: w granicach 200, kokpit 45, wnęki 45, kalki czyli najmniej 290 + kalki.

 

Właśnie. Jak się ma sprawa z kalkami. Narzekają ludzie na 2Bobs. Słyszałem, że w Mastercrafcie paradoksalnie są najlepsze. Prawda li to?

 

 

P.S.

W nocy wrzuciłem zamówienie na Hellenica C w Martoli trochę powątpiewając w to, że będzie, ale zonk, jest. Więc biorę Hellenica i jazda.

 

Dzięki w ogóle za pokazanie tego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% najlepszym modelem jakościowo masz Tamiyę, ale skorop chcesz koniecznie CFT to w Kineticu je masz i pewnie będą dobrze pasowały. Hasegawa wypuściła ostatnio C ze zbiornikami CFT, ja bym chyba brał Hasegawę, minusem jest pewnie brak uzbrojenia, ale nie jestem pewien, może Snipera i Aim-9x wrzucili do pudła. Model z Hobbyeasy + wnęki i kabina powinien się w 250 zamknąć.

http://www.hobbyeasy.com/en/data/ohfmsnbtlgq8dmdiddx3.html

 

Kalkomanie w Mastercrafcie są bardzo dobre, Techmod zapowiedział nowy arkusz, może zanim zbudujesz model to zdążą się ukazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co macie Panowie do zarzucenia arkuszowi Techmodu? Poza brakiem stencilingu i jednym drobnym błędem kolorystycznym? Wg mnie ten zestaw jest i tak nieporównanie lepszy od Mastercrafta, którego da się nakleić naprawdę przy dużym samozaparciu (próbowałem - skończyło się tym, że wyrzuciłem to do śmieci). Wybaczcie, ale wg. mnie ten tak wychwalany zestaw M-crafta to dziadostwo. Wystarczy spojrzeć na jakość druku i właściwości mechaniczne samej kalkomanii. No chyba, że ważniejsza jest ilość napisów a nie to czy da się je przeczytać a tym bardziej nakleić .

A wracając do nowego arkusza Techmodu - już pisałem zresztą - będą tam głównie malowania z Francji, Red Flag oraz stenciling. To nie jest 'poprawiony' zestaw, tylko 'inny' zestaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co macie Panowie do zarzucenia arkuszowi Techmodu? Poza brakiem stencilingu i jednym drobnym błędem kolorystycznym? Wg mnie ten zestaw jest i tak nieporównanie lepszy od Mastercrafta, którego da się nakleić naprawdę przy dużym samozaparciu (próbowałem - skończyło się tym, że wyrzuciłem to do śmieci). Wybaczcie, ale wg. mnie ten tak wychwalany zestaw M-crafta to dziadostwo. Wystarczy spojrzeć na jakość druku i właściwości mechaniczne samej kalkomanii. No chyba, że ważniejsza jest ilość napisów a nie to czy da się je przeczytać a tym bardziej nakleić .

A wracając do nowego arkusza Techmodu - już pisałem zresztą - będą tam głównie malowania z Francji, Red Flag oraz stenciling. To nie jest 'poprawiony' zestaw, tylko 'inny' zestaw .

Nie mam nic do zarzucenia Techmodowi, oczywiście jest to najlepszy zestaw do Jastrzębia, świetny druk, jedynym minusem jest brak napisów eksploatacyjnych, ja mam dwa F-16 1/48 Agressora i Thunderbirdsa Tamiya dlatego potrzebuję napisy eksploatacyjne. Jeśli chodzi o kalki z mastercrafta to zrobiłem 4 sztuki tego Jastrzębia 1/48, kalki ładne, ale pancerne i wymagają cierpliwości przy nakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

young - Myślałem o dziobowych antenach, przed owiewką pilota. Czy zestaw CMK wyczerpie temat, zasobnika i anten ? Choć może dorobię je sam i zaobnik też. Napisy na pociski zamierzam wykorzystać z zestawów Haski.

 

Sewerynie - czy Nasze Jaszczomby mają polskie napisy eksploatacyjne ? Ja na kalce TwoBobsa widzę angielskojezyczne. Czy to pomyła Skośnych ? Jeśli nie, to te z F-16 Block 32/52 Tamki się nadadzą.

 

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają na trójkącie ostrzegawczym "Uwaga niebezpieczeństwo", tylko tyle. Nie wiem czy odcień naszych napisów nie jest przypadkiem inny niż samolotów USA.

Jak masz kupować zestaw anten i zasobnika, to dobry jest wymieniany tu Wolfpack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do nowego arkusza Techmodu - już pisałem zresztą - będą tam głównie malowania z Francji, Red Flag oraz stenciling. To nie jest 'poprawiony' zestaw, tylko 'inny' zestaw .

Kiedy się pojawi?

Tygrys z Francji, RedBull etc... - wszystko zrobione. Trzeba skończyć stenciling i leci do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tego posta w tym temacie. Myślę, że osobom rozważającym wykonanie tego modelu przyda się to co napiszę.

 

Ok, mam zestaw Kinetica 48028 czyli F-16C Block 52+ Hellenic Air Force. Wypraski wyglądają całkiem ładnie jednak kilka elementów było w zestawie wyłamanych, w wiekszości były w torebeczce, jednak brakuje jednego pocisku Iris.

Wady i zalety zestawu:

+ jedyny "budżetowy" F-16C z uzbrojeniem

+ CFT, nawet dość poprawne, widzę, że trzeba dodać co najmniej 1-2 linie podziału.

+ zasobnik na spadochron

+ odpowiednia dysza i wlot

+ masa uzbrojenia

+ antenki przed osłoną kabiny

 

- brak antenek na spodzie wlotu (szukałem po wypraskach, nie znalazłem)

- brak zasobnika Sniper XR

- brak przyciemnianej osłony

 

-------------Dodane 8:14, 27.09--------------

Alternatywy:

- Hasegawa 07308 też wersja grecka; ma CFT ale nie ma uzbrojenia

- Tamiya oba zestawy Thunderbirds 32/52. brak CFT, brak zasobnika na spadochron, brak uzbrojenia

----------------------------------------------

 

Do naszego Jastrzębia brakuje tylko kalek, Snipera i antenek.

 

Macie jakieś namiary na zasobnik Sniper? Jest na stronce Wolfpacka ale za $12 co średnio mi się uśmiecha.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi younga ( i nie tylko ) - przy okazji zapytam w jakiej, najczęsciej, konfiguracji podwieszeń latają Nasze Jaszczomby "C". Wiem, że Sniper XR, czyli Nasz Panther, to standard. Ale co jeszcze najczęściej pod kadłubem i skrzydłami ? Taka realna, normalna konfiguracja, bo wiadomo, że nie latają z pełnymi podwieszeniami. Drugi temat - proszę dajcie znać w tym poście, jak już będzie drugi zestaw kalek Techmodu do Naszych F-16, ten z napisami eksploatacyjnymi.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.