Skocz do zawartości

Tiger I Initial Production (6600) 1:35 Dragon


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Finito

 

"Warsztat" jeśli tak to można nazwać.

 

Zrobiony prosto z pudła. Kalkomanie z bocznymi krzyżami i tylnym słonikiem uległy uszkodzeniu, więc ich nie ma.

W sumie to nie jestem specjalistą od WWII i poprawność historyczną tego modelu pominąłem. Zrobiłem go tak, jak mi się podobało ;)

Wiem, że pewnie większość znawców Tygrysów mnie zjedzie za tonę uchybień i brak kosmicznej ilości obić na modelu.

 

foty- miłego oglądania

 

Maciej_Wozniak-0538.jpg

Maciej_Wozniak-0539.jpg

Maciej_Wozniak-0540.jpg

Maciej_Wozniak-0541.jpg

Maciej_Wozniak-0544.jpg

Maciej_Wozniak-0545.jpg

Maciej_Wozniak-0546.jpg

Maciej_Wozniak-0547.jpg

Maciej_Wozniak-0548.jpg

Maciej_Wozniak-0549.jpg

Maciej_Wozniak-0550.jpg

Maciej_Wozniak-0552.jpg

Maciej_Wozniak-0555.jpg

Maciej_Wozniak-0556.jpg

Maciej_Wozniak-0557.jpg

Maciej_Wozniak-0558.jpg

Maciej_Wozniak-0559.jpg

Maciej_Wozniak-0560.jpg

Maciej_Wozniak-0562.jpg

Maciej_Wozniak-0564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale model skleiłeś bardzo niestarannie.

Krzywo jarzmo, szpary z dwóch stron między burtami a górną płytą, zacieki farby na przedniej płycie. No i jesteś kolejną osobą, która nie poradziła sobie z górną płytą w tylnej części. Obiecuję, że kiedyś opisze jak sobie z tym poradzić.

Kompletnie nie rozumiem co się stało z zapasowymi odcinkami gąsienic, co to za kolor ?

I jeszcze taka dygresja w sprawie tych "zapasów": Kompletnie nie rozumiem Dragona, w modelu znalazły się dwa woreczki z kilkoma ogniwkami "Magic Track" i wg. instrukcji mamy z nich złożyć te zapasowe odcinki, ale jak wiemy tygrysowe "MT" nadają się do śmietnika - nie mają otworów w zębach. Ale cały pic polega na tym, że na ramkach jest kilkadziesiąt ogniwek z doklejanym pustym zębem ! Nie rozumiem, po co wprowadzać mniej doświadczonych w błąd proponując "MT" ? Właśnie Ty zrobiłeś ten błąd.

Jak wspomniałem, nie jest źle, malarsko idziesz w dobrym kierunku, a obiciami się nie przejmuj.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz cyknąć fotki jeszcze na białym tle, na tym mi się kolorki gubią.

Jasne, za niedługo wstawię.

 

No i jesteś kolejną osobą, która nie poradziła sobie z górną płytą w tylnej części. Obiecuję, że kiedyś opisze jak sobie z tym poradzić.

To ta płyta nie ma w tamtym miejscu tak wyglądać? Pytam całkiem poważnie- sądząc po podnoszących się bokach płyty byłem pewien, że to tam ma tak odstawać.

Kompletnie nie rozumiem co się stało z zapasowymi odcinkami gąsienic, co to za kolor ?

Wyszedłem z założenia, że jeśli to jest "staro-niemiecki" złom, według niektórych mocno rdzewiejący to zapasowe odcinki gąsienic mają zrobioną "żywą rdzę".

ale jak wiemy tygrysowe "MT" nadają się do śmietnika

Jako, że jak pisałem w warsztacie (i patrząc po moich innych wypowiedziach) jestem antyfanem pojazdów z WWII (a szczególnie tych nazistowskich) to ja tego nie wiedziałem. Ale przyjmuję do wiadomości. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości zdarzy mi się sklejać ponownie ten złom to będę o tym pamiętał.

 

Co do staranności- z jakiś dziwnych powodów model mnie denerwował (że sobie leży nie zrobiony w moim domu) i robiłem go na zasadzie "byle szybko". Swoją drogą najpewniej po weekendzie zmieni on swoje miejsce zamieszkania, bo denerwuje mnie, że mi w domu stoi sklejony "Niemiec" z WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Seba napisz proszę, jak poradziłeś sobie z tą płytą. Na jakimś Forum, kiedyś czytałem o wykonywaniu Kotka Późnego. Kolega z zagramanicy wkładał z przodu rozpórki między boczne płyty i wtedy tył i przód górnej płyty wchodził mu bez problemu. Czy o to chodzi ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba napisz proszę, jak poradziłeś sobie z tą płytą. Na jakimś Forum, kiedyś czytałem o wykonywaniu Kotka Późnego. Kolega z zagramanicy wkładał z przodu rozpórki między boczne płyty i wtedy tył i przód górnej płyty wchodził mu bez problemu. Czy o to chodzi ?

Pozdrawiam

Paweł

W każdym z 4 modeli Tygrysa DML-a zastosowałem inne techniki, ale ostatnia jest najprostsza.

Co do przodu, to się zgadza, potrzebna jest rozpórka, żeby górna płyta weszła bez problemu.

Z tyłu jest więcej kłopotów.

Przede wszystkim dajemy sobie spokój z tym całym bajerem w postaci chłodnic i zbiorników paliwa, tego i tak nie widać w gotowym modelu.

Chyba, że ktoś chce zrobić otwarte tylne klapy, ale wtedy nie wklejamy tych pokryw chłodnic, dzięki temu górnej płyty nie wywala nam do góry.

Ja jednak nie montuję tych elementów w ogóle i tego będę się trzymał.

Po przymierzeniu górnej płyty okazuje się, że nie chce się licować z tylną i za bardzo wystaję , chociaż wywalenie chłodnic już powinno nam nieco zniwelować problem wystawania.

Problem ten wynika z tego, że górna płyta jest wklęsła. Można w ciepłej wodzie próbować naprostować, albo jak zrobiłem ostatnio, wkleić na wysokości zawiasów klapy silnikowej poprzeczną wręgę, która wypycha płytę do góry.

Po tych zabiegach górna płyta pasowała idealnie.

Tylko trzeba pamiętać, że jeżeli chcemy tylne klapy zamontować w pozycji zamkniętej, montujmy je po przyklejeniu górnej płyty.

Klapy osłaniające zbiorniki wody, trzeba jak DML nakazuje skleić z dwóch połówek, a i tak za cholerę nie będą pasowały, wywalone będą za bardzo do góry. Rada prosta, nie wklejajmy dolnej połówki, odcinamy piny, które miały imitować zawiasy i trochę kombinując z ustawieniem montujemy na miejscu.

Może okazać się, że po wklejeniu klap, między ich tylnymi krawędziami a tylną płytą powstanie za duża szpara, ale to można zawsze skorygować odpowiednim wklejeniem fototrawionej siatki.

To by było na tyle, w razie niejasności pytać.

Oczywiście spotkałem się już ze stwierdzeniami innych modelarzy, że u nich wszystko było spasowane idealnie, może, ale ja zawsze miałem te problemy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Seb. Bardzo watpię, by było idealnie u innych. Wtedy na ten temat wypowiadało się kilku kolegów z Angli i USA, pisząc, że u Nich jest ten sam problem w kilku różnych modelach. Ja również, nawet w nowym "MID" z Cybera, zauważyłem ten babol. No, ale dzięki takim Kolegom Modelarzom jak Ty i takim Forum jak to, można nie powielać dalej błedów innych i skorzystać z ich porad. To jest to !

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.